Połczyn sanatorium Gryf

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: tofiko2 »

Wybieram się na kilka dni do tego sanatorium i zaproponowano mi pobyt w części Spa.Proszę napiszcie jakie są zabiegi,z których koniecznie trzeba skorzystać,czy jest gimnastyka w basenie solankowym,zawijania borowinowe i wszystkie uwgi dotyczące pobytu tam.W ubiegłych latach byłam w Lądku a w zeszłym roku w Cieplicach i byłam bardzo zadowolona a w tym roku postanowiłam wyjechać do Połczyna.Podpowiedzcie czy warto.
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: dziunia60 »

Bardzo dobra decyzja ja byłam w Gryfie dwa razy.Na pewno koniecznie trzeba skorzystać z zawijań borowinowych całościowych jeśli nie ma przeciwwskazań,kąpieli solankowych,ćwiczenia w basenie,super też są masaże na łóżku wodnym. W części SPA więcej zapłacisz za pokój a zabiegi sa takie same jak w sanatorium i komfort pokoi podobny.Miłego pobytu jeśli chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: ewiko »

W SPA nie byłam ale wiem że mają wypasione warunki,.... tak pokojowe jak i wszelkie inne. Zabiegi nie kolizują z NFZ-em, posiłki w innym pomieszczeniu, lekarze SUPER. Borowiny.. nigdzie lepszej nie znajdziesz, okolica przepiekna, jeśli jedziesz podkurować zdrowie ... osiągniesz cel...
DZULIA4
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 26 sty 2011 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: DZULIA4 »

Witam .Chciałabym wiedzieć jaki jest pobyt z NFZ czy też wypasiony ;) jakie pokoje ,zabiegi i okolica ,gdzie się wybrac na wycieczkę .Jestem jeszcze mlodą osobą ,mam juz troszeczke doswiadczeń senatoryjnych i jak zawsze obawa przed nowym miejscem i ludzmi .Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: ewiko »

Gryf jest już szeroko opisany w innym wątku. Ale powtórzę..... tam naprawdę można się podleczyć. Zabiegi mają bardzo dobre, wyżywienie wystarczające, lekarze "do rany przyłóż". Pokoje natomiast , no cóż jedne lepsze , drugie gorsze. Byłam tam dwa razy i trafiłam na jedne i drugie. Zadzwoń , może uda Ci się zrobić rezerwacje choć twierdzą że tego nie robią. Wiem jednak że niektórym to się udało...powodzenia.
Awatar użytkownika
dziunia60
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2147
Na forum od: 18 sty 2013 11:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: dziunia60 »

większość pokoi jest po remoncie więc warunki są dość dobre,ja byłam dwa razy i dwa razy miałam pokój ładny.Wycieczki są organizowane do Berlina ,Kołobrzegu i gdzieś jeszcze nie pamiętam ale w każdą niedzielę .Potańcówki sa na miejscu co dziennie ale można też wyjść poza (polecam Hopferówkę),są też wycieczki piesze z przewodnikiem po Połczynie i parku,jest ognisko z kiełbaskami i grzanym winem także atrakcji jest sporo a zabiegi jak już pisałam rewelacja,obsługa bardzo miła.Miłego pobytu.
DZULIA4
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 26 sty 2011 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: DZULIA4 »

Dzięki Dziunia za informacje ,juz się nastawiłam psychicznie ze będzie ok, oby towarzystwo w pokoju było ok,, to znaczy do tanca i rózanca ,, :mrgreen: i w podobnym wieku bo to 3 tygodnie się zanudzę .Pozdrawiam :kwiat:
tofiko2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 21 mar 2012 10:48

Re: Połczyn sanatorium Gryf

Post autor: tofiko2 »

Dzięki dziunia60 za wszystkie informacje jakie przekazałaś.Napisałaś,że standart w spa jest wyższy więc może lepiej dopłacić i mieć lepsze warunki.Najważniejsze są dla mnie zabiegi a głównie borowina po której mój kręgosłup i kolana są jak po kapitalnym remoncie.Gimnastyka w basenie też w moim przypadku bardzo korzystnie wpływa na moje samopoczucie.Lekarze jak napisałaś też wspaniali więc chyba zadzwonię i zrobię rezerwację.Serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ