Lwigród - Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
szemet
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 sie 2014 08:48

Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: szemet »

Witam,
chciałabym napisać kilka słów na temat pobytu w Sanatorium Lwigród. Ja jestem nieco rozczarowana. Po pierwsze, sporządzanie przez managera listy osób, który chętnie skorzystałyby z pokoi 1-osobowych jest chyba bezcelowe. Spora ilość osób miała takie obietnice, które w późniejszym terminie nie miały wcale pokrycia. Na stronie internetowej Sanatorium pojawia się informacja o ilości pokoi. Również są tu sprzeczności. Wymienione są 90 pokoi 2-osobowych i tylko 3 pokoje 3-osobowe. Jakież jest zdziwienie, że większość pokoi 2-osobowych zostało przerobione (dostawka łóżka, szafki i lampki nocnej) na pokoje 3 osobowe, a pojawiły się również pokoje 4-osobowe, o czym w ogóle nie było mowy. Jest to pierwszy podstawowy zarzut wobec kierownictwa Sanatorium. Przecież można od razu uprzedzić kuracjuszy, żeby nie było potem zaskoczenia. Po drugie, tu można napisać na plus - wyżywienie. Dla mnie całkowicie wystarczające i nawet trochę urozmaicone. Po trzecie, zabiegi zbyt krótkie, ale podobno tak wynika z przepisów, co w innych sanatoriach nie ma pokrycia.
Kolejne zastrzeżenie to główne schody w sanatorium. Również, jak poinformowało mnie kierownictwo- wszystko zgodnie z przepisami. Zakończenie schodów metalowymi (aluminiowymi) listewkami uważam za niebezpieczne. Sama się o tym przekonałam. Miałam wypadek. A w trakcie mojego turnusu parę osób również potknęło się na nich. Całe szczęście bez większych dolegliwości. Boczne schody miały zakończenia plastikowe. Ogólnie podsumowując, chyba więcej nie skorzystam z pobytu w tym sanatorium.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: malgorzatas »

Witaj szemet :kwiat: ale to nie od nas zalezy gdzie nas NFZ przydzieli.. ;) pozdrawiam Goska :kwiat:
szemet
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 sie 2014 08:48

Re: Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: szemet »

Witam :)
Oczywiście, że nie od nas zależy i w związku z tym można bardzo różnie trafić. :lol: Musiałam jednak napisać parę słów od siebie. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: Felice »

A ja chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: wojtek11 »

Szemet byłem w LWIGRODZIE w2012 r z NFZ i wrócił bym tam jeszcze raz po tel rezerwaci mjałem pokój jednoosobowy 6 piętro z widokiem na GÓRĘ PARKOWĄ Szemet są gorsze sanatoria
szemet
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 sie 2014 08:48

Re: Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: szemet »

Oczywiście, że są gorsze, ale są i lepsze. Jeszcze nie mam takich doświadczeń. Byłam dopiero drugi raz.
Ty miałeś, jak widać, więcej szczęścia. Ale każdy może mieć własne zdanie.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lwigród - Krynica Zdrój

Post autor: Felice »

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie,ja mam skalę porównawczą i twierdzę,że "Lwigród" mieści się w górnej półce obiektów sanatoryjnych.Może nie najwyższej,ale zdecydowanie powyżej średniej.
W kwestii czasu zabiegów są określone normy zawarte w umowach.Każde sanatorium może podpisać w swojej wersji.Za taką mu płacą,a nie sądzę by ktoś narażał się na niewywiązywanie z umowy.Kary są bolesne.
Schody,no cóż dla mnie były genialne bo długie i dobrze wyprofilowane.Na zabiegi chodziłam bocznymi - też im nie miałam nic do zarzucenia.
ODPOWIEDZ