świadczenie rehabilitacyjne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Lady84
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 17 gru 2014 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: Lady84 »

Witam moi drodzy mam pytanie czy na komisji lekarskiej przy przyznawaniu świadczenia dostane również skierowanie do sanatorium jestem obecnie dwa tygodnie po operacji kręgosłupa a komisje mam 8 kwietnia i jak najszybciej chciałabym rozpocząć rehabilitacje.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: nika7 »

Witaj, z całą pewnością nikt nie weźmie odpowiedzialności w tym momencie za Twoje zdrowie i nie wyśle Cię do sanatorium zaraz po operacji. Byłam w identycznej sytuacji kiedy stawałam na komisję. Od razu dostałam półroczne świadczenie. Sanatorium dostałam kiedy stawałam na komisję o przedłużenie świadczenia, wtedy już lekarz orzecznik sam przyznał sanatorium.
Lady84
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 17 gru 2014 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: Lady84 »

Dziękuje za informacje. Ja jednak zapytam o sanatorium ponieważ mój lekarz twierdzi że rehabilitację powinnam zacząć 6-8 tygodni po opercji.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: nika7 »

Twój lekarz ma rację, tyle że sanatorium to jednak trochę za duży wysiłek teraz. Powinnaś dostać przy wypisie skierowanie do poradni rehabilitacyjnej.
Lady84
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 17 gru 2014 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: Lady84 »

Teraz tak ale podejrzewam że termin sanatorium dostałabym dopiero na koniec maja jeżeli w ogóle. Bardzo chcę wrócic szybko do pracy a rehabilitacja jest do tego niezbędna.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: nika7 »

W takim razie życzę Ci powodzenia, może się uda :kwiat:
Lady84
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 17 gru 2014 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: Lady84 »

Dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Tak jak pisze Nika ZUS nie wyśle Ciebie do sanatorium na rehabilitację . najwcześniej tak około 4 do 5 miesięcy po operacji . ja wyjechałem po ponad czterech miesiącach na turnus rehabilitacyjny. Możesz zacząć rehabilitacje ale w swoim miejscu zamieszkania . Ja przy wyjściu ze szpitala dostałem zestaw ćwiczeń które miałem wykonywać w domu.. Nawet jeśli staniesz na komisji i ZUS przyzna CI rehabilitacje to i tak okres oczekiwania na turnus to około 4 do 5 miesięcy . o ile nie dłużej .Tak to wygląda w praktyce.Pierwszą po operacji rehabilitację opłacałem sam bo z NFZ możesż dostać z napisem pilne po operacji a i tak się czeka u mnie około 2 miesiecy :( Żaden ZUS nie ma terminu majowego to juz jest dawno rozdysponowane. Najlepiej dzwoń do swojego ZUS od prewencji. wiem co mówię . nikt po operacji kregosłupa nie wyśle do pracy po 2 czy trzech miesiącach . Trzeba patrzeć realnie na te sprawy
Lady84
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 116
Na forum od: 17 gru 2014 12:54
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: Lady84 »

Niestety ja dostałam ze szpitala tylko wykaz tego czego robić mi nie wolno . Minęły dopiero 2 tygodnie ale ja staram się jak najwięcej robić juz sama oczywiście w miare rozsądnie. Potrzebuje rehabilitacji a komisje bedę miała w domu .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: świadczenie rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Lady84 pisze:Niestety ja dostałam ze szpitala tylko wykaz tego czego robić mi nie wolno . Minęły dopiero 2 tygodnie ale ja staram się jak najwięcej robić juz sama oczywiście w miare rozsądnie. Potrzebuje rehabilitacji a komisje bedę miała w domu .
Nam wychodzącym dawano wydrukowane ćwiczenia . Jeśli nawet komisja w domu to gdzie Ty Dziewczyno myślisz o sanatorium .Ochłoń a po komisji koniecznie napisz co Ci odpowiedział orzecznik. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ