Zmiana miejsca przydziału

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kamis3
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 04 sty 2013 20:24

Zmiana miejsca przydziału

Post autor: Kamis3 »

Witam!
Pomocy w jaki sposób starać się o zmianę miejsca przydziału. Termin pasuje, jednak Leśnik w Sopocie z uwagi na ubogą bazę zabiegową już nie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: Fionka »

Witaj.Nie wiem z jakiego jesteś NFZ-tu ale w łódzkim nie było szans na zmianę miejsca.Przerabiałam tego Leśnika w maju 2015 r.Mimo kilku kontroli, interwencji kuracjuszy ponoć nic się tam nie zmieniło a właściwie to nie zmieniło się na gorsze.Nawet ta obskurna kawiarenka nie działa.Nasz wyjazd był udany bo mieliśmy świetną ekipę i po obiadku do nocy uciekaliśmy jak najdalej od Leśnika.Kilka dni temu wróciła znajoma.Ponoć zabiegi jeszcze bardziej ubogie niż ja miałam latem.Nawet nie mogła wywalczyć krio-miejscowego, mimo bólu po złamaniu :shock: :shock: :shock: :shock: Jednak próbuj .Życzę powodzenia. :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: Zosia »

Witaj Kamis ja już tu gdzieś pisałam, że raz mi się udało choć generalnie u nas też graniczy to z cudem :roll: Po prostu zamieniono mi skierowanie z długim jeszcze okresem do wyjazdu 1,5 m-ca na skierowanie ze zwrotów 2-3 dni do wyjazdu dokładnie nie pamiętam i tylko taka opcja wchodziła w grę . Oczywiście powód trzeba było jeszcze upiększyć (jakieś wesele siostry , termin narodzin dziecka itp)no i musiałam pojechać osobiście do nfz. Zawsze warto próbować jeśli taki przydział się trafił :( i od razu mówić , że chciałoby się zamienić na zwroty nawet na taki turnus , który już się zaczyna . Życzę powodzenia :)
forumowicz

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: forumowicz »

Jednak Sopot, to jest zawsze Sopot 8-)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: Fionka »

To tak jak byś powiedzial że Andrzejów to Łódz. Jednak wg. map terytorialnych został wcielony w granice miasta :shock:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: Zosia »

Skoro zabiegi takie słabe i warunki też no to cóż w tym wypadku miejsce nie jest najważniejsze, zresztą tak uważa Kamis i takie było zapytanie a Sopot cóż i dla mnie jest atrakcyjny :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: Fionka »

Zosiu byłam w tym Leśniku i wierz mi że jeżeli by było ciepło to wolała bym mieszkać pod namiotem.Smród i brud , zasikane materace , tonę ważące kołdry stare poduchy z pierza .W łazience przy spuszczaniu wody wybijało spod tego czegoś zardzewiałego co zowie się brodzikiem .Na 13 metrach upchnięte trzy łóżka i trzy półki , jedna szafa, w łazience dwa wieszaczki i lustro bez jakiejkolwiek półeczki.Jeden maleńki stolik i dwa krzesła obwieszone na stałe ciuchami , bo nawet nie można było trzymać ubranek w walizach bo nie było ich gdzie postawić i zaparkowały nasze walizy do czasu wyjazdu na balkonach przykryte starymi kapami z łóżek.Zabiegi do d..y .Recepcja to pełna komuna w stylu czego grzecznie pytam :shock: Jedynie posiłki wyjątkowo smaczne.Pewnego dnia kiedy już zbliżała się pora obiadu i perspektywa ucieczki z tego przybytku , cala nasza ekipa maszerowała korytarzem z uśmiechem od ucha do ucha to zdziwiona piguła nie wytrzymała i spytała z czego my się tak cieszymy :shock: Zero organizacji , brud,gburowatość personelu, odludzie zła baza zabiegowa, to wszystko bardzo zjednywało ludzi i bardzo tęsknie za tą ekipą.W niedługim czasie mamy zlot tzw. :lol: :lol: :lol: Poszkodowanych przez Leśnika :lol: :lol: .Wniosę jednak iskierkę optymizmu , bo ponoć część pokoi jest w lepszym stanie a i Puma nie biega po pobliskim lesie więc będzie można chodzić na spacery.Jak się zbierze fajna ekipa to pozwalają zorganizować sobie ognisko.Jeżeli kiedykolwiek bym miała tam dostać przydział to nawet jak bym miała czekać następne dwa lata to NIGDY więcej tam nie pojadę.Nigdy .Nasza 0k.20 osobowa grupa jest takiego samego zdania.Może jednak coś się tam zmieni na korzyść tak jak w Perle.
forumowicz

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: forumowicz »

Ciekawe dlaczego NFZ podpisuje umowy z tak nędznymi sanatoriami?
Zasikane materace? Brr... A co na to na przykład Sanepid? :shock:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: medi »

A ja nie rozumiem czemu nie składają kuracjusze skarg do NFZ-tu w momencie zawitania do takiego zasyfionego pokoju :evil: :evil: :evil: Dopłacacie do pobytu ,płacicie za dojazd ,nie szkoda Wam tych pieniędzy :?: Telefon do Swojego NFZ-tu też można wykonać i zagrozić ściągnięciem prasy ,radia i telewizji ;) :twisted: A co ,niech mają cieplutko :twisted: :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Zmiana miejsca przydziału

Post autor: forumowicz »

medi pisze:Telefon do Swojego NFZ-tu też można wykonać i zagrozić ściągnięciem prasy ,radia i telewizji ;) :twisted: A co ,niech mają cieplutko :twisted: :lol: :lol: :lol:
A w międzyczasie nasikać na dywan w pokoju dyrektora takiego sanatorium ;)
ODPOWIEDZ