Prewencja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kamis3
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 04 sty 2013 20:24

Prewencja ZUS

Post autor: Kamis3 »

Witam!
Proszę o wszelkie informacje: czego mogę się spodziewać, jak wygląda komisja w oddziale łódzkim ZUS -( wniosek o rehabilitację w ramach prewencji ZUS narządy ruchu i kardiologiczne pierwszy raz, a więc komisja też po raz pierwszy). A także gdzie łódzki oddział "wysyła" potencjalnych szczęśliwców. Pozdrawiam :?:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Selene »

Witaj Kamis3 na forum :)

Wejdź proszę http://forum.nasze-sanatorium.pl/viewto ... =13&t=2269 a znajdziesz wszystko w temacie, który Ciebie interesuje.
Miłej lektury :)

Pozdrawiam
Kamis3
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 04 sty 2013 20:24

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Kamis3 »

Dzięki Selene!
Jednak jeśli chodzi konkretnie o przebieg badania komisji w łódzkim ZUS nie tak wiele informacji.
Mam nadzieję, że zaglądając częściej na forum dowiem się więcej, spotyka się tutaj naprawdę pomocne osoby. Mam już wypisany wniosek, prawdopodobnie nie zawaham się go złożyć w przeszłym tygodniu i tym samym bieg sprawie zostanie nadany. Będę wdzięczny za spostrzeżenia od osób, które są na bieżąco po komisji.
Życzę wszystkim zdrowia i pogody ducha! ;) :)
Kamis3
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 04 sty 2013 20:24

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Kamis3 »

Oczywiście w przyszłym tygodniu!!!!!!
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Agnes »

Kamis3, jak potoczą się Twoje "oględziny" na komisji głównie zależy od lekarza i od schorzenia :) Jeśli jesteś po wypadku lub operacji pójdzie Ci zdecydowanie łatwiej. Okres zwolnienia lekarskiego lub świadczenia rehabilitacyjnego też ułatwia sprawę. Z reguły wtedy właśnie orzecznicy starają się wysłać pacjenta do sanatorium żeby szybko "postawić go na nogi" i do pracy :lol: Ja miałam 5 lat temu wypadek i od 3 lat jeżdżę do sanatorium nie przebywając na zwolnieniu lekarskim. Kontuzja jakiej doznałam zostawiła ślad chyba już na zawsze :(I jeszcze jedno - nie ma znaczenia z jakiego ZUSu jesteś. To Centrala ZUS Warszawa podpisuje umowy na rehabilitację w ramach prewencji rentowej i są to obiekty sanatoryjne w całej Polce (góry, morze, mazury). Jeśli chcesz się starać o wyjazd np. nad morze, a pochodzisz z południa to mile widzane jest takie zaświadczenie od lekarza :P Życzę przede wszystkim zdrowia bo to najważniejsze, a jeśli można przy okazji gdzieś wyjechać i się zrelaksować i jest ku temu okazja to jak najbardziej jestem ZA ;) Powodzenia
Kamis3
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 04 sty 2013 20:24

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Kamis3 »

Witaj Agnes!
Mamy podobne spojrzenie na prewencję oprócz podreperowania zdrowia, ważnym aspektem jest odpoczynek i nabranie dystansu do tzw. codzienności. Ja oprócz sporych dolegliwości ze strony kręgosłupa, mam na swym koncie zabieg na sercu, więc z tego co piszesz wnioskuję, że moje szanse "rosną", choć nie biorę zwolnień i w tym miejscu zastanawiam się, czy to może mieć negatywny wpływ na decyzję komisji. Nie ukrywam, że chciałbym wyjechać w celu jw. Kiedy będę po komisji, napiszę jak to było w moim przypadku. Z tego co zdążyłem się zorientować, to wysyłają jak najbliżej miejsca zamieszkania, z uwagi na koszty podróży. Póki co dzięki za wskazówki i słowa otuchy.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
teśka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1491
Na forum od: 29 paź 2011 19:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Prewencja ZUS

Post autor: teśka »

Witam :)
Wprawdzie nie należę do łódzkiego oddziału ZUS pozwolę sobie dodać, że brak zwolnień lekarskich nie ma wpływu na wyjazd.
Nie korzystam z nich a mimo to już drugi raz przeszłam komisję pozytywnie. Przecież po to właśnie chcę jechać na rehabilitację by podleczyć zdrowie a ZUS nie musiał płacić mi świadczenia za niezdolność do pracy :):)
Pozdrawiam życząc Wszystkim pomyślności u lekarzy orzeczników ;)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Prewencja ZUS

Post autor: mariolaa »

Witam. Ja tez nie przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Stawałam na komisji w oddziale łódzkiego ZUS. skierowanie otrzymałam bez problemu. Co prawda był to mój pierwszy wniosek i choroba poparta wynikami badań. Podpowiem weź z sobą na komisje wszystkie wyniki badan a szczególnie te ostatnie. Jeżeli korzystałaś z leczenia ambulatoryjnego na miejscu to też to załącz. życzę aby pozytywnie załatwiony został wniosek. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mercedes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 343
Na forum od: 02 mar 2012 13:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Prewencja ZUS

Post autor: mercedes »

witam - kto mi podpowie od kogo moge dostac skierowanie na komisje , raz juz bylam w sanatorium z zus bedac na zwolnieniu 3 lata temu teraz odczuwam znow bol po zlamanych palcach ,jaki lekarz moze mi wystawic skierowanie na komisje bo podejrzewam taka musi byc kolejnosc - pozdrawiam
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Agnes »

Teśka,
ja tak właśnie napisałam tzn. że zwolnienie lekarskie nie jest potrzebne, a mile widziane. Napisałam też, że ja jeżdzę od paru lat nie przebywając na zwolnieniu lek., czy świadczeniu :) A badania lekarskie (kopie) składa się z reguły z wnioskiem - oryginały do wglądu na komisji :shock: Wszystko i tak zależy od orzecznika :lol: Mogę jeszcze tylko dodać, że za stawienie na taką komisję przysługuje zwrot kasy za dojazd. ZUS zwraca pieniądze na miejscu. Trzeba tylko okazać zawiadomienie o komisji podpisane przez orzecznika (oczywiście jest to uzależnione od odległości jaką musimy pokonać do ZUS):P Reasumując trzeba korzystać póki jeszcze jest taka możliwość ;)
ODPOWIEDZ