Dlaczego tak długo czekamy?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: forumowicz »

Czas oczekiwania na przydział leczenia uzdrowiskowego w sanatorium staje się bezsensownie długi. Dlaczego tak jest? Przedstawiam moje zdanie na ten temat (proszę nie próbować dokuczać mi za to, każdy może wyrażać swoje myśli).
Tak jest, ponieważ:
1) Jest dużo chętnych na wyjazd (z różnych powodów)
2) Są za małe dopłaty własne do leczenia
3) Są za bardzo łaskawe kryteria kwalifikujące na leczenie
4) ZUS zabrał sporo miejsc na tzw. prewencję
Dopiszecie coś?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: Fionka »

Kaowiec pisze:Czas oczekiwania na przydział leczenia uzdrowiskowego w sanatorium staje się bezsensownie długi. Dlaczego tak jest? Przedstawiam moje zdanie na ten temat (proszę nie próbować dokuczać mi za to, każdy może wyrażać swoje myśli).
Tak jest, ponieważ:
1) Jest dużo chętnych na wyjazd (z różnych powodów)
2) Są za małe dopłaty własne do leczenia
3) Są za bardzo łaskawe kryteria kwalifikujące na leczenie
4) ZUS zabrał sporo miejsc na tzw. prewencję
Dopiszecie coś?
Krajanie zgadzam sie z Toba w 100% w p. 1i 3.ZUS to inna bajka.Ogolnie to problem polega na braku kasy wNFZ.Wiecej nie napisze bo mi admin nie pusci tego :idea:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: Zbigniew- I »

Moje zdanie jest następujące. "Nasi"politycy są tak zdolni, że potrafili by nam udowodnić, że w Polsce nawet kopalnie diamentów były by nieopłacalne (gdyby one były). Cały przemysł został rozwalony. Nie może być zbyt dużo osób w jednym miejscu, aby nie wyszli na ulicę i nie oderwali ich od koryta. To co zostało to drobna wytwórczość. Nie ma wpływów do budżetu. Komuna zostawiła 19 mld długu, a mamy już 800 mld i nadal będą brać kredyty, bo po nich choćby rozbiór. Zagraniczne korporacje nie płacą tu podatków, miliardy wypływają za granicę, fiskus jest bezsilny w stosunku do wielkich i gnębi maluczkich. Administracja państwowa (sektor nieprodukcyjny) z 82 tys. rozrósł się do 0,5 mln. Zakłady nie wyrabiają na pensje rad nadzorczych. Brak jest pieniędzy na wszystko. Od przeszło ćwierć wieku oszołomy ekonomiczno-polityczne każą nam oszczędzać, miast zadbać o to by na wszystko wystarczyło. To skąd ma mieć pieniądze NFZ czy ZUS? :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: Fionka »

Przykro mi bardzo ale nie moge sie z Toba NIE Zgodzic.Niestety to bolace realia
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: Maria K »

5) Kuracjusze komercyjni.
Z punktem 2 to nie bardzo się zgadzam,bo są ludzie naprawdę chorzy których nie stać na te dopłaty i siedzą w domu.
NFZ czy ZUS pieniądze wydają na budowanie pałacy na swoje siedziby i zatrudnianie coraz większej liczby pracowników,tylko na leczenie jest coraz mniej. :(
forumowicz

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: forumowicz »

Myślę, że jednak ogólnie dopłaty powinny być większe. Natomiast powinny być mocno zróżnicowane. Ludzie z mniejszymi dochodami powinni dopłacać wyraźnie mniej, albo w skrajnych przypadkach tylko symboliczną złotówkę.
A że ZUS zabrał dużo miejsc funduszowi? Sorry, taki mamy klimat 8-)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: Nutka »

Ja ostatnio wyczytałam,że NFZ nie chce już finansować wyjazdów do sanatoriów.
NFZ, w kasie którego coraz bardziej brakuje pieniędzy z powodu malejących wpływów z naszych składek, rozważa wycofanie się z finansowania ubezpieczonym kuracji w sanatoriach .
Ich zdaniem, brakuje medycznego uzasadnienia, by Narodowy Fundusz Zdrowia fundował pobyt w sanatorium każdemu ubezpieczonemu bez względu na stan jego zdrowia.
Priorytetem dla Narodowego Funduszu Zdrowia w wydatkach z jego budżetu powinno być leczenie stanów nagłych, ratowanie ludzkiego życia, a dopiero pieniądze, które mu pozostaną mogłyby być przeznaczane na taki cel jak sanatoria.
Tak,że nawet się nie obejrzymy jak te "przymiarki"NFZ-tu wejdą w życie i nie będziemy musieli się martwić,że długo czekamy na wyjazd do sanatorium.....nie będziemy w ogóle jeżdzić :evil:
No chyba,że tylko na komercyjny pobyt.Masakra :evil:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

i już nie będziemy długo czekać ....

Post autor: jacky6 »

danusia64 pisze:Ja ostatnio wyczytałam,że NFZ nie chce już finansować wyjazdów do sanatoriów.
NFZ, w kasie którego coraz bardziej brakuje pieniędzy z powodu malejących wpływów z naszych składek, rozważa wycofanie się z finansowania ubezpieczonym kuracji w sanatoriach...
Krążą o tym dawno rozmaite pogłoski.
I w sytuacji kompletnego krachu budżetu państwa pod nożyce pójdzie właśnie ta sfera.
Pomyśleć sobie - ile osób w NFZ straci wtedy pracę ?
Wszystkie wydziały lecznictwa sanatoryjnego we wszystkich województwach pójdą na bruk - nie będą już potrzebni pośrednicy w sponsorowaniu kuracji.

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
forumowicz

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: forumowicz »

Rząd się zmienia. Będzie lepiej :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dlaczego tak długo czekamy?

Post autor: Sloneczko »

Lepiej....... nie mówić ;)
ODPOWIEDZ