uraz mięśnia i ścięgna

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: sztani »

Wczoraj doznałem urazu mięśnia i ścięgna (całkowite bicepsa) :( głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. W związku z tym mam pytanie jak wygląda rekonwalescencja i dalsza rehabilitacja .
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: Nutka »

W wyniku urazu powstaje stan zapalny, którego objawem jest obrzęk i ostry ból mięśni.
Do bolącego miejsca należy jak najszybciej przyłożyć zimny okład, który zwęzi rozszerzone naczynia krwionośne i zmniejszy obrzęk.
Warto także sięgnąć po leki przeciwbólowe.
Dalsze leczenie wymaga przede wszystkim wypoczynku i ograniczenia aktywności fizycznej. Po wyleczeniu kontuzji należy stopniować wysiłek fizyczny. W przeciwnym razie kontuzja łatwo się odnowi.
Jeśli jednak ból będzie się nasilał, konieczna jest wizyta u lekarza. Ortopeda zbada miejsce kontuzji i zleci badanie rentgenowskie, które pozwoli wykluczyć ewentualne inne poważne urazy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: sztani »

Danusiu bylem na SORze wczoraj diagnoza pewna . Mialem USG i to jest pewne . Zdjecie nic nie pokarze bo to tkanki miękkie.. Dzieki za info. Z SORu ma skierowanie do Ortopedy ale dopiero w poniedziałek.
forumowicz

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: forumowicz »

Spróbuj polewać ramię naprzemiennie zimną i gorącą wodą, Zaczynasz i kończysz zimną. Tak kilka razy dziennie. Pomoże. Powodzenia.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: andrzej1955 »

Witam,moim skromnym zdaniem ortopeda powinien wystawić skierowanie na RM-miałem kilka lat temu problemy ze stawem barkowym i częściowym zerwaniem ścięgna mięśnia nad grzebieniowego,dość sporo zmian zwyrodnieniowych i troszkę wysięków w kaletce podbarkowej to opis z rezonansu który sam sobie zafundowałem bo nikt nie chciał mi dać skierowania na takie..głupstwo,ortopeda proponował zabieg polegający na spięciu tego jak on to określił taką kotwiczką,nie zdecydowałem się na zabieg ale dostałem przez to zdrowo popalić-żadne ułożenie pozycji nie skutkowało na dłuższą metę-blokada w postaci sterydu załatwiła sprawę na kilka miesięcy-żadne inne świństwa nie skutkowały na dłuższą metę,długa rehabilitacja potem udar i troszkę upośledzenia z tej samej strony co wcześniej bark-trzeszczy i chrupie przy maksymalnych wychyleniach ale jest w miarę sprawny :) nie daj się wmanewrować w żadne zabiegi bez RM i porządnej diagnozy i z wynikami i opisem sprawdzić u kilku ortopedów,Pozdrawiam i Zdrówka Życzę :)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: Zbigniew- I »

Sztani :kwiat: Poczytaj o tym:

MSM - Metylosulfonylometan 99,9% - (inaczej: metylosiarczan metanu, dimetylosulfon) - czysty ekstrakt roślinny (nie syntetyczny), związek siarki - tabletki 1000mg . Siarka jest niezbędnym pierwiastkiem dla wszystkich istot żywych, warunkuje prawidłowy przebieg procesu syntezy białek, przemiany materii a także ochrony immunologicznej i ochrony przed wolnymi rodnikami. MSM daje ulgę w bólu, infekcjach i stanach zapalnych, ma działanie antybakteryjne, antyalergiczne, przeciwgorączkowe. Stosowany jest z powodzeniem w leczeniu stawów (regeneracji), reumatyzmie, urazów stawowych, ścięgnowych, mięśniowych i kostnych. Przyspiesza gojenie ran i budowę masy mięśniowej. Jest niezastąpiony w walce z kontuzjami psów (i nie tylko), ze sztywnością stawów i kręgosłupa ograniczających możliwość sprawnego poruszania się. Pozytywnie wpływa na działanie wątroby, skóry, płuc, żołądka i naczyń krwionośnych. Nasz czysty roślinny ekstrakt MSM nie niesie ze sobą działań ubocznych jakie miał jego poprzednik DMSO, dlatego może być z powodzeniem stosowany w przywracaniu pełnej sprawności ruchowej bez obaw o skutki niepożądane. Działanie MSM potęguje witamina C, glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy, kolagen.

Ten preparat jest jednym z najczęściej stosowanych przez ludzi na zachodzie i jest w każdej aptece, u nas dla koni i psów. Biorę to kilka miesięcy i na razie nie szczekam ani nie rżę. :lol: Skąd biorę, na priw.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: Sloneczko »

:o :o :o Matko kochana Zbigniewie :kwiat:
Dla koni ? ? Dla psów ? ? :o :o
Nie rżysz jeszcze??? Może jeszcze za mało czasu bierzesz ten specyfik ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: Sloneczko »

Sztani :kwiat: ciekawa jestem coś ty za ćwiczenia wykonywał, ze dostałeś takiego urazu :o :shock: ;)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: Zbigniew- I »

Słoneczko :kwiat: , po tym specyfiku to mam końskie zdrowie i jestem jak pies na ............ ;) :oops: :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: uraz mięśnia i ścięgna

Post autor: Fionka »

Zbugniewie -na Co :?: :oops: :lol: :lol: :lol: Na kosci czy tlustosci :?: :oops:
ODPOWIEDZ