Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
biodar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lip 2013 21:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: biodar »

Dostałem skierowanie do Połczyna - sanatorium Gryf
Mam dyskopatię L5-S1, czyli typową ...

Pytanie - jak wygląda sprawa rehabilitacji, zabiegów itp, na co można liczyć, jak z basenem, czy jest Internet np WiFi lub chociaz kabel, ile kosztuje korzystanie z telewizji

No i "niemedyczne" - jak wygląda sprawa parkingu - czy płatny czy nie, co można ciekawego zobaczyć pod katem przyrodniczym w okolicach

Jadę 12 lipca 2013, więc jakby do tego czasu ktos odpowiedział to byłoby miło ;)

Dzięki za odpowiedź
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: ewiko »

Witaj.
Moja wypowiedź niestety nie będzie adekwatna do dzisiejszych warunków bo w Połczynie byłam 6 lat temu ale wspominam bardzo pozytywnie. Z rehabilitacji byłam bardzo zadowolona. Cudowna borowina , swietnie prowadzona gimnastyka oraz standardowe zabiegi dostępne w zasadzie w miejscu zamieszkania. Basen na miejscu. Niestety nie pamiętam jak było z dostępnością do internetu ani ile wynosiła odpłatność za TV. Parking obok sanatorium..... bezpłatny, niestrzeżony. Za sanatorium płatny , strzeżony. Okolica przepiękna, uwielbiam te klimaty. Lasy , cisza, spokój.
O kurcze, po dacie Twojego wpisu widzę że jesteś już na miejscu więc mój post jest mocno po czasie. W takim razie prosimy o aktualne informacje na temat tego sanatorium..... pozdrawiam.
biodar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lip 2013 21:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: biodar »

No tak, jestem juz dwa tygodnie. Niestety moja dolegliwość nie ma szans na poprawę stosowanymi tu zabiegami. Boli jak bolało. No ale dla "potomnych" kilka słów o uzdrowisku. Ja jestem w Gryfie - tym najwiekszym. Pokój bardzo ładny, plazma (dopłata ok 80zł) i czajnik (dopłata chyba 10zł). Pokój na pietrze, niedawno chyba powstały niedaleko kaplicy (mała ale jest). Za oknem (otwarte bo gorąco) sporo hałasu z...basenu - słychać cały dzień komendy. Dostęp do netu jest - wifi - ale nie wszędzie dociera - ja mam tylko na parapecie, ale dobre i to. Basen zewnętrzny bardzo ładny ale ...nieczynny - ponoć spalił się, a dokładniej jego instalacja więc jest remont - szkoda. Basen wewnetrzny mały, dla pełnopłatnych za free a dla pozostałych można sobie wykupić - 8zł /godz. stołówka straszna, gierkowska i to chyba najsłabszy punkt, choć jedzenie w miarę OK. Codziennie spóźnione posiłki ok 5-10 min. Ale najeść się można, dania zróżnicowane, czasami brzmiące egzotycznie ..;) Baza zabiegowa bardzo dobra, obsługa bardzo bardzo miła, dużo praktykantów którzy się po prostu mocno starają, więc polecam :) Ładny park na spacery.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: ewiko »

Biodar, czy zabiegi pomogły odczujesz dopiero za jakiś czas. One nie stawiają na nogi w danej chwili. Uwierz, pomogą na pewno. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: syrenka »

BIODAR Jestem obecnie w Połczynie w GRYFIE ,,, :) Pozdrawiam z Połczyna ,,,B,,,,
biodar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lip 2013 21:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: biodar »

Jutro już wyjeżdżam, więc nie doczekam się otwarcia basenu zewnętrznego - ma być otwarty w przyszłym tygodniu. Już kończą prace. Ładnie to wygląda. Jak sie utrzyma taka pogoda jak dotychczas to ludzie jeszcze skorzystają. Aha, są wycieczki np była do Berlina (130zł) do Kołobrzegu (ok30), Świnoujścia i innych miejsc. Ja niestety nie mogłem z uwagi na stan zdrowia ale zawsze to jakies urozmaicenie. Organizują również ogniska - ok 20zł. Z ewentualnych osób masażystów polecam pana Roberta (nie pamiętam nazwiska, taki postawny z lekkim zarostem na twarzy, chyba Michalski). Człowiek zna się na rzeczy i jest bardzo staranny, szczególnie na ćwiczeniach gimnastycznych i innych. W pozostałych zabiegach osoba nie ma większego znaczenia bo nalać słonej wody do wanny, nastawić urządzenie do prądów czy olepić tym bagnem z borowiny każdy może zrobić. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: syrenka »

Wiadomość dla przyszłych kuracjuszy Gryfu ,,,basen zewnętrzny otwarto 19 sierpnia ,,,, :o
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: ewiko »

biodar pisze: W pozostałych zabiegach osoba nie ma większego znaczenia bo nalać słonej wody do wanny, nastawić urządzenie do prądów czy olepić tym bagnem z borowiny każdy może zrobić. Pozdrawiam :)

No cóż, ja jestem innego zdania. Cały personel , czy to od borowiny (cudowny zabieg) czy od kąpieli solankowej jest bardzo ważny dla kuracjusza. To od nich zależy czy będziemy skrępowani czy potraktujemy krępujący zabieg "normalnie" Nie szufladkujmy ludzi którzy bardzo starają się nam pomóc na lepszych i gorszych...... wszystkim którzy wkładają serce w swoją pracę należy się SZACUN.
biodar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lip 2013 21:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: biodar »

no muszę przyznać, że masz jednak trochę racji
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Połczyn Zdrój - jak z rehabilitacja kręgosłupa ?

Post autor: gosiam »

Ja też uważam, że zabiegi borowinowe są rewelacyjne, sa to zabiegi z prawdziwego zdarzenia, a nie jakieś okłady borowinowe, podgrzewane w mikrofalówce. Personel bardzo miły i uprzejmy, nie robi problemów jeśli ktoś z kuracjuszy przyjdzie nie zgodnie ze swoją godziną i poprosi o wykonanie zabiegu, powtarzam poprosi. Wiem co mówię byłam w Połczynie w Gryfie w czerwcu tego roku. Zdarzyło mi się 3 razy iść wcześniej i poprosić o zabieg i miałam wykonany. Poza tym basen zewnętrzny, mimo że w necie jest wpis, że czynny jest od lipca do września, już w czerwcu funkcjonował na maksa. W pażdzierniku wybieram się tam ponownie. Mam tez nadzieję, że nie będzie to mój ostatni pobyt w tym uzdrowisku, w przyszłości zamierzam tam jeszcze zawitać.
ODPOWIEDZ