zwrot kosztów wyjazdu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
aneta76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 15 sie 2014 17:36
Staż sanatoryjny: 0

zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: aneta76 »

Witam
Proszę mi powiedzieć jak wygląda zwrot kosztów wyjazdu do sanatorium. Rozliczani jesteśmy po powrocie u siebie w zusie ? Wiadomo że oni chcą aby dojazd był najtańszym kosztem , ale nie zawsze tak akurat pasuje i co wtedy ?
Z góry dziękuje.
forumowicz

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: forumowicz »

forumowicz

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: forumowicz »

Witaj Anetko pieniadze otrzymujesz na 2 dni np przed wyjazdem z sanatorium ,lub w dniu wyjazdu rano w recepcji sanatorium.We wniosku okreslasz liczbe kilometrów od Ciebie do obiektu,dostajesz przelicznik jak za 2 klasę w PKP i ZUS zwraca nie wiecej jak do 200 km z groszem ,no nawet zwrócono za 300 jak ja byłam ;) :)
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: margot »

Mnie zwrócono za 370 km 120 pln :D
forumowicz

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: forumowicz »

Tak kwoty są podobne napisać można i 500 km ;) :lol:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: margot »

Wpisałam rzeczywistą odległość :D
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: Lewek »

Ja wpisałam 240 km, zwrócili mi 84 zł. Koleżanka, z miejscowości obok, ( różnica km 10) miała zwrócone 96zł. Poszłam wyjaśnić sprawę. Okazało się, że szukają najtańszego środka transportu. Nie jest ważne, czy dany autobus, lub bus pasuje do dalszej przesiadki. Najważniejsze, to znaleźć najtańszego przewoźnika .Można się odwoływać do ZUS- u do Warszawy , jeśli ktoś nie zgada się z sumą zwróconych pieniędzy...ale czy jest sens :roll: :roll: :?: 2 lata temu miałam 210 km, zwrot był taki sam, 84 zł.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: basiat »

U mnie nie było problemu. Jechałam autobusem dużo dalej niż 200km pokazałam bilet i tyle mi zwrócono. Oczywiście w obie strony
forumowicz

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: forumowicz »

ZUS wysyła jak najbliżej miejsca zamieszkania ,ale byli tacy co mieli 500 km i wiecej i dostali taka samą kwotę.Mają adresy pacjentów i nikt nie wpisze wiecej niż ma do danego sanatorium ,no chyba ,że leci z .....jakichś wysp :?
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: zwrot kosztów wyjazdu

Post autor: Selene »

"Koszt przejazdu z miejsca zamieszkania do sanatorium i z powrotem "do wysokości kosztu przejazdu najtańszym środkiem komunikacji publicznej". W praktyce jest to zwrot dojazdu według taryfy PKP pociągu pośpiesznego 2 klasy. Tak więc jeżeli do sanatorium przyjedziemy ekspresem lub samochodem, ZUS i tak zwróci nam koszt biletu zwykłym pociągiem. Za resztę kosztów podróży, niestety, trzeba będzie samemu zapłacić. Zwrot kosztów dojazdu dostajemy w momencie, gdy opuszczamy sanatorium, od ośrodka, w którym przebywaliśmy."
Ja będąc w Ustroniu otrzymałam 130 PLN (400 km) natomiast kuracjusz ze Słupska (ponad 700 km) otrzymał 140 PLN i to chyba była najwyższa stawka.
ODPOWIEDZ