Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: Maria777 »

Czy ktoś orientuje się ile wynosi czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium z NFZ podkarpackiego? :kwiat:
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: Maria777 »

Muszę pewnie sama sobie odpisać :kwiat: Czyżby nikt z podkarpackiego NFZ nie przeglądał tego forum? A kolejka taka długa..... :kwiat:
zojka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 08 paź 2013 19:49
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: zojka »

Witam, czas oczekiwania na sanatorium z NFZ w podkarpackim wynosi około 13 miesięcy leczenie sanatoryjne dorosłych, profil reumatologia. Pozdrawiam Zojka :P :P
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: ewasz »

Och :!: doznałam szoku :shock: - 13 miesięcy na reumatologię :roll: :twisted:
W śląskim 30 :!: :!: a do tego jeszcze trzeba doliczyć 12 miesięcy na złożenie wniosku po powrocie z sanatorium :!: :roll: :twisted:

Szczęściarze ;)
Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
niebieskookii
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 27 kwie 2013 14:01
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: niebieskookii »

Witam,juz kilka razy jade do sanatorium z Podkarpackiego NFZ i za kazdym razem miałem nr kolejkowy miedzy 14-15 000.Licze za kazdym razem co miesiac ubywanie ludzi z kolejki i srednio wychodzi 1500 na miesiac,wiec oczekiwanie ok 12-13 miesiecy do wyjazdu.Jesli sie juz wie mniej wiecej o terminie wyjazdu,zawsze mozna samemu dzwonic do oddziału i pytac o zwroty by móc pojechac w dogodniejszym dla nas terminie.A co do czekania na zaniesienie nastepnego wniosku do NFZ o nastepne sanatorium,to nie trzeba czekac az 12 miesiecy.Ja zawsze robie to po 6 miesiacach,jako ze nastepny wyjazd nie moze byc wczesniej niz 18 miesiecy od ostatniego dnia pobytu w sanatorium.Wiec prosto liczac.6 miesiecy po powrocie plus ok 12 miesiecy oczekiwanie i daje nam te 18 miesiecy,po ktorych mozna znow jechac..
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: Maria777 »

Bardzo mało osób z Podkarpacia jest na tym forum. Może ktoś wie z jakim numerkiem i na jaki miesiąc jest obecnie przydział?
Awatar użytkownika
niebieskookii
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 27 kwie 2013 14:01
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: niebieskookii »

Maria777 pisze:Bardzo mało osób z Podkarpacia jest na tym forum. Może ktoś wie z jakim numerkiem i na jaki miesiąc jest obecnie przydział?
Witaj,ja z Podkarpackiego NFZ,jestem z Rzeszowa.miałem wydana decyzje 04.06.2014 r z nr 14380.Na obecna chwile przede mna w kolejce 1670 osób.Jechałem juz kilka razy i zawsze okres oczekiwania był 11-12 miesiecy.Licze teraz ze wypadnie mi wyjazd samym koncem kwietna.A Ty jakie miałas czy masz teraz nr i skad jedziesz?Pozdrawiam.
ps-kolega miał 800 nr prze demna i kilka dni temu dostał skierowanie juz na 8 kwietnia do Kołobrzegu.
Awatar użytkownika
Maria777
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 08 lip 2014 17:38
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: Maria777 »

Witaj, ja obecnie mam numer 6980, pulmonologia, startowałam z nr 16500 w lipcu 2014. W sanatorium byłam jeden raz w Kołobrzegu w Verano, drugi przydział dostałam też Kołobrzeg - niestety musiałam zrezygnować. Jak myślisz, kiedy mogę spodziewać się wyjazdu?
Awatar użytkownika
niebieskookii
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 27 kwie 2013 14:01
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: niebieskookii »

[quote="Maria777"]Witaj, ja obecnie mam numer 6980, pulmonologia, startowałam z nr 16500 w lipcu 2014. W sanatorium byłam jeden raz w Kołobrzegu w Verano, drugi przydział dostałam też Kołobrzeg - niestety musiałam zrezygnować. Jak myślisz, kiedy mogę spodziewać się wyjazdu?[/quot

Witam,wiesz,ja robie sprawdzanie w kazdy dzien miesiaca w jakim dostałem przydział nr w kolejce.Jesli np 1 lipca miałas 16500,to kazdego 1 dnia m-ca sprawdzam ile osób zeszło,w ten sposób mam srednią ile idzie w miesiacu ludzi.Miedzy padziernikiem a styczniem uciekalo miesiecznie po ok.1550-1600 osób.A pozostałe miesiace po ok.1300-1350..Wiec w ten sposób mozesz mniej wiecej wyliczyc kiedy Ci wypada wyjazd.Ja wyniki zapisuje i mam przeglad całosciowy.Jesli masz obecnie 6980 podzielone przez ok 1350 to jeszcze masz jakis 5 miesiecy czekania.Wiec koniec lipca,sierpien?Ale w okresie wakacyjnym moze byc tak,ze idzie mnniej z funduszu,bo okres taki sanatoria przeznaczaja spora pule miejsc dla osób komercyjnych.Mysle ze w ciagu 2-3 miesiecy przy sprawdzaniu pokaze Ci dikładniej ,,Pozdrawiam
marta15361
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 08 maja 2013 07:07
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Podkarpackie - kolejka do sanatorium 2015

Post autor: marta15361 »

Witam wszystkich ja skladalam wniosek w tamtym roku w maju 22 startowalam z nr 15339 a teraz mam nr 1020. Mam nadzieje ze za niedlugo przydzial :):) profil reumatologia teren podgorski mam nadzieje ze rymanow lub iwonicz . Jest ktos z podobnym nr i tez czeka raziej by bylo razem :):)
Zablokowany