Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
marlenik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 maja 2011 13:06

Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: marlenik »

Witam , mam pytanko - czy może ktoś był w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym Narutowicza 12 Aleksandrów Kujawski? Pytam ponieważ turnus mam od 1.07.2011r, ale mało wiadomości jest w necie stąd moje pytanko. Z góry dziękuję :)
anmar61
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 08 lis 2010 20:34

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: anmar61 »

Witam ! Byłam dwa razy w Aleksandrowie.Pierwszy raz w 2005 r.Jest to jedyne sanatorium w tej miejscowości.Położone 5 km od Ciechocinka.Wspomnienia mam bardzo miłe.Bardzo dobra baza zabiegowa .Miła obsługa.Sam budynek nie jest pierwszej nowości,ale systematycznie remontowane są pokoje.W 2009 byłam ponownie i bardzo duża zmiana.Wyremontowane łazienki i większość pokoi.Wyposażone są w telewizor,radio,czajnik bezprzewodowy .Pokoje są 1,2.i 3 osobowe,z łazienkami i bez.Okolica jest bardzo ładna na spacery.wyjazdy rowerowe.W budynku jest kawiarnia gdzie odbywają się wieczorki taneczne ,nawet co dziennie.Zależy wszystko od kuracjuszy.Może jedzenie jest trochę ubogie ,ale idzie wytrzymać.Blisko do Ciechocinka.Ogólnie miła atmosfera.Życzę miłego wypoczynku.
marlenik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 maja 2011 13:06

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: marlenik »

Witam, dziękuję za obszerny opis, mam nadzieję że będzie oki, tylko zastanawia mnie sytuacja z pokojami -łazienki ,czy jest teraz jakaś możliwość '' wyboru pokoju ?"- teraz czy na miejscu ?
anmar61
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 08 lis 2010 20:34

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: anmar61 »

Witam!Jeżeli jedziesz prywatnie,to oczywiście masz prawo wyboru,natomiast z nfz to oni raczej przydzielają sami pokoje,ale patrzą na wiek ,by mniej więcej w podobnym wieku byli kuracjusze na jednym pokoju.Możesz również przy rozpisce pokoju dać mały upominek kawę itp.w podziękowaniu za dobry pokój :D . Pozdrawiam .
marlenik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 maja 2011 13:06

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: marlenik »

Hej, dzięki mam nadzieję że nie będzie tak żle. :) M.
anmar61
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 08 lis 2010 20:34

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: anmar61 »

Witam! Dlaczego jesteś taką pesymistką.Naprawdę sanatorium jest spoko.Duży budynek na około 250 kuracjuszy.Super zabiegi ,borowina,bicze szkockie ,mnóstwo zabiegów wodnych,basen rehabilitacyjny z podgrzewaną wodą itd.Możesz również skorzystać z tanich wycieczek,które organizuje pani k o.Jest wieczorek integracyjny zapoznawczy.Mnóstwo zabaw.W Ciechocinku możesz również wytańczyć się za wszystkie czasy.Dojechać można w 10 min pociągiem lub pks.Pokoje są ładne ,czyste o różnym standardzie,ale nawet te ,które nie mają łazienki ,a jest ich kilka ,to mają śliczne łazienki obok pokoi.Zazdroszczę Ci wyjazdu w takim terminie,bo jest dużo zieleni.Niedaleko budynku jest las,gdzie można chodzić na spacery,wycieczki rowerowe.Życzę Ci przede wszystkim miłej lokatorki ,bo to jest prawie najważniejsze.Powodzenia
marlenik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 maja 2011 13:06

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: marlenik »

Witam, dowiedziałam się że zakwaterowanie do pokoi odbywa się wg kolejności przyjazdów. Przyjazdy odbywają się w dniu pierwszego dnia rozpoczęcia turnusu, tj. 01. 07. od godz. 7.00. I wiem także że mój turnus trwa 24 dni, a tego nie napisał mi ZUS skierowaniu, była tylko data rozpoczęcia.
Pozdrawiam
danna
Posty: 3
Na forum od: 29 maja 2011 21:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: danna »

Witam! Też mam turnus od 1.07.11r. Jestem ciekawa jak tam jest? :P
marlenik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 17 maja 2011 13:06

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: marlenik »

Witam, więc jest nas dwie i jeden Pan :) Niewiele można się dowiedzieć o tym szpitalu uzdrowiskowym. Ja jadę z Warszawki, ale jeszcze nie wiem czy auto czy pociąg, z dworca jest kawałek ,więc pewnie jakaś taxówka,lub może jakiś busik :) Pozdrawiam
moczyk
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 163
Na forum od: 27 sty 2011 21:58
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: moczyk »

Witam wszystkich , byłem tam 11.05 - 02.06 2011 . No , cóż moje wrażenia bardzo mieszane z pobytu tam .
Zakwaterowanie w pokojach może być , są w pełni funkcjonalne i wyposażone ale stare , czuć niepraną wykładzinę ładnych parę lat , trzeba płacić za tv 39 pln.
Wyżywienie , to porażka , ja jadłem w większości śniadania w pokoju /zakupy w biedronce/, obiady na mieście .
Baza zabiegowa może być , bardzo dużo zabiegów wodnych , w moim przypadku miałem ćwiczenia indywidualne i nie było komu za mną ćwiczyć .
Czas wolny , codzienne wieczorki taneczne z muzyką za żywo /ale ten turnus był wyjątkowo nie dobrany wiekowo , jeździliśmy do Ciechocinka /.
Nie chciałbym tam jechać jeszcze raz , bo odebrałbym to jako karę . Pozdrawiam
Zablokowany