Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: pogodynka »

Czy ktoś z Was może wyrazić opinie nt. tego sanatorium ????
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: dziunia60 »

Gryf jest bardzo dużym sanatorium,na początku można się zagubić.Ja byłam w zeszłym roku.pokoje są po remoncie, 1,2 i 3 osobowe.W pokoju lodówka,(telewizor i czajnik odpłatnie).Ręczniki , szlafrok i suszarka nie zawsze,nie wiem od czego zależy?Najlepiej zadzwonić i zapytać czy jest.Szlafrok jest bardzo przydatny bo jest dużo mokrych zabiegów to najlepiej w szlafroku bo nie trzeba się ubierać i rozbierać bez przerwy a wszystkie zabiegi sa na miejscu.Jest też basen kryty i zewnętrzny. potańczyć też jest gdzie(można na miejscu nie wychodząc z budynku albo na zewnątrz.Park zdrojowy piękny jest gdzie spacerować.Jeśli jeszcze chcesz coś wiedzieć to pytaj chętnie odpowiem.Pozdrawiam i miłego towarzystwa i trafionych zabiegów. polecam zawijania borowinowe,kąpiele solankowe i ćwiczenia w basenie.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: pogodynka »

Dziekuję bardzo za tak szybki odzew :)
Mam nadzieję , ze miło spędze ten miesiąc . Co do pokoju nie spodziewam się luksusów , bo ja mam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego.
Mam tylko nadzieję , że będzie znośnie .... no i że znajdzie się ktos miły do pogadania . Na zbyt wielu rówiesników nie licze .... bo jestem dosyc młoda , ale na szćzescie lubię towarzystwo starszych , dojrząłych ludzi :) z pewnością możecie liczyć na moją relację .
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: dziunia60 »

W Gryfie są też kuracjusze z ZUS więc można spotkać w różnym wieku.Młodzi też są.Pozdrawiam i życzę fajnego towarzystwa :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

Pogodynko, oddział szpitalny w ostatnich miesiącach był remontowany, więc z całą pewnością wszystko bedzie OK.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: pogodynka »

czym różni się oddział szpitalny od normalnego ?
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: ewiko »

Pogodynko, nie potrafię odpowiedzieć Ci na to pytanie. Ja byłam na "normalnym". Widziałam że remont był solidny więc wszystko powinno być ok.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Narząd ruchu - Gryf ; Połczyn Zdrój

Post autor: gosiam »

Witam pogodynko, wydaje mi się że leczenie w szpitalu różni się od leczenia w sanatorium tym, ze to w szpitalu jest bezpłatne. Natomiast za wyjazd na leczenie sanatoryjne uzdrowiskowe kuracjusz dokonuje opłaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.Leczenie w szpitalu trwa 21 dni, chyba że jesteś skierowania na turnus rehabilitacyjny w szpitalu uzdrowiskowym to wtedy pobyt wynosi 28 dni. Co do samego pobytu, to zależy czego oczekujesz, na pewno sa organizowane wycieczki do Bornego Sulimowa, Kołobrzegu, Świnoujścia, Czaplinka. Będzie też organizowane ognisko połączone z muzyka i tańcami w Biesiadzie Zdrojowej obok sanatorium Gryf. Jest też kino, 5 knajpek, gdzie można potańczyć przy muzyce na żywo, oczywiście jeśli lubisz taniec. Na spacery też jest gdzie chodzić. Jeśli będziesz autem można pojechać nad jeziora drawskie, byłam też na bardzo smacznej rybce, ale w tej chwili nie pamiętam miejscowości, bo byłam zaproszona, zawieziona i przywieziona z powrotem do ośrodka. Same miasteczko jest trochę zaniedbane, władze chyba coraz mniej o nie dbają, miasteczko w stylu poniemieckim. W sierpniu jest tez organizowana impreza Dar Bórz (parada, kiermasze, festiwal muzyczny) wszystko związane z Kołami Łowieckimi. Osobiście nie uczestniczyłam w niej , ale słyszałam pochlebne opinie. A jak trafisz fajne towarzystwo, to żal jest wracać. Jesli chodzi o przedział wiekowy, to bardzo różny, oczywiście jak w większości sanatoriów, to emeryci i renciści, ale wierzę, że dobierzesz coś dla siebie. Mam nadzieję ze wrócisz zadowolona. Gdybyś miała jakieś pytania, pytaj, jeśli tylko będę znała odpowiedź odpowiem, Pozdrawiam
ODPOWIEDZ