Dla Kogo SAN poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Fionka »

Mam pytanie , jak w tytule.W szpitalu bawilam kilkanascie razy.Badania , operacje.Nigdy nikt nie kierowal mnie do sanatorium.Skladalam wnioski o Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne przez ok 7 lat , zawsze odmowa.Brak wskazan lub zly stan zdrowia.W 2013 r pismo z numerkiem i w maju 2015 r bawilam -Uzdrowisko-Sopot.Czy sa jakies specjalne jednostki chorobowe kwalifikujace do leczenia poszpitalnego :?:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: andrzej1955 »

Witam Elu :kwiat: moim zdaniem nie istnieje coś takiego jak sanatorium poszpitalne-może być jedynie skierowanie na pobyt na oddziale rehabilitacyjnym-po przebytych operacjach i po przekroczeniu limitu L-4-nie będę się wymądrzał bo nie wiem ile trzeba mieć zwolnienia-kiedyś było to chyba 180 dni,i wtedy ZUS kierował na pobyt rehabilitacyjny,NFZ i ZUS mają oddzielne pule i pracując można korzystać z jednego i drugiego,temat wrzuciłaś i podejrzewam że zaraz posypią się wpisy ludków którzy mają takie informacje i podzielą się tu z Nami na forum,Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Fionka »

Jedrus witaj i dziekuje.Mamy podobny tok myslenia-ale bedac tutaj na forum cos zaczelo mi switac ze jest jakies san po pobycie w szpitalu.Moze zle dumam, wiec pytam majac nadzieje na oswiecenie.Nigdy sie nie zastanawialam nad taka forma podreperowania zdrowia .Pewnie ciekawosc zaspokoje , dzieki Forumisia.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: andrzej1955 »

Elu-doczytałem na stronach NFZ-że po operacjach można otrzymać pobyt w szpitalu sanatoryjnym i czas oczekiwania to3,4 miesiące-traktowane jest to jako przedłużenie leczenia :!:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Fionka »

Czyli tylko po operacjach :?: , a po zwyklym pobycie to nie :?:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Zosia »

Witam. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 05.01.2012 ( nie znalazłam późniejszych zmian) w sprawie sposobu kierowania i kwalifikacji pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Tam w załączniku nr 1 podane są choroby-ich numery, które kwalifikują do szpitala uzdrowiskowego a które do sanatorium. Czy NFZ-ty przestrzegają tych wytycznych oceńcie sami . Ze swojego doświadczenia uważam, że niekoniecznie . Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20155
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Felice »

Elu już kilkakrotnie o tym pisałam...nie ma czegoś takiego jak sanatorium poszpitalne.Są jednostki chorobowe,które kwalifikują Cię na leczenie w SZPITALU uzdrowiskowym lub SANATORIUM uzdrowiskowym.Wykaz ich też podałam w linku ( i nie tylko ja podawałam). Ważne tez jest jaki wniosek wypisze lekarz,którą rubrykę zaznaczy i zgodnie z tym jednostkę chorobową.Nie liczmy na to ,że wyślą do szpitala,jak lekarz zaznaczy leczenie sanatoryjne.Chociaż czasem i tak się zdarza. ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Fionka »

Zosiu serdeczne dzieki.Okazalo sie ze robili mnie w konia , moglam korzystac z dobrodziejstw uzdrowisk juz po roku od zakonczenia leczenia. :evil: :evil:
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: bebe14 »

Ja po endoprotezie biodra w tym roku po miesiącu od złożenia papierów byłem w szpitalu uzdrowiskowym 28 dni i nic nie płaciłem i byłem w samym środku lata Skierowanie dostałem praktycznie od ręki a z zus mi nie chcieli dać bo byłem za chory dla nich i za wcześnie po operacji
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Dla Kogo SAN poszpitalne

Post autor: Zosia »

Jak widzimy zarządzenia sobie a wszechmogące NFZ-ty sobie. Ja ze swoim schorzeniem nie bywam na szczęście w szpitalu a lekarze piszą mi zawsze leczenie sanatoryjne. Zawsze jednak jest dla mnie niespodzianką co mi przydzielą gdyż raz mam szpital, raz sanatorium a jeden raz dostałam rehabilitację na 28 dni :shock: . Tak że .............wszystko możliwe . Miłego dnia :)
ODPOWIEDZ