Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Waldek z Gdanska
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 11 wrz 2014 07:17
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: Waldek z Gdanska »

Witam ,wróciłem wczoraj z pobytu w szczawnie w domu zdrojowym ,udałem sie tam samochodem który zaparkowałem na PŁATNYM parkingu w sąsiedztwie domu zdrojowego przy ul.kolejowej .Pani pobierająca opłatę zapewniała mnie ze parking jest bezpieczny objęty monitoringiem straży miejskiej i nic sie z samochodem nie stanie była przy tym bardzo miła i uprzejma.Po tygodniu pobytu wychodząc rano na zabiegi jakiez było moje zdziwienie gdy zobaczyłem swoje auto oraz zaparkowane obok drugie stojące na ....ceglach !!!! Udałem sie do pani miłej i uprzejma z prośba o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i ewentualne rozwiazanie sytuacji wszak na ceglach daleko nie zajade miła pani zamieniła sie w agresywna i buńczuczna i oznajmiła ze ona nie jest od pilnowania moich kół a parking nie jest strzeżony tylko płatny i żebym sobie zadzwonił na policję lub straż miejska i niech oni ustalają sprawcę .widzac ze dalsze rozmowy nie przyniosą skutku zadzwoniłem na pomoc drogowa i oczywiście policję .Auto odstawilem na znajdujący sie 5 minut drogi od wcześniejszego miejsca parkowania parking strzeżony 24h na dobę gdzie wcześniej miła pani poinformowała mnie ze w okolicy nie ma żadnego parkingu strzeżonego (są dwa) prawdopodobnie to miłej pani konkurencja i zająłem sie poszukiwaniem kół oczywiście ich kupnem gdyż moich nie znalazłem .Koła zakupiłem na Allegro koszt 1000 zł plus zapłata za parking strzeżony 80 plus 250 zł pomoc drogowa a miła pani zwróciła mi 100 zł za parkowanie także wczasy w Egipcie zostawiłem w szczawnie dzięki miłej pani.Dlatego ostrzegam przed parkowaniem na uliczkach przylegających do sanatorium i lepiej postawić auto pareset metrów dalej i spać spokojnie a jak ktoś sie tam wybiera to niech pozdrowi panią parkingowa .Waldek
forumowicz

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: forumowicz »

katastrofa
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

płatne ale nie strzeżone parkowanie w Szczawnie Zdróju...

Post autor: jacky6 »

Waldek z Gdanska pisze: Dlatego ostrzegam przed parkowaniem na uliczkach przylegających do sanatorium i lepiej postawić auto pareset metrów dalej i spać spokojnie ...
znane są mi przypadki strzeżenia osobistego podczas wojaży poza granicami w formie delegowania jednego z członków rodziny celem spędzenia nocy w kabinie...
ponoć skuteczne ale ?
a zdawało się, że przeminęły czasy kradzenia kół, wycieraczek ...
to i tak dobrze, że tylko same koła zostały zdemontowane - wszak ekipa dobrze zorganizowana mogła cały pojazd wyeksportować za wschodnią granicę...
...
czy tylko Szczawno trzeba omijać szerokim torem... eee... szerokim kołem ?

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: Princi »

jak to dobrze,że nie mam samochodu ;) kamień z serca :lol:
a takie rzeczy to nie tylko w Szczawnie,jakiś czas temu mojemu sąsiadowi na podwórku zostawili auto na pustakach :roll: wcale nie stał na parkingu ;) pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
mercedes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 343
Na forum od: 02 mar 2012 13:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: mercedes »

a ja sie wybieram samochodem chyba kupie malucha na ten jeden raz wtedy spokojnie bede spala - pozdrawiam
Awatar użytkownika
B35
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 304
Na forum od: 09 gru 2011 20:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: B35 »

Waldek z Gdanska pisze:Witam ,wróciłem wczoraj z pobytu w szczawnie w domu zdrojowym ,udałem sie tam samochodem który zaparkowałem na PŁATNYM parkingu w sąsiedztwie domu zdrojowego przy ul.kolejowej .Pani pobierająca opłatę zapewniała mnie ze parking jest bezpieczny objęty monitoringiem straży miejskiej i nic sie z samochodem nie stanie była przy tym bardzo miła i uprzejma.Po tygodniu pobytu wychodząc rano na zabiegi jakiez było moje zdziwienie gdy zobaczyłem swoje auto oraz zaparkowane obok drugie stojące na ....ceglach !!!! Udałem sie do pani miłej i uprzejma z prośba o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i ewentualne rozwiazanie sytuacji wszak na ceglach daleko nie zajade miła pani zamieniła sie w agresywna i buńczuczna i oznajmiła ze ona nie jest od pilnowania moich kół a parking nie jest strzeżony tylko płatny i żebym sobie zadzwonił na policję lub straż miejska i niech oni ustalają sprawcę .widzac ze dalsze rozmowy nie przyniosą skutku zadzwoniłem na pomoc drogowa i oczywiście policję .Auto odstawilem na znajdujący sie 5 minut drogi od wcześniejszego miejsca parkowania parking strzeżony 24h na dobę gdzie wcześniej miła pani poinformowała mnie ze w okolicy nie ma żadnego parkingu strzeżonego (są dwa) prawdopodobnie to miłej pani konkurencja i zająłem sie poszukiwaniem kół oczywiście ich kupnem gdyż moich nie znalazłem .Koła zakupiłem na Allegro koszt 1000 zł plus zapłata za parking strzeżony 80 plus 250 zł pomoc drogowa a miła pani zwróciła mi 100 zł za parkowanie także wczasy w Egipcie zostawiłem w szczawnie dzięki miłej pani.Dlatego ostrzegam przed parkowaniem na uliczkach przylegających do sanatorium i lepiej postawić auto pareset metrów dalej i spać spokojnie a jak ktoś sie tam wybiera to niech pozdrowi panią parkingowa .Waldek
Witaj :) napisz coś wiecej o pobycie bo ja tam mam przydział na pazdziernik . POZDRAWIAM :)
Waldek z Gdanska
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 11 wrz 2014 07:17
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: Waldek z Gdanska »

Ogólnie pobyt nie najgorszy ,dom zdrojowy jest w ciągłym remoncie odnawiają pokoje zależy gdzie sie trafi i z kim ,mi sie udało ze miałem pokój w części wyremontowanej .Nie trzeba spieszyć sie z przyjazdem bo i tak wszystko załatwia sie od godziny 13 trochę maja tu problem z organizacja ale jakoś da sie przeżyć .Zabiegi w zakładzie przyrodoleczniczym oddalonym ok.500 metrów od domu zdrojowego tez nie najgorzej chociaż przydałoby sie trochę unowocześnien.Posilki tez w granicach normy ale ja wolałem sie odżywiać :-) Obiekt położony bardzo fajnie wszędzie można dojść piechota także auto można spokojnie zostawić na PARKINGU STRZEŻONYM !!! W okolicy polecam odwiedzić zamek książ z palmiarnią,a jak dalej podjechać to skalne miasto w pobliskich Czechach Adrspach .poza tym ,,malym,, incydentem z samochodem nie ma co narzekać jak na polskie warunki.pozdrawiam
Awatar użytkownika
jurek475
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 613
Na forum od: 29 sty 2014 11:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: jurek475 »

Mimo tylu przygod fajnie oceniasz pobyt.
Moja przygoda zsanatorium miala miejsce w 2011 r,mile i przyjemnie wspominam pobyt,zabiegi i okoliczne eskapady.
:D :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: darek »

Waldek z Gdanska pisze:Witam ,wróciłem wczoraj z pobytu w szczawnie w domu zdrojowym ,udałem sie tam samochodem który zaparkowałem na PŁATNYM parkingu w sąsiedztwie domu zdrojowego przy ul.kolejowej .Pani pobierająca opłatę zapewniała mnie ze parking jest bezpieczny objęty monitoringiem straży miejskiej i nic sie z samochodem nie stanie była przy tym bardzo miła i uprzejma.Po tygodniu pobytu wychodząc rano na zabiegi jakiez było moje zdziwienie gdy zobaczyłem swoje auto oraz zaparkowane obok drugie stojące na ....ceglach !!!! Udałem sie do pani miłej i uprzejma z prośba o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i ewentualne rozwiazanie sytuacji wszak na ceglach daleko nie zajade miła pani zamieniła sie w agresywna i buńczuczna i oznajmiła ze ona nie jest od pilnowania moich kół a parking nie jest strzeżony tylko płatny i żebym sobie zadzwonił na policję lub straż miejska i niech oni ustalają sprawcę .widzac ze dalsze rozmowy nie przyniosą skutku zadzwoniłem na pomoc drogowa i oczywiście policję .Auto odstawilem na znajdujący sie 5 minut drogi od wcześniejszego miejsca parkowania parking strzeżony 24h na dobę gdzie wcześniej miła pani poinformowała mnie ze w okolicy nie ma żadnego parkingu strzeżonego (są dwa) prawdopodobnie to miłej pani konkurencja i zająłem sie poszukiwaniem kół oczywiście ich kupnem gdyż moich nie znalazłem .Koła zakupiłem na Allegro koszt 1000 zł plus zapłata za parking strzeżony 80 plus 250 zł pomoc drogowa a miła pani zwróciła mi 100 zł za parkowanie także wczasy w Egipcie zostawiłem w szczawnie dzięki miłej pani.Dlatego ostrzegam przed parkowaniem na uliczkach przylegających do sanatorium i lepiej postawić auto pareset metrów dalej i spać spokojnie a jak ktoś sie tam wybiera to niech pozdrowi panią parkingowa .Waldek

Zaraz zaraz

Czegoś tutaj nie rozumie

Płacę za czyli druga Strona również musi coś mi zagwarantować
-Czy owa Pani była właścicielem ?
Jeżeli ta Pani TYLKO pobiera Opłatę to na jakiej podstawie ?
Miałem podobny przypadek kilka lat temu w Kołobrzegu parking był płatny nie strzeżony pozbawiono mnie dwóch kół ale z właścicielem doszliśmy do porozumienia i partycypowaliśmy w kosztach po 50%.
wszak ktoś jest czy to administratorem czy a tak na marginesie osoba prowadząca Parking musi mieć..POLISĘ tak jest w Katowicach i wielu miastach.
Zarządca płaci jakieś podatki etc są instytucje nadzorujące sory , ale nie za bardzo chce mi sie wierzyć ,że tak łatwo dałeś sie zbyć
Waldek z Gdanska
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 11 wrz 2014 07:17
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ostrzeżenie Szczawno Zdrój

Post autor: Waldek z Gdanska »

Pani dzierżawi parking od gminy ,gwarantowała ze nic sie nie stanie kamery straży miejskiej faktycznie są ale sięgają tylko kilku metrów aby dojrzeć auto wjeżdżające w zakaz i czy ktoś kwiatków noe kradnie z klombow o czym dowiedziałem sie dopiero po fakcie .Pan sie tłumaczyła ze gdyby coś sie stało w godzinach jej urzędowania ( 10-21) to sprawa inaczej by wygladała ,co do polisy to pani ponoć ma ale na wypadek gdyby ktoś sobie nogę złamał lub coś podobnego a niestety od kradzieży po godzinach urzędowania nie tak wiec jak by komuś auto skubneli to tez odwróciła by kota ogonem i by powiedziała ze mógł pan postawić gdzie indziej.Moze i za szybko zakończyłem temat z panią ale pojechałem tam odpocząć a nie wykłócać sie przez trzy tygodnie z miła panią .Jestem dobrej myśli ze może dzielni strażnicy miejscy i policja coś w tej sprawie zrobią wszak zgłoszenie o kradzieży przyjęli .
ODPOWIEDZ