Schorzenia kardiologiczne

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Schorzenia kardiologiczne

Post autor: BOZENA196711 »

Witam wszystkich sanatoryjnych bywalców. Złożyłam wniosek do sanatorium 18 miesięcy temu więc być może załapię się na wyjazd w przyszłym roku :D . Leczę się kardiologicznie i w związku z powyższym moje pytanie: Gdzie najczęściej wysyła się ludzi z takim schorzeniem jak moje?? I jakie zabiegi oprócz diety i gimnastyki mogą mi zaoferować? Pozdrowionka BB
forumowicz

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: forumowicz »

NA serce....polecam Nałęczów, pod Lublinem.Tam leczą sercowców. Sam mam takowe kłopoty.Tam można super odpocząć.Sa super zabiegi.Sanatorium CICHE WĄWOZY.
BOZENA196711
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 02 sie 2012 22:15

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: BOZENA196711 »

Dzięki Robercik. Dużo słyszałam o tym Nałęczowie. Z mojego NFZ wysyłają najczęściej do Rabki i do Ustki. Rabka jest dla mnie bardzo atrakcyjna ze wzgledu na bliską odległość od ukochanego Krakowa. Tak rzadko mam okazję tam bywać................
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: stada-52 »

"Nic dwa razy się nie zdarza"-jak napisała nasza noblistka-tak więc miła Bożenko, z każdym wyjazdem do sanatorium łączą się nowe miejsca,znajomości oraz zabiegi.W zależności od stanu naszego zdrowia (ale również od bazy zabiegowej danego sanatorium)lekarz sanatoryjny kieruje nas na te właściwe -wg niego- zabiegi.Uwierz mi,że także zaczynałam od bardzo lekkiej gimnastyki,diety,sollux,laser i takie tam.Za drugim razem była i kąpiel perełkowa,za trzecim-basen,a czwarty raz tlenoterapia i kąpiele solankowe!Byłam zdziwiona, po co mi ta tlenoterapia?a jak się okazało to był strzał w dziesiątkę!PODSUMOWUJĄC:leczenie uzdrowiskowe to nie tylko stosowanie zabiegów,ale również zmiana klimatu i otoczenia.Pozdrawiam Ciebie i Robercika.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: violet58 »

Witam serdecznie
Moje sanatoryjne doświadczenia zdają się potwierdzać spostrzeżenia przedmówczyni. Sporo zależy również od schorzenia współistniejącego, które lekarz wpisuje wystawiając wniosek. Podczas kilku pobytów w sanatorium były bicze szkockie, masaż podwodny, basen solankowy, aquavibron, inhalacje, kąpiel kwasowęglowa, fotel masujący, spacer na bieżni, rowerek stacjonarny, laser no i wszechobecna gimnastyka. Dieta to już raczej wybór własny niż przepis lekarza. Można też znaleźć kogoś kto stanie się najlepszym kardiochirurgiem w naszym życiu i zmusi skołatane serce do bicia w szybszym rytmie :lol:
Pozdrawiam wszystkich kardiokuracjuszy i nie tylko...
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: anusiaa »

Witam BOZENA 196711 tez juz czekam 18 mies moze razem nas wyslą,pozdrawiam
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: stada-52 »

Taki obszerny temat,atak mało postów.Pozdrawiam serdecznie wszystkich bypassowców.Ja mam 3!
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: dzi »

Stada-52 Trafnie zauważyłaś, że nie lubimy zbyt konkretnie rozważać publicznie o swoich schorzeniach.
O kłopotach z krążeniem, a nawet bardziej szczegółowo o sercowych przypadłościach od strony emocjonalnej
poczytamy w dziale "na każdy temat" :) . Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: forumowicz »

Proszę polećcie sanatorium dla osoby kierowanej ze "szwankujacym" serduchem.Oczywiscie pod względem bazy zabiegowej i standardu.
Dzieki
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Schorzenia kardiologiczne

Post autor: Atina »

Witam :).. NADCIŚNIENIE..w nowym roku życie "obdarowało" mnie nową jednostką chorobową,chcę Was zapytać czy muszę na dobre pożegnać się z górami :( w związku z nadciśnieniem,mieszkam nad morzem.
ODPOWIEDZ