RTG klatki piersiowej.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

RTG klatki piersiowej.

Post autor: krzysztof100 »

Lekarz wysłał dokumenty do NFZ ale nie robiłem RTG klatki piersiowej, gdyż lekarz stwierdził ze mój wynik jest jeszcze ważny gdyż robiłem w maju ub. roku i na pewno w NFZ maja ten dokument lub jego ksero, czy ma racje, czy mogą być z tego powodu problemy. Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: medi »

RTG jest ważne dwa lata więc się nie martw ,wcześniej nikt nie zarząda od Ciebie nowego badania bo ...byłoby to niezgodne z przepisami :D :D Czasami przepisy się przydają :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: Hana51 »

Zgadza się. Ja miałam robiony rtg w 2013 i lekarka nie dała już mi teraz skierowania , bo ten jest ważny. Także Krzysztof nie martw się wszystko jest dobrze. :D
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23830
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: grazynamackowiak »

Witam odnośnie waszych wpisów RTG klatki jak ważne 2 lata jak w styczniu 2015 wysłałam dokumentacje do NFZ Wielkopolski
leczenie uzdrowiskowe i dołączyłam ksero szpitalne na którym był wynik RTG klatki piersiowej dokumentacja była pozytywna
Obecny koszt RTG klatki prywatnie na które trzeba mieć skierowanie od lekarza kosztuje 4O zł pozdrawiam :kwiat: :roll:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: Narewka »

Od dawna nie dołączam żadnych badań do skierowania, bo po 26 miesiącach oczekiwania i tak nie będą ważne. Skierowanie mam zawsze na leczenie pulmonologiczne, ale jeszcze nigdy żaden lekarz nie zapytał mnie o Rtg.W ogóle pierwsza wizyta u lekarza w sanatorium to tylko zlecenia na zabiegi, a nie konkretne potrzeby leczenia danej choroby.
W Szczawnie ostatnio lekarz był ortopedą, powiedzial mi, , że na astmie się nie zna, a zabiegi daje takie, jakie można.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20151
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: Felice »

Zgodnie z wymaganiami NFZ
"Jeżeli lekarz wystawiający skierowanie w punkcie III obowiązującego druku skierowania wpisze wymagane wyniki badań (morfologii, ob, moczu, EKG, zdjęć rtg) do wypełnionych druków nie należy dodatkowo załączać wyników badań, które zostały już ujęte w skierowaniu. W przypadku składania wraz ze skierowaniem kart informacyjnych z pobytów szpitalnych prosimy dołączać kserokopie tychże dokumentów."
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: margot »

W tej chwili nie jest już wymagane do wniosku rtg klatki -informacja sprzed dwóch tygodni od lekarza rodzinnego i potwierdzona przez nfz .
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: medi »

Miła wiadomość Margotko ,ale ja i tak będę musiałą strzelać fotkę moim płuckom co dwa lata bo Krus tak szybko nie zmienia poglądów ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: margot »

Medi jestem przed składaniem wniosku i po info od lekarza chciałam się upewnić , dlatego zadzwoniłam do nfz
może też zadzwoń i zapytaj w KRUS-ie
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: RTG klatki piersiowej.

Post autor: Hana51 »

Nie wiem jak jest w KRUS ale ZUS wymaga. Składałam w lutym wniosek i kazali mi zabrać ze sobą do sanatorium klisze. A może to również zależy od schorzenia? Ja z pulmonologii to może dlatego:P
ODPOWIEDZ