Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: nusia »

Witam Forumowiczów!
Po obowiązkowym 12 miesięcznym odczekaniu po ostatnim pobycie, złożyłam wniosek do sanatorium. Zakwalifikowano wniosek na reumatologię, z numerem 92 586 oraz informacją o 26 miesięcznym oczekiwaniu, z weryfikacją wniosku po 18 miesiącach.Wniosek złożyłam w śląskim NFZ. Czy w innych województwach okres oczekiwania jest porównywalny? Rozważam wyjazd komercyjny, bowiem schorzenia poważnie utrudniają funkcjonowanie, a okres oczekiwania na zabiegi ambulatoryjne jest bardzo długi. Będę wdzięczna za podpowiedź, gdzie znajdę dobre zabiegi na stawy i kręgosłup?
Pozdrawiam
Nusia
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: Mirabella »

Witaj Nusia
W mazowieckim NFZ okres oczekiwania jest obecnie 22 miesiące.
Składając wniosek 18 miesięcy wstecz, miałam numer 88 400.....obecnie mam 18 200.
Wątpliwa sprawa na wyjazd jesienią.

Moim zdaniem na stawy i kręgosłup najlepsze zabiegi są w Busku-Zdroju.
Pozdrawiam życząc cierpliwego czekania.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: ewiko »

Zdecydowanie potwierdzam..... na kręgosłup najlepsze sanatoria są w Busku. Polecam.
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: halynka71 »

Ja polecam sanatorium w Sopocie.
Leżałam ostatnio dwa tygodnie w oddziale reumatologii i postawiono mnie tam troszkę na nogi a zabiegi te same co w sanatorium obok bo ta sama baza zabiegowa.
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: nusia »

Serdecznie dziękuję!
O sanatorium w Busku Zdroju słyszałam wiele dobrego i, jak widzę, opinie potwierdzają się. No cóż, pozostaje mi cierpliwie czekać w dłuuugiej kolejce i mieć nadzieję na skierowanie do Buska. Rozważam wcześniejszy wyjazd "komercyjny", albowiem moje kosteczki domagają się zabiegów.
Pozdrawiam
nusia
Awatar użytkownika
madzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 824
Na forum od: 03 lut 2013 14:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: madzia »

Witajcie :D
ja zlpzylam wniosek 2 miesiace po przyjezdzie z sanatorium i dostalam numer92591 i czas oczekiwania 26 miesiecy.
to jest okropne,taki dlugi czas oczekiwania.pozdrawiam wszystkich kolejkowiczow nie tylko ze slaskiego nfz.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: Selene »

Miłe Panie :kwiat: a może złożycie wniosek w ZUS-ie :?: Okres oczekiwania jest bardzo krótki, pobyt 24 dni w ramach zwolnienia lekarskiego :D

Pozdrawiam :)
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 126
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: nusia »

Dziękuję za podpowiedź! ;) Obawiam się, że wyjazd z ZUS jest u nas mało realny. Koleżanka, pracująca, poważnie schorowana, z orzeczeniem o częściowej grupie inwalidzkiej, starała się o wyjazd z NFZ (oczekiwanie 24 miesiące, wyjazd z mężem- jeszcze dłużej), z PFRON-u i ZUS. Czeka drugi rok na przydział sanatorium i w tym roku nie ma szansy na wyjazd. Jestem emerytką (stypendystką ZUS-to lepiej brzmi!) :D, "połamaną" schorzeniami stawów i kręgosłupa, lecz wyglądam nader zdrowo, a dolegliwości nie widać na zewnątrz. Z tego też powodu lekarze patrzą na mnie, jak na potencjalną hipochondryczkę i naciągaczkę. Spróbuję powalczyć o przydział sanatorium z ZUS.
Pozdrawiam
nusia
Awatar użytkownika
netwoman
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 22 maja 2013 12:23
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: netwoman »

Z ZUS nie mogą jechać emeryci, bo jest to rehabilitacja w ramach prewencji rentowej. A emeryt przecież nie bierze zwolnień z pracy i nie może dostać renty.
Blik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 24 lip 2013 13:55
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekuję na skierowaniedo sanatorium

Post autor: Blik »

Witam.Jestem przed zabiegiem chirurgicznym w szpitalu.Czy od razu potem mogę się starać o wyjazd na rehabilitację do sanatorium.Jak to wygląda?Co mam zrobić?
ODPOWIEDZ