SZPITAL UZDROWISKOWY

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: artur30 »

Witam wszystkich :) mam dość duzy dylemat.... ile sie czeka na decyzje z NFZ na wyjazd do szpitala uzdrowiskowego ;) czekam juz przeszło 2 miesiące i tu nic.....coraz bardziej sie juz niecierpiliwie..... pozdrawiam i zycze miłego popołudnia :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: malgorzatas »

artur30 pisze:Witam wszystkich :) mam dość duzy dylemat.... ile sie czeka na decyzje z NFZ na wyjazd do szpitala uzdrowiskowego ;) czekam juz przeszło 2 miesiące i tu nic.....coraz bardziej sie juz niecierpiliwie..... pozdrawiam i zycze miłego popołudnia :)
witaj artur30 :kwiat: ty masz wypis ze szpitala i sanatorium poszpitalne :?: czy czekasz w kolejce na normalne skierowanie z NFZ :?: poszpitalne możesz dostać do 6 miesięcy po szpitalu..ale to zal;ezy od schorzenia i miejsca zamieszkania..2 miesiące to trochę mało,ale możesz juz sie spodziewać po 4 miesiącach..a najlepiej to zadzwoń i spytaj w swoim miejscu zamieszkania jak to wygląda..tam tez pracują normalni ludzie co tobie dadzą odpowiedź na twoje pytanie..pozdrawiam Gośka
artur30
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 18 cze 2013 17:00
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: artur30 »

Dzieki za informacje :) mnie skierował szpital a dokładnie mój lekarz u którego sie lecze i pracuje na oddziałe na którym przebywałem i dlatego dostane chyba szpital uzdrowiskowy ;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: nika7 »

Witaj Artur, na takie skierowanie czeka się różnie zależy to od oddziału NFZ. Kiedy ja dzwoniłam powiedziano mi że mogę czekać nawet 10 miesięcy, na szczęście po równych 4 miesiącach od wysłania skierowania byłam już w sanatorium . Przydział dostałam na miesiąc przed wyjazdem. Możesz sprawdzać swój status w przeglądarce, ale to też niewiele Ci powie. Życzę szybkiego wyjazdu :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: malgorzatas »

artur30 pisze:Dzieki za informacje :) mnie skierował szpital a dokładnie mój lekarz u którego sie lecze i pracuje na oddziałe na którym przebywałem i dlatego dostane chyba szpital uzdrowiskowy ;) pozdrawiam
jak leżałeś w szpitalu to masz sanatorium poszpitalne..na które sie czeka krócej..chyba że nie leżałeś w szpitalu..tylko lekarz co cię leczy wypisał skierowanie do sanatorium to czekasz w kolejce..szkoda że sam nie pojechałeś do NFZ to skierowanie zawieść dowiedziałbyś sie wszystkiego na miejscu... :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: nika7 »

Ostatnio właśnie dowiedziałam się, że wcale niekoniecznie trzeba leżeć w szpitalu aby dostać sanatoryjne leczenie szpitalne. Jak widać wszystko można obejść. :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Felice »

artur30 pisze:Dzieki za informacje :) mnie skierował szpital a dokładnie mój lekarz u którego sie lecze i pracuje na oddziałe na którym przebywałem i dlatego dostane chyba szpital uzdrowiskowy ;) pozdrawiam
Artur istotne jest też,czy skierowanie jest z pieczątką szpitala,czy z pieczątką przychodni.Najszybciej rozpatrywane są te na które kieruje szpital.Są województwa np Mazowieckie gdzie nawet na rozpatrzenie wniosku można czekać kilka miesięcy,a na wyjazd nawet jak się ma status skierowania do szpitala uzdrowiskowego nawet do roku.Kardiologia chyba ma trochę krótsze terminy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: Felice »

nika731207 pisze:Ostatnio właśnie dowiedziałam się, że wcale niekoniecznie trzeba leżeć w szpitalu aby dostać sanatoryjne leczenie szpitalne. Jak widać wszystko można obejść. :roll:
A również nie zawsze po pobycie w szpitalu możesz dostać skierowanie na leczenie szpitalne :)
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: nika7 »

Alice pisze:
nika731207 pisze:Ostatnio właśnie dowiedziałam się, że wcale niekoniecznie trzeba leżeć w szpitalu aby dostać sanatoryjne leczenie szpitalne. Jak widać wszystko można obejść. :roll:
A również nie zawsze po pobycie w szpitalu możesz dostać skierowanie na leczenie szpitalne :)
To też prawda.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: SZPITAL UZDROWISKOWY

Post autor: malgorzatas »

Na migdałki ani jak jesteś po wycięciu wyrostka robaczkowego to poszpitalne sie nie nalezy..to wiem też..pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ