ST LUKAS Dom Kuracyjny Świeradów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Ulaula
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 24 lip 2014 19:57
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 3

ST LUKAS Dom Kuracyjny Świeradów Zdrój

Post autor: Ulaula »

Witam :)

Dostałam skierowanie do sanatorium z ZUS do Świeradów Zdrój ST LUKAS Dom Kuracyjny. Czy ktoś zna to miejsce. Proszę o informację. Gdzie są zakwaterowani kuracjusze z ZUS ? Jak jest opieka rehabilitacyjna ? Czy zabiegi są na miejscu ? Co warto tam zwiedzić i co zobaczyć ?

pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat: :lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: ST LUKAS Dom Kuracyjny Świeradów Zdrój

Post autor: Atina »

Ulaula w jednym zdaniu ...byli znajomi wrócili bardzo zadowoleni,na zabiegi chodzili nieopodal :)
Awatar użytkownika
sylwiah77
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 76
Na forum od: 12 kwie 2013 20:03
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ST LUKAS Dom Kuracyjny Świeradów Zdrój

Post autor: sylwiah77 »

Witaj Ulaula .Byłam w Świeradowie w Lukasie wróciłam bardzo zadowolona .Wejdz sobie na stronkę St Lukas tam są zdjęcia i tak tam jest faktycznie tylko ,że dla kuracjuszy z Zus są pokoję 2 osobowe
Rehabilitacja dobra mnie postawili na nogi ;-)jeśli chodzi o jedzenie ja nie narzekałam ale każdy ma inne podniebienie ;-)
Wyszukaj sobie na forum posty na temat Świeradowa bo jest ich trochę ...zamieszczone są również zdjęcia z samego Świeradowa jak i okolic
Przepiękna miejscowość jak i okolice co do obiektu też nie można się doczepić warunki znakomite ...bardzo Ci zazdroszczę ;-)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: ST LUKAS Dom Kuracyjny Świeradów Zdrój

Post autor: Selene »

[ obrazek zewnętrzny ][ obrazek zewnętrzny ]
St Lukas nie jest już hotelem 4 gwiazdkowym i na dziś ma ich 2. Moim zdaniem słusznie. Rozbudowa obiektu nie jest jeszcze zakończona nie mniej w nowej części są już częściowo dostępne pokoje i część bazy zabiegowej.
Po wejściu do budynku lekkie zaskoczenie: po lewej stronie jadalnia, w głębi po lewej stronie 2 windy a po prawej basen i "mokra" baza zabiegowa.
Recepcja znajduje się na pierwszym piętrze :o i sąsiaduje z lobby barem.
Pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, o wysokim standardzie wyposażenia (TV, telefon, lodówka, TV sat). Na wyposażeniu pokoju nie ma naczyń stołowych.
Pacjent ZUS otrzymuje 1 ręcznik! Zatem należy zaopatrzyć się we własne lub poprosić panią pokojową a one są bardzo uczynne i sympatyczne. Czego nie można powiedzieć o paniach z recepcji. :(
Czajniki elektrycznych znajdują się na korytarzach. Wszystkie potrzebne sprzęty (żelazko, deska do prasowania itp.) są bezpłatnie udostępniane w recepcji.
Pacjenci ZUS lokowani są w pokojach 2-osobowych. Pokoje są dość duże i przestronne. Część posiada balkony. W łazience brak jest półki lub koszyczka na przybory toaletowe. Jest bardzo czysto. Baza zabiegowa jest dość dobrze wyposażona a fizjoterapeuci pilnują poprawności wykonywany zabiegów.
Na ośrodku przebywa ok 70 pacjentów ZUS, ponadto goście pełnopłatni Polacy, Niemcy i Rosjanie. Ośrodek przyjmuje zwierzęta zatem na turnusie można się natknąć na spacerującego po korytarzu czworonoga a podłogi są wyłożone wykładziną dywanową. Jadalnia, korytarze, pokoje - wszędzie jest wykładzina dywanowa.
Basen o wymiarach 5 m x 15 m, głębokość 1,3 m i tu uwaga - woda w basenie jest chlorowana natomiast w jacuzzi jest solanka.

Opłaty dodatkowe:
Telewizor płatny 50 zł od pokoju.
Parking płatny - monitorowany, niestrzeżony/ 5 zł doba lub 120 PLN za turnus
Internet WI-FI dostępny w Lobby Barze (konieczność posiadania własnego sprzętu) a za dodatkową opłatą w pokoju - opłata 5 zł doba lub 50 zł za turnus.
Szlafrok - możliwość wypożyczenia za kaucją 70 zł, koszt użytkowania 3,50 zł za dzień (jednorazowa wymiana w trakcie pobytu)
Pralnia - odpłatna możliwość korzystania z usług pralniczych ( 5 zł za 1 szt. odzieży) – otrzymujemy wyprane i wyprasowane :lol:
I jeszcze jedna dość istotna uwaga - w ośrodku nie ma możliwości zapłaty kartą - przyjmują tyko gotówkę.

Moja ocena jest pozytywna i mogę ośrodek polecić. :D
ODPOWIEDZ