Zabiegi refundowane przez ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: antenetka »

Czy też spotkaliście się takim przepisem,że nie wolno dokupić żadnych zabiegów będąc na prewencji rentowej?Czy faktycznie wszędzie "lepsze" zabiegi tzn.np. borowina,kąpiel mineralna są dla zusowców niedostępne?Jakich jeszcze zabiegów nie dostaniemy będąc z ZUSU?Gdzie znaleźć przepisy o tym stanowiące?
forumowicz

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: forumowicz »

Będziesz mieć 100 zabiegów i jeszcze chcesz dokupić jakieś? Toż to można się zamęczyć takim intensywnym zabiegowaniem.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: Fionka »

100 zabiegow :?: :?: :?: :?: :shock: :?: :?:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: emik »

Antenetko, dlaczego piszesz, że lepsze nie dla ZUS-u? Byłam niedawno w Polańczyku i tak kuracjusze mieli wszystko, co było w oercie. Kąpiele i borowiny ( co prawda plastry) też. A nawet mieli dojazdy na basen, czego NFZ nie miał w ogóle.
forumowicz

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: forumowicz »

Miałam 108 :lol: a teraz po złamaniu kosci piszczelowej pewnie dostanę ze ...140 :lol: :o :shock:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: mariolaa »

Kruszynko minimum jest 96 także indywidualnego programu życzę 140 zabiegów :)

Nie wiem od czego zależy dostępność zabiegów na turnusach ZUS - jak byłam ilość zabiegów była jednakowa około 100 w tym zajęcia również z psychologii. Będąc w Ciechocinku dostępność zabiegów była pełna, była i borowina zawijania i ćwiczenia indywidualne, natomiast w Inowrocławiu niestety z górnej półki zabiegów niet, rozliczali bardzo szczegółowo. Z tego wynika, ze zależy jednak chyba od ośrodków i zarządzania nimi.

A to ze strony ZUS
"Co obejmuje program rehabilitacji leczniczej

Kompleksowa rehabilitacja lecznicza prowadzona jest na podstawie indywidualnie ustalonego programu ukierunkowanego na leczenie schorzenia będącego przyczyną skierowania na rehabilitację oraz na schorzenia współistniejące. Program uwzględnia w szczególności:

różne formy rehabilitacji fizycznej, tj. kinezyterapię indywidualną, zbiorową i ćwiczenia w wodzie oraz zabiegi fizykoterapeutyczne z zakresu ciepłolecznictwa, krioterapii, hydroterapii, leczenia polem elektromagnetycznym wielkiej i niskiej częstotliwości, leczenia ultradźwiękami, laseroterapii, masażu klasycznego i wibracyjnego,
rehabilitację psychologiczną, w tym między innymi psychoedukację i treningi relaksacyjne,
edukację zdrowotną ukierunkowaną na przekazanie informacji w zakresie:
- nauki zasad prawidłowego żywienia,
- znajomości czynników ryzyka w chorobach cywilizacyjnych,
- podstawowej wiedzy o procesie chorobowym uwzględniającej profil schorzenia,
- znajomości czynników zagrożenia dla zdrowia w miejscu pracy,
- podstawowych informacji o prawach i obowiązkach pracodawcy oraz pracownika,
- udzielania instruktażu odnośnie kontynuacji rehabilitacji w warunkach domowych po zakończeniu turnusu rehabilitacyjnego."
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: antenetka »

Ja byłam w Polańczyku i w Iwoniczu i niestety lekarz powiedział,że borowiny niet,kąpieli mineralnych niet -tylko perełka, masaż limfatyczny niet Od razu na początku poinformowali nas,że dokupić też nie i lekarz bezradnie rozłożył ręce-takie przepisy.Dlatego pytam o doświadczenia innych zusowców Nie rozumiem tego,że chcę się maksymalnie podleczyć(a wiem co mi pomaga),wydać zarobione pieniądze,a nie mogę.
forumowicz

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: forumowicz »

Tak, kuracjusz przebywający na turnusie ZUS nie może dokupić żadnych zabiegów w swoim sanatorium. Może to zrobić w innym :) Tez nie do końca rozumiem tę politykę, ale tak jest.
Nie spotkałam się z tym,żeby komuś odmawiano borowiny. O masażu limfatycznym nie słyszałam nigdy by był w wykazie zabiegów refundowanych- ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: Hana51 »

Wczoraj wróciłam z Ciechocinka. ZUS. Miałam 125 zabiegów 7-8 dziennie. Dostałam wszystko o co poprosiłam lekarza. Również borowinę. Były dodatkowe zajęcia jak to już ktoś pisał powyżej psychoedukacyjne i relaksacyjne. Nie ma czegoś takiego że poniżej 100-tu. Z wszystkimi którymi rozmawiałam mieli w granicach 115-125. A jeśli chodzi o zakup dodatkowych nie słyszałam kto by chciał dokupić. I tak było co robić. Zabiegi rozpisywane były do godz.16.00. A przecież nie tylko zabiegami człowiek żyje. Są jeszcze inne formy odpoczynku a i te można nazwać zabiegami. Np. potańcówki czy wchodzenie na 3 piętro schodami. :D Bo tak miałam. Winda była nieczynna przez 2 tyg. i kilkanaście razy dziennie do góry i na dól. Był zabieg? Był. Całkiem za darmo :D
forumowicz

Re: Zabiegi refundowane przez ZUS

Post autor: forumowicz »

Hana51 pisze:Winda była nieczynna przez 2 tyg. i kilkanaście razy dziennie do góry i na dól.
Osobom mającym problemy z chodzeniem donosili posiłki i zabiegi wykonywali w pokojach?
Karygodne. Przecież to sanatorium przyjmuje osoby ze schorzeniami narządu ruchu, również poruszające na wózkach inwalidzkich.
ODPOWIEDZ