skierowanie-zamiana miejscowości

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosica
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 sty 2013 18:20

skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: gosica »

otrzymałam skierowanie na wyjazd rehabilitacyjny z ZUS /rehabilitacja w zakresie narządu ruchu/na komisji przedstawiałam też wyniki ,że jestem w trakcie leczenia RZS/ w orzeczeniu lekarza orzecznika nic na ten temat nie zostało napisane. Zostałam skierowana nad morze do Stegny.Jest tam klimat raczej wilgotny,dużo wiatrów.Wiem że właśnie taka pogoda nasila moje objawy reumatologiczne,jestem zbolała i rozbita,puchną mi kolana....czy jest możliwość zamiany na miejscowość górską .Tam czuję się o wiele lepiej.Jestem z kujawsko-pomorskiego i do Stegny jest na pewno bliżej,ale czy na pewno ten pobyt poprawi moje zdrowie.Jadę w marcu ,a wiec pogoda może być różna.Proszę o informację,czy mając skierowanie- wyjazd za 2 miesiące moge pytać o zamianę. :oops: :oops:
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013 22:33 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: temat przeniesiony
mania
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 30 gru 2012 20:57
Staż sanatoryjny: 14

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: mania »

heyka.miałam taką sytuację i zus prośbę o zmianę traktuje jako rezygnację ale trzeba wystąpić o dodatkową komisję.albo najlepiej jak się obie zamienimy bo ja nad morze to i piechotą a dostałam ciechocinek.no teraz to żartowałam :lol:
danna55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 03 lip 2012 19:42

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: danna55 »

Witaj Gosica.
Niekoniecznie jest tak jak pisała Ci poprzedniczka.Ja ze względów rodzinnych zmieniałam termin i obecnie czekam na skierowanie.W zusie pracują rozsądni ludzie i przychylają się do naszych próśb.No chyba,że ktoś wpadnie z krzykiem i powie ,że miejsce mu nie odpowiada .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: serendipity »

Na Twoim miejscu poszłabym do swojego lekarza, aby napisał opinię, że ten klimat nie będzie sprzyjał powrotowi do zdrowia i z tym papierem i z uśmiechem, udałabym się do komisji przydzielającej miejsca.
Nie wyjeżdżałam nigdy na skierowanie z ZUSu, ale zawsze warto podejść do nich, jak do normalnych ludzi, po prostu normalnie;)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: Selene »

Witaj gosica :)

Ja ze zmianą nie miałam żadnego problemu. Napisałam pismo z prośbą o zmianę ośrodka ( w piśmie zaznaczyła który ośrodek chcę ) co wiązało się ze zmianą terminu, dołączyłam skierowanie, które mi przysłano i wysłałam do ZUS-u. Po ok miesiącu dostałam nowe skierowanie.
W Twoim przypadku radziłaby zrobić to samo ale dołącz jeszcze pismo od lekarza. Sądzę, że nie powinnaś mieć żadnego problemu ze zmianą.
No i czekamy na wieści od Ciebie :)

Powodzenia :!: :)
gosica
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 sty 2013 18:20

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: gosica »

:D Dziękuję za odzew na moje pytanie,jak coś uda mi się załatwić odezwę się.Chciałabym jechać do Krynicy Górskiej, ale z tego co widzę ZUS nie ma tam podpisanych umów/chociaż znajomi z innych województw tam jeździli/ również Cieplice były by ok...zobaczymy odezwę sie
Gorąco wszystkich pozdrawiam :) :)
gosica
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 sty 2013 18:20

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: gosica »

Witajcie-ciężko było sie dodzwonić do mojego ZUS-u w końcu porozmawiałam z panią o zamianie skierowania ,była bardzo miła odszukała moje dokumenty i stwierdziła że lekarz orzecznik nic o RZS nie wpisał,ale w dokumentach do nich przesłanych sa wyniki badań i opis reumatologa.Kazała przysłać pismo z prośbą o zamianę na teren górski, dodatkowo dopisałam gdzie chciałabym jechać/Krynica ,Cieplice/ i wysłałam...teraz czekam ciekawe jak długo i czy sie uda....mam nadzieję ze tak ,trzymajcie kciuki.Odezwę sie. :?: :)
gosica
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 08 sty 2013 18:20

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: gosica »

Właśnie się dowiedziałam ,ze jadę do Krynicy osrodek wypoczynkowy Beskid od 26.02 ...wystarczyła rozmowa telefoniczna,pismo z prośbą o zamianę miejsca ...podałam że chcę jechać do Krynicy i udało sie...pozdrawiam
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: jaroj92 »

Witajcie. Mam pytanie może kto
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: skierowanie-zamiana miejscowości

Post autor: jaroj92 »

Witajcie Może mi ktoś z forumowiczow podpowie w jaki sposób zmienić miejscowość na turnus rehabilitacyjny.Dostalem skierowanie z Zus kiedy stawałem na komisje lekarska na rente.
ODPOWIEDZ