Sanatorium KRUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Sanatorium KRUS

Post autor: Selene »

Pobyt na turnusie jest dla rolnika bezpłatny, a zakład rehabilitacji leczniczej zwraca osobie skierowanej koszt dojazdu do placówki rehabilitacyjne.
I tu mam pytanie:
- w jakiej wysokości zwracane są koszty dojazdu :?:
- jak często można korzystać z tej formy rehabilitacji :?:
- jaki jest okres oczekiwania na przydział :?:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium KRUS

Post autor: jacky6 »

chyba się nie pomylę, jak zapodam, że standardy będą jak w ZUSie...
...
tylko po to, żeby rolnik a.s.a.p. powrócił do haziajstwa swojego ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: Bunia »

Witaj Selene :kwiat:
-Ja w grudniu dostałam +,- 80 zł, za 560 km. nie pamiętam jaki przelicznik, ale wpisywało się ilość kilometrów,
-co 12 m-c, ;) nie u mnie w Koszalinie :evil:
-bardzo różnie , zależy od regionu zamieszkania :roll:

Bardzo chętnie poczytam, co napiszecie :)

Pozdrawiam serdecznie Bunia
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: Bunia »

Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: medi »

Witaj Seleno .Zwrot za bilet tylko w jedną stronę w/g ich przelicznika czyli za podróż która kosztowała mnie 130 zł dostałam 65 zł .Turnus 21 dni .Czas oczekiwania zależy od województwa ok 6 miesięcy, ale raczej się wydłuża (ja na Kołobrzeg czekałam 8 miesięcy ) ale to tylko za pierwszym wyjazdem później przez rok nie możesz złożyć papierów :evil: Czyli razem to ok 18 miesięcy .Ale ...żeby nie było za różowo turnus to tylko 21 dni i w zasadzie możesz jechać z KRUS tylko 5 razy .Niektórym udaje się więcej ,ich skierowania muszą przejść przez komisję w Warszawie z tego co wiem :roll: Opłata uzdrowiskowa tak jak wszyscy ,no i ...sama na własnej skórze sprawdziłam rolnik to obywatel drugiej kategorii w sanatorium krusowskim :cry: :cry: Acha jeszcze jedno ,rolnik nie dostanie przydziału do sanatorium nad morzem w lecie ,lato jest dla komercji ,ostatni turnus dla rolników kończy się w połowie maja.Pierwszy turnus jesienny chyba zaczyna się w połowie października ....Acha ,jeszcze jedno ,żeby była jasność ...ja nie płaczę z tego powodu ,lato mam piękne tu u siebie i szkoda by mi było spędzić go w sanatorium ;) :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam serdecznie oczekujących na ...Raj :twisted: :D :lol: :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: medi »

Zapomniałam napisać jeszcze o wieku .Mimo podniesionego wieku emerytalnego nadal sanatorium przysługuje rolnikom do 60 roku życia i ...czynnym zawodowo .Renciści z rentą czasową nie dostają :o A i jeszcze jedno "genialne " posunięcie KRUS ,kiedy jedziesz do sanatorium będąc na zasiłku rehabilitacyjnym za okres pobytu zabierają Ci to głodowe 10 zł dziennie :twisted: :P :P
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: Selene »

Buniu :kwiat: Medi :kwiat: serdecznie dzięki :D
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: iwonina73 »

wrot za bilet tylko w jedną stronę w/g ich przelicznika czyli za podróż która kosztowała mnie 130 zł dostałam 65 zł
no i ...sama na własnej skórze sprawdziłam rolnik to obywatel drugiej kategorii w sanatorium krusowskim
no
No wlasnie , ciekawy mają przelicznik (tez bylam bardzo zdziwiona , podobnie jak medi za okolo 600 km dostalam 68,30 :D
A odczucia jako rolnik w sanatorium KRUS mam podobne - jak my raczymy o coś się dopominac...... :evil:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: Selene »

Drogie Panie :kwiat: serdecznie dziękuję za wszelkie informacje, które przekazałam zainteresowanemu. :)
Efektem czego - wniosek złożony - KRUS Zielona Góra. :D
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium KRUS

Post autor: medi »

Jedyny plus sanatorium z KRUS Selenko to taki ,że nie wyślą nikogo na siłę w miesiącu w któym nie może pojechać 8-) bo na przykład nie ma komu powierzyć opieki nad swoim "zwierzyńcem" :idea: U nas dzwonią z KRUS z propozycją wyjazdu w danym terminie i ...możesz się zgodzić albo nie ,możesz zasugerować miesiąc w którym najwygodniej byłoby Ci wyjechać .Można też jechać z tzw.zwrotów ,ja jechałam w ten sposób dwa razy :D ...oczywiście do Kołobrzegu :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ