Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
re12nia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 19 gru 2011 20:01
Oddział NFZ: Pomorski

Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: re12nia »

Dla mnie nie zrozumiała jest opłata za tzw."Jedynkę",dopłata według regulaminu sanatorium 10 zł do każdej doby czyli opłata według NFZ + 210 zł + opłata klimatyczna. :roll:
Jeśli zostaniesz sam w pokoju dwu osobowym to według regulaminu sanatorium dopłacasz 30 zł za każdą dobę ,plus opłata według NFZ + opłata klimatyczna :kwiat:


Czy w innych sanatoriach też są takie opłaty????
forumowicz

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: forumowicz »

Re12nia tutaj masz wykaz w tabelce opłat :
http://www.nasze-sanatorium.pl/finansowanie.html
Są one uregulowane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia tak w skrócie to piszę. ;)
Jeśli chodzi o opłatę klimatyczną ,jej wysokość też jest uregulowana przepisami ale odrębnymi.
Natomiast co do pozostania w pokoju 2 -osobowym ,hm czasami się nie dopłaca a czasami tak.Jak mają wolne pokoje traktują 2 jak jedynkę w opłacie oczywiście .Z takim potraktowaniem spotkałam się osobiscie. :)
Pozdrawiam :kwiat:
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 508
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: MaryKate »

Ja nie dopłacałam do pokoju , zapłaciłam jak za trójke a było nas dwie . Nie dochodziłam dlaczego , może ktoś w ostatniej chwili zrezygnował i nie dojechał . Chociaż i tak osoba z którą byłam dała mi se porządnie we znaki . Lepiej to nawet we trzy osoby być niż trafić na osobe która kompletnie nadaje na innych falach .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: Felice »

re12nia pisze:Dla mnie nie zrozumiała jest opłata za tzw."Jedynkę",dopłata według regulaminu sanatorium 10 zł do każdej doby czyli opłata według NFZ + 210 zł + opłata klimatyczna. :roll:
Jeśli zostaniesz sam w pokoju dwu osobowym to według regulaminu sanatorium dopłacasz 30 zł za każdą dobę ,plus opłata według NFZ + opłata klimatyczna :kwiat:


Czy w innych sanatoriach też są takie opłaty????
Renie,pewnie takie przyjęli zasady jeżeli występujesz o pokój jednoosobowy,a w umowach z NFZ takich nie ma.
Może to przybliżę.Sanatorium ma np 250 miejsc,w tym są jedynki i dwójki.Ale umowa z NFZ jest podpisana na 200 miejsc w pokojach dwuosobowych.Wtedy jak życzysz sobie jedynkę dopłacasz.Jeżeli jesteś w dwuosobowym pokoju sama...nie musisz nawet wiedzieć dlaczego,to wtedy nie masz żadnej dodatkowej dopłaty.Klimatyczne płacą wszyscy sanatoryjni.
Awatar użytkownika
re12nia
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 19 gru 2011 20:01
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: re12nia »

:


Czy w innych sanatoriach też są takie opłaty????[/quote]
Renie,pewnie takie przyjęli zasady jeżeli występujesz o pokój jednoosobowy,a w umowach z NFZ takich nie ma.
Może to przybliżę.Sanatorium ma np 250 miejsc,w tym są jedynki i dwójki.Ale umowa z NFZ jest podpisana na 200 miejsc w pokojach dwuosobowych.Wtedy jak życzysz sobie jedynkę dopłacasz.Jeżeli jesteś w dwuosobowym pokoju sama...nie musisz nawet wiedzieć dlaczego,to wtedy nie masz żadnej dodatkowej dopłaty.Klimatyczne płacą wszyscy sanatoryjni.[/quote]

A tu się mylisz,zostałam w pokoju sama w dwuosobowym,kazali mi się przeprowadzić do innego pokoju,jeśli nie, to od następnego dnia miałam dopłacić 30 zł bo zostałąm sama w pokoju.
forumowicz

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: forumowicz »

Każde sanatorium może dowolnie postępować w wynajmie pokoi. :)
Alice nie wszyscy sanatoryjni płacą klimatyczne :D :D :lol:
Pozdrowionka w padający ,wiejący pochmurny dzień :) :kwiat:
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: bodana2 »

To prawda, że "co kraj to obyczaj". W każdym sanatorium żądają opłaty klimatycznej, dopłaty do pokoju, za telewizor. Bywało, że wnosiłam opłatę za czajnik. Ale chyba szczytem wyrachowania było doliczenie do rachunku tzw. opłaty za wcześniejszą rezerwację pokoju oraz opłaty za leżak w Iwoniczu.
forumowicz

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: forumowicz »

Bodana2 :kwiat: masz racje też parę razy zapłaciłam za wczesniejszą rezerwację ostatnio w Iwoniczu :evil: To zachowanie uważam za bardzo naganne. :shock:
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: bodana2 »

Kruszynko czyżby to był "Górnik" w Iwoniczu? A może to zarządzenie obowiązuje w cały mieście? Bo w innych sanatoriach nie spotkałam się z takimi niecnymi praktykami.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy oprócz opłaty NFZ do pokoju dopłaca się jeszcze?

Post autor: Felice »

Renia,ale poproszono Ciebie o zmianę pokoju,czyli zostając w tym sama decydowałaś o dopłacie.Mogłaś się przenieść do dwójki lub zgodnie z Twoją decyzją zostać w jedynce i dopłacić.
Kruszynko,a jakie sanatoria (nie oddziały szpitalne) nie pobierają klimatycznego? Nie spotkałam się z tym jeszcze.
ODPOWIEDZ