L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: pogodynka »

Witam ,
niebawem wyjeżdzam na 28-dniowy turnus rehabilitacyjny w szpitalu uzdrowiskowym.
Podobno za ten okres przysługuje mi zwykłe zwolnienie L-4 . Pytanie : kto powinien je wystawic ?
Lekarza rodzinny przed wyjazdem czy dostane stosowne dokumenty juz na miejscu w Sanatorium ?

Z góry dziekuję za odpowiedz :)
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: anezobk »

pogodynka, zwolnienie dostaniesz w sanatorium.W pracy należny okazać skierowanie , a po powrocie zwolnienie.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ulanie »

Pogodynko, a można wiedzieć gdzie i kiedy jedziesz :?: bo ja jadę 13 września do Krystyny w Busku... może Ty też :?:
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Robeo »

Na 100% dostaniesz w szpitalu. Przeważnie na początku pytają o dane pracodawcy i ilość dni, a pod koniec wystawiają zwolnienie razem z wypisem. Udanej kuracji ! :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: anusia153 »

pogodynko na 100 % zwolnienie wystawia szpital uzdrowiskowy , mogą wystawić Ci na okres dłuższy o 1-2 dni na dojazd do domu jak masz znaczą odległość i turnus kończy się w środku tygodnia , ale to też trzeba zgłosić zaraz po przyjeździe . Udanej kuracji .Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ulanie »

Pogodynko tak jak już na wstępie napisała Ci anezobk - wypiszą Ci L4, mnie nikt nie pytał o dane pracodawcy, myślę, że takie dane są na zaświadczeniu o ubezpieczeniu... no jeśli spytają, to spytają. Super by było gdybyś do Buska jechała :D więc ponawiam powyższe pytanie :D
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: anusia153 »

pogodynka pisze:Witam ,
niebawem wyjeżdzam na 28-dniowy turnus rehabilitacyjny w szpitalu uzdrowiskowym.
Podobno za ten okres przysługuje mi zwykłe zwolnienie L-4 . Pytanie : kto powinien je wystawic ?
Lekarza rodzinny przed wyjazdem czy dostane stosowne dokumenty juz na miejscu w Sanatorium ?

Z góry dziekuję za odpowiedz :)
pogodynko piszesz, że podobno przysługuje Ci zwolnienie L-4 , dlaczego podobno ? na skierowaniu do sanatorium od razu powinno pisać że jedziesz w ramach zwolnienia lekarskiego .
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ulanie »

Na moim skierowaniu jest zaznaczona rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym, domyślam się, że to jest jednoznaczne z L4, bo jako takiej wzmianki o zwolnieniu na skierowaniu niem ma. Skoro będę w szpitalu, to tylko na L4... czy tak :?:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: anusia153 »

Nie wiem Ulanie czy to jest jednoznaczne , ja na swoich skierowaniach do szpitali uzdrowiskowych miałam adnotacje " pobyt w ramach zwolnienia lekarskiego "
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4 a pobyt w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Felice »

Na moim,a mam je przed nosem jest co następuje
"Rodzaj leczenia:w szpitalu uzdrowiskowym" i nie ma nic o L4,dopiero poniżej w jednym z punktów informacja "W przypadku ubiegania się o zwolnienie lekarskie należy zabrać NIP zakładu pracy."
Nie każdy nawet będąc w szpitalu bierze zwolnienie,ale szpital zawsze to zwolnienie gwarantuje.
ODPOWIEDZ