Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: biedroneczka »

Proszę o opinie o tym Uzdrowisku i Sanatorium Uzdrowiskowym nr 7 przy Placu Zdrojowym 1 :!: Znalazłam troszkę informacji o tym miejscu, ale ostatnie z 2012 roku i niezbyt wyczerpujące :( Może ktoś z Was ma świeższe :roll: :D Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: kuty »

No ja byłem w 2012 roku w Jedlinie i nic nowego ci nie powiem - pewnie znalazłaś moją opinie !!!
Na Yu tube- ie znajdziesz mój filmik - "pokój w Teresie"
Ogólnie -mała mieścina , mało atrakcji, dużo spokoju, piękna okolica ( byłem na przełomie października i listopada ),
dobra obsługa i zabiegi, darmowy parking, płatna telewizja, 3 domy sanatoryjne ( jak masz skierowanie do Domu Zdrojowego , nie znaczy że w nim będziesz, ja byłem w Teresie -
w połowie wyremontowanym, jest też Halina - po remoncie ).
Internet prawie zero - coś łapie na placu zdrojowym, albo koło Urzędu Miasta, jedzenie "catering" ( mało , zimno i ubogo - mi to pasowało bo chciałem zrzucić z wagi.

Jak inne pytania to odpowie .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: biedroneczka »

Kuty, dziękuję Ci za szybką odpowiedź :kwiat: Poczytałam Twoją relację z pobytu, ale może dodasz coś więcej. Do Jedliny wyjeżdża mąż mojej koleżanki, jedzie po raz pierwszy do sanatorium, więc nie wie nic :o Ja jakoś o Jedlinie Zdroju też nie słyszałam, więc poprosiłam o pomoc. Myślę, że moi znajomi chcieliby wiedzieć więcej o warunkach mieszkaniowych, jakie pokoje, czy można zarezerwować jedynkę? czy można przyjechać wcześniej, czy jest w każdym pokoju łazienka, czy jest czajnik, co z ręcznikami? Takie z pozoru proste pytania, ale w gruncie rzeczy ważne. On wyjeżdża od 6 października, więc będzie mniej więcej w takim samym okresie jak Ty. Pogoda może być w kratkę, ale może uda mu się skorzystać z jakiś wycieczek, jeśli są tam w ogóle organizowane. Jeśli możesz odpowiedzieć na te kilka pytań, to bardzo proszę :D
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: kuty »

Warunki mieszkaniowe są rożne. Ja miałem jedynkę w "Teresie" w części przed remontem - bez łazienki , tylko z umywalką.. Część wyremontowana - pokoje z łazienkami.
Jedynki nie można rezerwować (tak mi powiedzieli jak dzwoniłem przed wyjazdem). Prawdopodobnie można przyjechać wcześniej, ale trzeba dzwonić .
Obiekt "Halina" jest cały po remoncie i warunki bdb.- nie byłem w pokojach, ale słyszałem.
W domu sanatoryjnym w którym ja byłem , czajnik na korytarzu ( nie wiem jak w Domu Zdrojowym i w Halinie )
Z ręcznikami nie było problemu - wymiana na życzenie.
Wycieczki są organizowane , KO-wcem jest bardzo miła pani Kasia. ( Zamek Książ. palmiarnia , zamek Grodno, Pałac Jedlinka,Skalne Miasto w Czechach, browar Broumow - czechy, Praga, i inne....)
Co do pogody , ja przyjechałem gdy leżało pół metra śniegu, w drugim tygodniu - piękna polska jesień ze słońcem , a w trzecim jesienna plucha !!!!!!
Tu jest link do zespołu sanatoryjnego http://www.szczawno-jedlina.pl/. Najlepiej dzwonić - obsługa była miła , tak że chyba udzielą wszelakich informacji.

Pozdrawiam.

PS. Miejsce idealne do fizycznego odpoczynku. Jedlina to był mój pierwszy wyjazd sanatoryjny i nie żałuję mimo pewnych niedociągnięć .
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: kuty »

Dodaje małe sprostowanie - Ja byłem w domu sanatoryjnym "Halina" a po całkowitym remoncie jest "Teresa".
po prostu zamieniłem domy -przepraszam ...!!!
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: biedroneczka »

Dzięki Kuty za dodatkowe informacje :kwiat: Wszystko przekazałam zainteresowanemu :D Na tę stronkę o Szczawnie i Jedlinie też weszłam i myślę, że informacje są tam dość szczegółowo podane, więc kolega reszty się stamtąd dowie :) ... a o resztę może zapytać, gdy do Uzdrowiska zadzwoni. On jest po przejściach kardiologicznych, więc takie spokojne miejsce będzie w sam raz dla niego. Ja te tereny znam, bo byłam w ubiegłym roku w Kudowie-Zdroju i wiem, że okolice są tam piękne. Dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: sztani »

Z Kudowy do Jedliny to troszke kilometrów jest Biedroneczko . Jedlina jest Bardzo blisko Wałbrzycha ( Góry Wałbrzyskie) . Byłem tam około 20 lat temu . Wszystko pewnie się zmieniło . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: biedroneczka »

Sztani, zgadza się :D Z Jedliny do Kudowy jest z 60 kilometrów, ale mnie chodziło o to, że to podobne rejony ... Dolny Śląsk... Sudety... blisko granica z Czechami.... i w ogóle podobne klimaty ;)
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: krzysztof100 »

Biedroneczko, Twój znajomy będzie zadowolony z pobytu w Jedlinie,mała ale bardzo cicha miejscowość, dla kuracjuszy kardiologicznych idealne miejsce na kuracje i wypoczynek,byłem trzy lata temu w Teresie tez po operacji kardiologicznej i wróciłem zadowolony, ten ośrodek jest po remoncie a obsługa dba o kuracjuszy wiec myślę ze będzie dobrze. Twój znajomy niech się stara na miejscu o zakwaterowanie w Teresie, jest to typowy ośrodek kardiologiczny, ja dostałem tam skierowanie bezpośrednio ze szpitala zaraz po operacji z pominięciem NFZ-u na rehabilitacje kardiologiczna. Pozdrawiam Krzysztof.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jedlina-Zdrój - Sanatorium Uzdrowiskowe nr 7

Post autor: biedroneczka »

Dzięki Krzysiu za podpowiedzi ... znów mi pomogłeś :D Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ