Ciasnota pod barkowa artroskopia

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: sztani »

Proszę osoby ( które to dotknęło)o wszelkie info na temat tego schorzenia ,doświadczenia (rehabilitacja )po artroskopii. Czas rehabilitacji i jak sobie radziliście po artroskopii . :)
Danae
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 sty 2016 10:45
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: Danae »

Sztani,
5 lat temu, 5 listopada mój mąż miał artroskopię kolana. W 7 lub 10 dniu po zabiegu /dokładnie już nie pamiętamy, ale to był dzień kiedy rano był na kontroli i zdjęto szef/ rozpoczął rehabilitację. Powtórka rehabilitacji w styczniu. Rodzaju zabiegów oprócz laseru niestety już nie pamiętam. W lutym byliśmy na nartach i normalnie jeździł, co prawda miał na wszelki wypadek stabilizator, ale tak ogólnie jakby zabiegu nie było. Na te narty wyraził zgodę lekarz, bo wszystko było OK.
Nie wiem czy ta informacja coś Ci da, bo jak w temacie Ty masz problem z barkiem, ale jedna ważna sprawa, którą przekazał przed zabiegiem lekarz: jak najszybsza rehabilitacja. W męża przypadku, najlepiej w momencie zdjęcia szwa.
Do chwili obecnej z kolanem nie ma najmniejszego problemu. Natomiast od jakiegoś czasu narzeka na drugie i nie wiem czy też się nie skończy zabiegiem
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: Felice »

Sztani,ważne co ono tam Ci zrobią.Jestem po artroskopii obydwu kolan,jedno mam z trzema dziurkami,drugie z dwoma,przez jakiś czas chodziłam o kulach bez obciążania nogi,rehabilitacja w obydwu przypadkach tak mniej więcej po dwóch miesiącach,wcześniej tylko ćwiczenia izometryczne.Na nartach mam całkowity zakaz jeżdżenia.Artroskopia to nazwa rodzaju zabiegu,a to co w środku robią jest decydujące.W początkach służył tylko diagnostyce teraz to spectrum się znacznie poszerzyło się robią wiele rzeczy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: sztani »

Kochane Dziewczyny dzięki za info . Akurat tak się złożyło ,że i ja mialem artroskopię kolana i jest ok. Chodzi mi o artroskopie stawu barkowego . Wiem ,że sama metoda jest podobna tylko jedno mnie interesuje ( miedzy innymi ;) ) jaki jest okres rehabilitacji. i jak ją się znosi. :)
W kolanie mam trzy miejsca po artroskopii ( to tak żartem ) :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: Felice »

Ale masz artroskopię diagnostyczną,czy naprawczą?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: sztani »

Mam Felice artroskopię naprawczą . Oczywiście miałem dwukrotnie wykonane USG i zdjęcie RTG. Dodatkowo zbiera się płyn w Kaletce maziowej . lekarz łączy to z wcześniejszym zerwaniem ścięgna długiego bicepsu ,choć dodał ,że jest to także sprawa o wiele wcześniejsza tylko teraz nastąpiło nasilenie.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: ewasz »

Och Sztani Ciebie to też się czepia byle co jak mnie :roll:
Mam nadzieję, że szybko się wyleczysz i będzie OK :)
Pozdrawiam :serce: i życzę zdrówka :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: henrys66 »

sztani pisze:Mam Felice artroskopię naprawczą . Oczywiście miałem dwukrotnie wykonane USG i zdjęcie RTG. Dodatkowo zbiera się płyn w Kaletce maziowej . lekarz łączy to z wcześniejszym zerwaniem ścięgna długiego bicepsu ,choć dodał ,że jest to także sprawa o wiele wcześniejsza tylko teraz nastąpiło nasilenie.
Witam we wrześniu miałem wykonaną artroskopię barku z założeniem czterech kotwic (zerwany mięsień).Po dwóch miesiącach rozpocząłem rehabilitację na własną rękę w basenie. Pod koniec grudnia zapomniałem o bólu , tylko w jednej pozycji pozostało małe ograniczenie ruchu.Mam nadzieję że w kwietniu w sanatorium i to dopracuję (od 10 kwietnia jadę do Iwonicza).Tak że basen dobry na wszystko , trzy lata wcześniej operowałem kręgosłup i też mnie postawił na nogi.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: sztani »

Dzięki bardzo z dobre wieści . mam nadzieję ,że będzie dobrze.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciasnota pod barkowa artroskopia

Post autor: sztani »

Jutro jadę ustalić termin zabiegu. Ma odbyć się w ciągu dwóch następnych tygodni . Z artroskopii barku nici bo szpital nie ma kontraktu pozostaje metoda tradycyjna . ostatnie rozpoznanie to Zespół czepca ścięgnisto-mięśniowego , ciasnota podbarkowa z częściowym uszkodzeniem stożka rotorów . Jak nie urok to sr......a Czy taki zabieg na taką dolegliwość miał ktoś ? :)
ODPOWIEDZ