zmiana terminu i miejsca

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
oponianka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 29 kwie 2016 23:29

zmiana terminu i miejsca

Post autor: oponianka »

Drodzy jestem tu nowa i "zielona" ( pierwszy raz wybieram się z ZUS-u do sanatorium...). Wasze wpisy, uwagi, rady są mega cenne!! :). Doradźcie proszę jak umotywować zmianę terminu i miejsca.. Proponowali mi Osieczek, Połczyn i Stegne... Wybrałam bez przekonania Stegnę ale termin fatalny (od 26.11. do 19.12 br). Próbowałam Panią w ZUS-ie upraszać o góry, ale mówi, że nie może, bo do 200 km od miejsca zamieszkania kierują...Podpowiadajcie proszę jak dostać te góry, albo przynajmniej zmienić termin tej Stegny. A propos- ktoś może był ostatnio w "Fali" Stegna i napisze kilka słów konstruktywnej opinii.
Sztani jeszcze raz dzięki za odpowiedź:) może coś i w tym temacie mi napiszesz?
forumowicz

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: forumowicz »

Zasadą jest przydzielenie przez ZUS turnusu odpowiedniego dla naszego schorzenia jak najbliżej miejsca zamieszkania (tutaj kłania się te 200km), Jeśli chcemy zmienić klimat , (z nizin w góry czy nad morze) lekarz - orzecznik wpisuje "góry, morze...." taki "przydział " powinien być udokumentowany , poparty zaświadczeniem od lekarza (najlepiej specjalisty) .
Oponianka, a prosiłaś o przesunięcie terminu?, czy tylko prosiłaś o góry? , Nikt Ci nie napisze co trzeba umieścić w takiej prośbie , przecież czymś musisz to umotywować: chorobą , osobistymi sprawami, służbowymi obowiązkami .... to sama musisz pomyśleć .

powodzenia :)
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: Betina71 »

oponianka pisze:Drodzy jestem tu nowa i "zielona" ( pierwszy raz wybieram się z ZUS-u do sanatorium...). Wasze wpisy, uwagi, rady są mega cenne!! :). Doradźcie proszę jak umotywować zmianę terminu i miejsca.. Proponowali mi Osieczek, Połczyn i Stegne... Wybrałam bez przekonania Stegnę ale termin fatalny (od 26.11. do 19.12 br). Próbowałam Panią w ZUS-ie upraszać o góry, ale mówi, że nie może, bo do 200 km od miejsca zamieszkania kierują...Podpowiadajcie proszę jak dostać te góry, albo przynajmniej zmienić termin tej Stegny. A propos- ktoś może był ostatnio w "Fali" Stegna i napisze kilka słów konstruktywnej opinii.
Sztani jeszcze raz dzięki za odpowiedź:) może coś i w tym temacie mi napiszesz?
Aż dziwne,że tak odległy termin dostałaś na wyjazd...a może to miejsce taki termin miało wolny. Termin nie ciekawy ale też może być fajnie. Z ZUS-em ciężko się rozmawia nt.zmiany miejsca czy terminu ale jeśli poprze się swoją prośbę mocnymi argumentami to czasami się udaje. Szkoda,że na miejscu nie zareagowałaś.... :)
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: bodana2 »

Stegna nie jest zła, termin wbrew pozorom też. Byłam w Stegnie w okresie zimowym w zeszłym roku od 2 stycznia. Miałam obawy, a okazało się, że pobyt zimą nad morzem ma więcej uroku niż latem. Polecam. Z jakiego ZUS jesteś i kiedy miałaś komisję?
oponianka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 29 kwie 2016 23:29

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: oponianka »

bodana2 pisze:Stegna nie jest zła, termin wbrew pozorom też. Byłam w Stegnie w okresie zimowym w zeszłym roku od 2 stycznia. Miałam obawy, a okazało się, że pobyt zimą nad morzem ma więcej uroku niż latem. Polecam. Z jakiego ZUS jesteś i kiedy miałaś komisję?
Z kujawsko-pomorskiego, komisja była w minionym tygodniu. Dzięki za słowa otuchy:)
oponianka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 29 kwie 2016 23:29

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: oponianka »

Betina71 pisze:
oponianka pisze:Drodzy jestem tu nowa i "zielona" ( pierwszy raz wybieram się z ZUS-u do sanatorium...). Wasze wpisy, uwagi, rady są mega cenne!! :). Doradźcie proszę jak umotywować zmianę terminu i miejsca.. Proponowali mi Osieczek, Połczyn i Stegne... Wybrałam bez przekonania Stegnę ale termin fatalny (od 26.11. do 19.12 br). Próbowałam Panią w ZUS-ie upraszać o góry, ale mówi, że nie może, bo do 200 km od miejsca zamieszkania kierują...Podpowiadajcie proszę jak dostać te góry, albo przynajmniej zmienić termin tej Stegny. A propos- ktoś może był ostatnio w "Fali" Stegna i napisze kilka słów konstruktywnej opinii.
Sztani jeszcze raz dzięki za odpowiedź:) może coś i w tym temacie mi napiszesz?
Aż dziwne,że tak odległy termin dostałaś na wyjazd...a może to miejsce taki termin miało wolny. Termin nie ciekawy ale też może być fajnie. Z ZUS-em ciężko się rozmawia nt.zmiany miejsca czy terminu ale jeśli poprze się swoją prośbę mocnymi argumentami to czasami się udaje. Szkoda,że na miejscu nie zareagowałaś.... :)

Wcześniej był Osieczek i Połczyn:( Reagowałam od razu na miejscu, ale chyba zabrakło mi doświadczenia i siły przebicia...
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: bodana2 »

Z tych trzech miejsc zdecydowanie najlepsza jest Stegna. Myślę, że nie jest to tylko moje zdanie. A dlaczego ten termin jest taki odległy? Nie było wcześniejszych?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: sztani »

Oponianko zawsze można turnus (przynajmniej próbować ) zmienić . Stegna to fajne miejsce i jak pisze Bodana 2 . byłem w Stegnie w ubiegłym roku w maju.Bylem zadowolony tak ,że i w tym roku chciałem tam jechać .nawet miałem termin ale sprawy osobiste (zdrowotne,zabieg) zdecydowały o zmianie.zabiegi na miejscu ,jest basen i obsługa miła. Zimą jest tam idealny spokój a i spacery nad morzem mają swój niepowtarzalny urok.masz jeszcze tyle czasu do swojego wyjazdu ,ze warto próbować o zamianę . . :)
Muszę podkreślić ,że w naszym ZUS z Paniami z prewencji się super rozmawia . Są pomocne i to bardzo w zasięgu swoich kompetencji .Szkoda ,że to nie one decydują o zamianie.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: ewiko »

Uważam że Połczyn Zdrój również jest godny uwagi. Jak dla mnie SUPER. Cały budynek , do którego są kierowani kuracjusze ze skierowania ZUS (oddalony od centrum ok. 3 km) jest po generalnym remoncie. Położony przepięknie wśród lasów nad zalewem. Cisza, spokój. Ja kurowałam się w GRYFIE ale na spacery chodziłam właśnie do BORKOWA. Opinie o tym sanatorium są bardzo pozytywne. Natomiast jeśli chodzi o OSIECZEK...... brrrrr, chroń nas Boże. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zmiana terminu i miejsca

Post autor: sztani »

Ewiko mam skierowanie z ZUS i właśnie do Gryfa więc jak widać część kuracjuszy jest i tam rozlokowana . :)
ODPOWIEDZ