Iwonicz Zdrój "Piast"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Aga-a
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 07 paź 2014 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Aga-a »

Witam forumowiczów, proszę o możliwie aktualną opinię na temat sanatorium Piast. To co przeczytałam do wyjazdu zniechęca; pacjent z NFZ "zło konieczne", fatalne wyżywienie :(
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 593
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Gaba »

Byłam zobaczyłam -jest dobrze jak na warunki NFZ ...jakieś konkretne pytania to pytaj...
Aga-a
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 07 paź 2014 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Aga-a »

Jadę pierwszy raz do sanatorium to i pytań wiele....
Jak oceniasz bazę zabiegową, czy jest terapia indywidualna z rehabilitantem czy tylko gimnastyka?
Jak warunki w pokojach, ktoś pisał o fatalnej pościeli (zabierać poduszkę?) niewygodnych łóżkach
Jak do pacjentów NFZ odnosi się dyrekcja sanatorium, bo w kilku wypowiedziach przewijało się że dość arogancko?
Ponieważ muszę bardzo ograniczyć bagaż, to napisz czy jest możliwość korzystania z pralki, suszarki?
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 593
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Gaba »

Najlepiej przyjedż dzień przed i poproś pokój na III piętrze -pokój ,pościel miałam w porządku .Unikaj poziomu -1i 1.Gimnastyka jest zbiorowa,ale też indywidualna.Jedzenie domowe -kuchnia na miejscu.Do obsługi nie można się przyczepić...w Recepcji wspaniała Pani Bożenka naprawdę fajna "babka" Konkretne Pytania to pisz na prywatne....
Aga-a
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 07 paź 2014 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Aga-a »

Dziękuję za zainteresowanie, niestety nie mogę wysłać prywatnej wiadomości? Może Tobie uda się wysłać prywatną do mnie...
Gaba, kiedy byłaś w tym sanatorium? czy na poz.-1 są pokoje?
Czy jest możliwość korzystania z pralki, suszarki?
Jak to jest z przyjazdem dzień wcześniej, kto pierwszy temu lepszy pokój?
Pozdrawiam A.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Suzen »

Aga-a pisze:To co przeczytałam do wyjazdu zniechęca; pacjent z NFZ "zło konieczne", fatalne wyżywienie :(
Aga-a z wyżywieniem nie jest tak źle.Fakt maja niskie stawki żywieniowe,ale gotują naprawdę dość urozmaicone posiłki.Sporo jest potraw warzywnych.A w niedzielę po obiadku są serwowane pyszne ciasta i kawa. :)
Pacjenci są traktowani dobrze.Zabiegi są z reguły do południa.Mnie osobiście bardzo odpowiadała gimnastyka,prowadzona przez profesjonalną rehabilitantkę oraz masaże.Standard pokoi jest bardzo różny.W niektórych jest stare wyposażenie,część jest nowszych i odnowionych.Pokoje jednoosobowe nie wszystkie są z pełnym węzłem sanitarnym.
Ogólnie jest to stary obiekt sanatoryjny.Ma on jednak odnowioną bazę zabiegową.Posiada dość chłodne ,słabo ogrzewane pokoje i korytarze w części zabiegów wodnych w sezonie zimowym.Sanatorium posiada bibliotekę i salę telewizyjną.Organizowane są wycieczki po Iwoniczu, i dalsze np do Krosna ,w Bieszczady.W sanatorium znajduje się kawiarnia.Mnie osobiście nie odpowiada wystrój i muzyka.Są lepsze lokale w Iwoniczu. :)Ogólnie nie jest źle .Nie zrażaj się negatywnymi opiniami.Miej pozytywne nastawienie,a rehabilitacja i pobyt upłyną Ci pomyślnie i miło.
Tego Ci życzę .Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Dzia_dek »

Aga-a pisze:Jak do pacjentów NFZ odnosi się dyrekcja sanatorium, bo w kilku wypowiedziach przewijało się że dość arogancko?
Agnieszko z dyrekcją sanatorium, która tam występuje w jednej osobie (kobieta) spotkasz się tylko na zebraniu organizacyjnym. Jeśli ktoś usłyszał kilka słów prawdy, że nie będzie tolerancji dla nocnych: hałasów, wizyt koedukacyjnych, pijaństwa czy też wracania z "hukiem" po 22, to czy to zaraz jest arogancja?
Aga-a pisze:Ponieważ muszę bardzo ograniczyć bagaż, to napisz czy jest możliwość korzystania z pralki, suszarki?
Tutaj muszę Cię rozczarować. Niestety w obiekcie nie ma możliwości korzystania z pralki czy suszarki bo po prostu ich nie ma. Deskę do prasowania i żelazko nieodpłatnie można pożyczyć w recepcji.
Aga-a pisze:Jak warunki w pokojach, ktoś pisał o fatalnej pościeli (zabierać poduszkę?) niewygodnych łóżkach
Aga odpuść, jedziesz na trzy tygodnie na kurację. Zleci nawet się nie obejrzysz. Idąc tym tokiem rozumowania czy zabierać poduszkę to wypadałoby i łóżko bo może być niewygodne i szafę bo może być za mała, o wyposażeniu łazienki nie wspominając. Nie daj się zwariować. Nigdy nie jest tak źle i tak dobrze jak opisują ludzie. Rzeczywistość jest zazwyczaj gdzieś po środku Zawsze można mieć jakieś uwagi, ale dobrze napisała Ci Suzen powyżej. Pozytywne nastawienie to podstawa.
Pozdrawiam Cię serdecznie życząc udanej kuracji i dobrego towarzystwa.
Aga-a
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 07 paź 2014 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Aga-a »

Dziękuje za zainteresowanie i wsparcie, Gaba rozwiała moje wątpliwości więc i nastrój się poprawił :)
Ponieważ opinie o fatalnym jedzeniu i aroganckiej dyrekcji pochodziły z 2012r. dlatego prosiłam o aktualne informacje.
O pralko-suszarce ktoś wspominał, ze w innym sanatorium (Górnik???), ale to bez znaczenia. Walizka i tak się nie domyka :D
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku tym co już się kurują i tym co wyjeżdżają.
forumowicz

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: forumowicz »

A w niedzielę po obiadku są serwowane pyszne ciasta i kawa. :) --no nie wierze...czy to ten sam Piast, w którym ja byłam w 2012r.???? Swoja opinię Aga-a zamieściłam na tutejszym forum. Nie była to tylko moja opinia- o napisanie jej tu prosili tez ludzie, z którymi los mnie zetknął własnie w Piascie. No nic.... ilez osób tyle opinii. Sama sie przekonasz, gdy tam bedziesz i napisz tu swoje odczucia. Koniecznie. Dla wyjasnienia- warunki pobytowe opisałam na poziomie budynku -1 :(
Ja wspominam bardzo niemiło przydzielone mi sanatorium. Iwonicz- bardzo fajna i urokliwa miejscowość.
Pozdrawiam.
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 593
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Iwonicz Zdrój "Piast"

Post autor: Gaba »

Jak mogłam to pomogłam.;.)tak jak mnie niedawno pomógł Dziadek Zbyszek -po to te forum jest:) no nie Zbyszku? Aga! będzie dobrze-nastawienie ważna sprawa!
ODPOWIEDZ