Pierwszy raz - jakie sanatorium?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Jarek60
Posty: 1
Na forum od: 21 kwie 2014 06:43

Pierwszy raz - jakie sanatorium?

Post autor: Jarek60 »

Witam wszystkich.Jestem laikiem w tych sprawach dlatego jestem na tym forum.Po 3 tyg.pobycie w szpitalu/wykryta cukrzyca st.1,przewlekłe uszkodzenie trzustki i uszkodzone nerwy w prawej stopie/ dostałem skierowanie na 'UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE" z dopiskiem - poszpitalne.Na skierowaniu zaznaczone są góry. Skierowanie wysłałem już do warszawskiego NFZ i z tego co się już dowiedziałem, ale nie w NFZ, może to być Krynica, Rymanów,Wysowa lub Polańczyk.Nie wiem też ile będę czekał - zaznaczam że jadę pierwszy raz w życiu.Jeśli ktoś coś więcej wie na ten temat to proszę o informację. Z góry dziękuje.
forumowicz

Re: Pierwszy raz - jakie sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Witam :kwiat:
Wejdż do tematu "Wyjeżdżam do sanatorium...", tam znajdziesz wątek "Pierwszy raz do sanatorium - cukrzyca" i na pewno znajdziesz informacje dla siebie.
Pozdrawiam świątecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Pierwszy raz - jakie sanatorium?

Post autor: nika7 »

Witaj Jarku, Twoje skierowanie daje Ci dość szybką możliwość wyjazdu, tzn że nie będziesz musiał czekać dwudziestu paru miesięcy. Ja akurat czekałam 4 miesiące od złożenia wniosku do wyjazdu. Jeśli nie dostałeś jeszcze numerku z NFZ to zadzwoń tam i poproś . Jak Ci go podadzą będziesz mógł sprawdzać w przeglądarce jak schodzą numerki. Zwykle na wniosku lekarz balneolog wypisuje propozycje gdzie możesz pojechać. Jeżeli dostaniesz przydział pojawi się informacja w przeglądarce gdzie i kiedy pojedziesz. Taki wyjazd jest w ramach zwolnienia lekarskiego. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ