Sobieszów Alma - Falowa 4

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
anna57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 17 sie 2014 22:38

Sobieszów Alma - Falowa 4

Post autor: anna57 »

W sezonie drożyzna w sklepach – jak w Zakopanem. W pokojach brak czajników oraz brak możliwości skorzystania – latem! - z lodówki. Parę osób budziło się rano pogryzionych (komary, pająki?). Tuż za ogrodzeniem antena GSM, czasami wydająca dudniący dźwięk. Jedzenie niewyszukane, ale dzięki dodatkowym porcjom zupy i chleba nie chodziłam głodna. Widoczny brak nadzoru nad personelem medycznym. Godziny zabiegów często teoretyczne. Fizjoterapeutki „od prądów” trzeba ugłaskać: jedna drugiej nie zastąpi! Być może zbyt mało personelu. Pani psycholog, która miała prowadzić relaks widziano tylko raz (na koniec było zastępstwo). Jak trafi się na pogodę - przyjemne wakacje. Jeśli ktoś liczy na coś więcej – rozczaruje się. Towarzystwo jak wszędzie: 60% to osoby w typie alkoholowo-zabawowym. Choć, co warto zaznaczyć, na moim turnusie ze 20% było inteligencji. Przejazd sanatoryjnym busem przez sobieszewski most (na basen) może zniweczyć efekty miesięcznego leczenia (dot. kręgosłupa). Kto nie wierzy, niech spróbuje…
Plusy: blisko, ładna i czysta plaża, dostępny stół do ping-ponga (jeśli ktoś gra), można się najeść, luz i swoboda, dużo lekarskich wizyt.

Ps. Mój mąż twierdzi, może nie bez racji, iż ludzie nie robiący nic ze swoją otyłością, notoryczni palacze i nadużywający alkoholu sami są w znacznej mierze odpowiedzialni za swoje dolegliwości (czy wobec tego należy fundować im bezpłatne wakacje?).
elik-1958
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 29 kwie 2014 14:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sobieszów Alma - Falowa 4

Post autor: elik-1958 »

żenada
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sobieszów Alma - Falowa 4

Post autor: Ida »

Anno, chyba masz na myśli Sobieszewo, bo Sobieszów jest za Jelenią Górą, więc nie ma mowy o plaży :lol:
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sobieszów Alma - Falowa 4

Post autor: krzycholu »

60 % typ alkoholowo- zabawowy
20% inteligencja
A ty w jakiej grupie sie umiescilas?
Czyżby w mniejszosci moherowej....? :D :D :lol:
elik-1958
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 29 kwie 2014 14:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sobieszów Alma - Falowa 4

Post autor: elik-1958 »

Hej! Też tam byłam :D i zaliczam się do tej grupy 60 % :lol: :lol: :lol: Takie osoby jak ta pani , chyba nie powinny jeździć do sanatorium. Radzę jechać prywatnie, odpowiednio zapłacić i wymagać warunków i obsługi adekwatnych do opłaty za pobyt.Sanatorium to nie hotel pięcio gwiazdkowy :) Pozdrawiam wszystkich z tej 60 % grupy a zwłaszcza Krzychola, tak trzymać. Buziaki , trzymajcie się cieplutko :kwiat: :serce:
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sobieszów Alma - Falowa 4

Post autor: krzycholu »

Dzięki za pozdrowienia- kuracjusze wszystkich sanatoriow łączcie sie.... :D :D :D
Pozdrawiam rowniez hej!
anna57
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 17 sie 2014 22:38

Sobieszewo Alma - Falowa 4

Post autor: anna57 »

Oczywiscie chdoziło o Sobieszewo k/Gdańska. Przepraszam. Ja do sanatorium jeżdżę ze wzgledu na odczuwane dolegliwości. Wszysko jest dla ludzi. Ale w normie. Zazdrosna o przygodnych partnerów też nie jestem. Może tylko lubię spokój i ciszę (bo hałasy i stresy mam na codzień). :D
ODPOWIEDZ