ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Post autor: forumowicz »

Witam :)
Czy jest ktoś tu z woj. opolskiego kto wystepował sam z wnioskiem o prewencje rentowa z ZUS-u?
Mam zamiar takowy złozyc tylo nie wiem, jak to wyglada u nas.....moze ktos podzieli się doswiadczeniem? Będe wdzięczna :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Post autor: darek »

Proces składania wniosków jest w całej Polsce jednakowy.
Lekarz rodzinny czy pierwszego kontaktu wypisuje wniosek na ZUS-wskim formularzu i kieruje do oddziału.
W opolskim nie wiem ile jest delegatur w ,których rozpatrywane są wnioski przez lekarzy orzeczników.
Wykaz na stronie opolskiego ZUS
forumowicz

Re: ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Post autor: forumowicz »

darek sęk w tym, ze tryb postępowania to ja znam a i owszem :D jednak teoria a praktyka, szczególnie w różnych województwach wygląda inaczej. Czekam na opolskie dziouchy (lub chopów) podpowiedzcie co.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Post autor: darek »

..no ja a łona woli swoich karlusow i frele tych spod góry świntyj Any , tych ze ślunska zaś nie bo podo ,ze u unos jest inaczyj :? mi zaś nie wyszło a żech chcioł być pomocny takij gryfnyj freli z tym nickiem zwlaszo z ta koncowką ;)
pozdrowienio zpod spodka wele oka miasta :lol:
forumowicz

Re: ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Post autor: forumowicz »

darek :D pokumałam ale Wasza gwara jest super !!!! Dzięki za rady, każda dobra :) Jo szworna dzioucha ni tam z lala z jameryki i lubia kazdego :)
Pozdrawiam :)
ps. wiem, ze u was hasiok (chasiok?) to smietnik...i tyle mej mądrosci. Grawa z opolskiego raczek taka bardziej niemiecka :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZUS opolskie- orzecznik z sprawie sanatorium

Post autor: ewasz »

U Was sie bardziej zmiękcza (sepleni) :lol:
Moja cera tam miyszko to wim :lol: :lol:
ODPOWIEDZ