Opłata za telewizor w sanatorium ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Opłata za telewizor w sanatorium ZUS

Post autor: bodana2 »

Witam, czy są jakieś uregulowania dotyczące opłat za telewizor w sanatoriach ZUS? Po raz pierwszy się z tym spotkałam, że sanatorium chce 120 zł za telewizor. Nadmieniam, że jest to telewizor typu " nocnik" , stary i mały sprzed chyba 20 lat, bez pilota. Dodam, że w pokoju nie ma radia i czajnika, bo podobno ZUS nie wyraził takiego życzenia, według słów pani dyrektor ośrodka. Czy znacie na to jakieś przepisy? Jeszcze jedna rzecz mnie zdumiała: otóż kelnerki zarządały, aby kuracjusze wynosili naczynia po sobie do kuchni. Co Wy na to?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2016 22:30 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono tytuł
forumowicz

Re: Opłata za telewozor w sanatorium ZUS

Post autor: forumowicz »

Witaj Bodana 2 nie ma takich uregulowań .Sanatorium ma prawo wprowadzic dodatkowe opłaty .Sanatoria po częsci zarabiają na potrzebę utrzymania obiektów.Naczynka do okienka? pewnie zmniejszono obsadę personelu :o :? W wielu obiektach nie ma radia czy czajnika ,w wielu trzeba dodatkowo zapłacic za TV i czajnik .ZUS pokrywa całośc kosztów pobytu kuracjusza ,to dlatego min inne potraktowanie :? :oops:
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Opłata za telewozor w sanatorium ZUS

Post autor: sztani »

W Lądku telewizory (WSZUR) były własnością nie sanatorium a firmy zewnętrznej i karty do odbioru były też od nich . myślę ,że jakiś procent pewnie miał szpital .Koszt turnus 84 złote
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Opłata za telewozor w sanatorium ZUS

Post autor: ewiko »

Cena za telewizorek niekiepska, z tak wysoką opłatą jeszcze się nie spotkałam :shock: A czy przypadkiem PANIE KELNERKI nie zażądały by kuracjusze po sobie pozmywali??
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Opłata za telewozor w sanatorium ZUS

Post autor: Felice »

sztani pisze:W Lądku telewizory (WSZUR) były własnością nie sanatorium a firmy zewnętrznej i karty do odbioru były też od nich . myślę ,że jakiś procent pewnie miał szpital .Koszt turnus 84 złote
Nie byłabym tego pewna,tego procentu.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

bzdurne opłaty sanatoryjne ...

Post autor: jacky6 »


telewizor - nie ma obowiązku obiekt zapewniać i nie ma obowiązku płacenia, jest jeno dobrowolność korzystania, może jednak przydałaby się dla duszy i ciała chwilowa absencja szklanego ekranu w żywocie ?
radio - zawsze można przywieźć z sobą maluszka i to ze słuchawkami, ponadto sporo komórek ma taką opcję... podłączone słuchawki pracują za antenkę...
czajnik jest zastępowalny przez grzałkę, tylko trzeba pilnować aby ona sama się nie spaliła...
pobożne życzenia kelnerek można skwitować jednorazowym odniesieniem talerzy połączonym z wylaniem ( "przypadkowym" ) zawartości resztowej tuż przed okienkiem, wersja sprawdzona swego czasu na wczasach FWP z pełną skutecznością...
...
a jak owa pani dyrektor chwali się jakimś życzeniem ( zakontraktowaniem usług ) ze strony ZUS - to musi ten dokument okazać - bo musi być na papierze, jako, że na mordkę się nie liczy...
...
och gdybym dorwał scan takiego "dokumentu" to zaraz powędrowałby jako egzemplarz popisowy do tele-expresu...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Opłata za telewozor w sanatorium ZUS

Post autor: Felice »

jacky6 oj chyba najpierw tak umowa mocno rozbawiłaby cię.Zus nawet podaje wymiar łóżek i na kontrolach sprawdza czy jest zgodny z umową...co do centymetra. :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Opłata za telewozor w sanatorium ZUS

Post autor: jacky6 »

Alice pisze:jacky6 oj chyba najpierw tak umowa mocno rozbawiłaby cię.Zus nawet podaje wymiar łóżek i na kontrolach sprawdza czy jest zgodny z umową...co do centymetra. :D
żeby tylko mnie...
dzięki tvp widownia byłaby nadzwyczaj liczna a tym samym rozbawiona ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Telewizor w pokoju.

Post autor: Suzen »

jacky6 pisze:
telewizor - nie ma obowiązku obiekt zapewniać i nie ma obowiązku płacenia, jest jeno dobrowolność korzystania, może jednak przydałaby się dla duszy i ciała chwilowa absencja szklanego ekranu w żywocie ?

Powiem szczerze, nigdy nie zależało mi na telewizorze w pokoju.Zamiast" śledzić "seriale warto pozwiedzać okolice,spędzić miło czas poza pokojem.A moja ciekawość świata jest duża... 8-) Towarzyszki z pokoju też były tego samego zdania.
Tylko raz jedna z pań z pokoju zamówiła telewizor,bez mojej wiedzy.Opłata na 3 osoby nie była duża.Były kanały również muzyczne więc rekompensowałam to sobie w czasie między zabiegami słuchaniem trochę głośniejszej muzy. ;)
forumowicz

Re: bzdurne opłaty sanatoryjne ...

Post autor: forumowicz »

  • Jacky6 pobożne życzenia kelnerek można skwitować jednorazowym odniesieniem talerzy połączonym z wylaniem ( "przypadkowym" ) zawartości resztowej tuż przed okienkiem, wersja sprawdzona swego czasu na wczasach FWP z pełną skutecznością...


Zawsze można nie odnieść naczyń ,po prostu ,ale żeby aż tak? :shock:
ODPOWIEDZ