Komfort życia

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Komfort życia

Post autor: medi »

Jestem w trakcie remontu starego domu po dziadkach .Ponieważ zdrowie coraz bardziej szwankuje chcę go przeprowadzić tak by był jak najbardziej "przyjazny" osobie z dysfunkcją ruchu .Zrezygnowałam już z prysznica z brodzikiem gotowym w zamian będzie w całej łazience płasko i kupiłam w związku z tym spływ liniowy .Kabina walk in i tu jest problem -jak duża musi być kabina żeby do niej wjechać np.wózkiem inwalidzkim .Co można zrobić w kuchni by się łatwiej żyło .Obecnie jestem sprawna ale co będzie za 10 czy 20 lat tego nie wie nikt .A nie chcę przechodzić przez remont jak będę emerytką z niskim budżetem :evil: :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Komfort życia

Post autor: Felice »

Medi tu masz wszystko na ten temat.Adminie nie krzycz za linka,cła treść zajmie za dużo miejsca.Interesuję się tym,bo muszę zrobić projekt takiej właśnie łazienki na dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych.
http://www.ole.pl/webpage/lazienki-dla- ... %81azienka
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Komfort życia dla mniej sprawnych...

Post autor: jacky6 »

Być może mnie bezpośrednio jeszcze nie dotknął ale osób bliskich tak.
Zakodowałem to sobie i gdy 5 lat temu dokonywałem modernizacji a właściwie wyszło mi stworzenie całkiem nowej łazienki połączonej z WC to zaprojektowałem z uwzględnieniem przyszłej niepełnej już sprawności.
Wykonawca - złota rączka w rodzinie walczył z materią starego budownictwa prawie 2 miesiące. Samego gruzu wywieziono z 3 tony :o
Małe rozmiary łazienki i tak przed wieloma laty z wydzielonej części przedpokoju nie dawały wiele do popisu.
Natrysk więc w stylu "bałkańskim" jak to nazywam.
Podzielenie łazienki a raczej jej oddzielenie od WC nastapiło przy udziale przesuwnych drzwi wykonanych na zamówienie przez firmę New trendy, łatwo do znalezienia w necie.
Niestety, owe skromne rozmiary nie dały szansy na szerość otworu drzwiowego i niestety - wóżkiem kiedyś tam - nie da rady wjechać.
Tym nie mniej zawsze trzeba się wykazać wyobraźnią przy projektowaniu urządzeń i wyposażenia wnętrz na potrzeby upływajacego czasu.

:mrgreen: 108 DDE :ugeek:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Komfort życia

Post autor: medi »

Hmm,nadal mało danych :(
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Komfort życia dla mniej sprawnych...

Post autor: jacky6 »

Nie podałaś wymiarów docelowej kabiny ...
W moim przypadku jest założenie i możliwość realizacji, że podjeżdża się do samych drzwi kabiny a jedna osoba wchodzi wcześniej do środka i przechwytuje siedzącą na wózku i lokuje ją na taborecie w kabinie...
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Komfort życia

Post autor: medi »

Cała łazienka ma wymiary 1,70 m na 2,46 m :shock: Na szczęście nie muszę tam stawiać pralki :D Dziś zamówiłam szklany parawan oddzielający prysznic ....1000 zł :shock:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Komfort życia dla mniej sprawnych...

Post autor: jacky6 »

medi pisze:Cała łazienka ma wymiary 1,70 m na 2,46 m :shock: Na szczęście nie muszę tam stawiać pralki :D Dziś zamówiłam szklany parawan oddzielający prysznic ....1000 zł :shock:


co za zbieżność ...
u mnie przed chwilą sprawidziłem...
1,65 m 2,80 m
bez pralki ale z kibelkiem i umywalką ...
dało się...
nie parawan ale drzwi ze ścianką ...
otwór drzwiowy: - szerokość - 50 cm, trochę ograniczony umywalką...
...
:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Komfort życia

Post autor: medi »

50 cm :?: :o Mój małż się nie zmieści :P W mojej mikroskopijnej łazieneczce ma być kibelek ,umywalka z szafką (wcale nie małą) i 100cm kabina bez drzwi ,oddzielona tylko szybą ,do tego ławeczka drewniana kaloryferek łazienkowy 1,40 cm długi i 40 cm szeroki oraz pionowa półka ...jak ja to zmieszczę tego jeszcze nie wiem :x :lol: :lol:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Komfort życia

Post autor: danusia57 »

Witaj :D medi,nie wiem czy będę pomocna,ale możesz zamówić wizualizację łazienki,grafik dokładnie co do cm zaplanuje rozmieszczenie urządzeń sanitarnych i mebli,itp,ta metoda jest często wykorzystywana przez deweloperów,pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Komfort życia

Post autor: medi »

Rozrysowalam sama łazienkę .Wyszło mi to całkiem nieźle .Szkoda że Sloneczko nie moze do mnie przyjechać , ona potrafi :twisted: szczególnie o 2 w nocy urządzić mieszkanie
ODPOWIEDZ