Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: Lewek »

Witam!
Bardzo proszę o pomoc w wyborze sanatorium w Kołobrzegu. Ma to być sanatorium z basenem , nie SPA ,pobyt pełnopłatny . Jeśli ktoś był, korzystał z zabiegów w jakimś kołobrzeskim w ramach prywatnego wyjazdu to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami . Pozdrawiam :kwiat: . Agalew
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: medi »

Niwa :serce: Nie jest tanio ,jeżeli chodzi o lipiec to miejsc pewnie już w tym roku nie ma ,ale ośrodek wart polecenia .Chyba już wiele pochwał napisaliśmy na temat Niwy więc jest co postudiować ;)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: Lewek »

Dzięki Medi, postudiuję :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: medi »

To naprawdę dobre i przytulne miejsce Agalew ,zabiegi na miejscu a rehabilitanci super i ...jak wróciłam tam po dwóch latach nieobecności usłyszałam ooo wróciła pani do nas ,nic się pani nie zmieniła .To było ...niezmiernie miłe :oops: no i świadczy o tym że nie traktują kuracjuszy przedmiotowo .Dla mnie jedyną niedogodnością był obowiązkowy powrót na 22 ,ale myślę że "komercyjnych " to nie dotyczy ,sama myślę o wyjechaniu tam na warunkach komercyjnych ale ...zimą :D
MUCZEK62
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 sty 2013 13:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: MUCZEK62 »

masz rację medi,komercję nie obowiązuje.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: Sloneczko »

Medi :kwiat: czy myślimy o tym samym ;) :D :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: Princi »

Agalew miałam przyjemność przebywania na tak zwanym pobycie leczniczym w Wistomie :) jest tam basen, no może nie olimpijski :roll: sauna sucha ,mokra i jacuzzi,zabiegi na miejscu :) co do żarełka to śniadania i kolacje były w formie szwedzkiego stołu a obiadek serwowany do stolika :) ośrodek położony bliziutko plaży,w środku czyściutko,personel miły :) kawiarenka z tańcami na miejscu ale nie byłam i nie mogę ocenić :roll: chętnie bym tam jeszcze pojechała :)
tak wyglądał "nasz" pokoik w Wistomie :)
[ obrazek zewnętrzny ]
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: alka50+ »

Sanatorium ,,Perła Bałtyku,, ma zabiegi na miejscu i nowiutki basen. Oddany do użytku w styczniu. Na komercji stół szwedzki.Nie obowiązuje godzina powrotu jak na kuracjii. ładne pokoje jednoosobowe z widokiem na morze. Kawiarenka z tancami na 11piętrze. Dużo propozycji na organizowane imprezy. Jedyny mankament to windy-zawsze dużo oczekujących a trudno dreptac na wysokie piętra. Położenie ,lokalizacja-z jednej strony morze,z drugiej promenada. Blisko do Verano, do Gryfu itd. Przejrzyj...trochę kosztuje. Sprawdz proszę ,,Arka ,, ale oddalone od centrum za to z basenami,kortem tenisowym,kinem ,teatrem i jedyną obrotową kawiarnią też na 11 piętrze. Tam masz wszystko....Verano-centrum,z basenem z kawiarenką ......i proponowaną Niwę /podzielam opinię/. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: darek »

agalew pisze:Witam!
Bardzo proszę o pomoc w wyborze sanatorium w Kołobrzegu. Ma to być sanatorium z basenem , nie SPA ,pobyt pełnopłatny . Jeśli ktoś był, korzystał z zabiegów w jakimś kołobrzeskim w ramach prywatnego wyjazdu to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami . Pozdrawiam :kwiat: . Agalew
Jeżeli mogłabyś podać jeszcze kilka wskazówek.

Czy pobyt ma być ukierunkowany pod jakieś schorzenie , bo są ośrodki w których pracują dobrzy Tak mogę to napisać Dobrzy Lekarze jak i takie ,które opiekę lekarską maja podpisaną raczej z lekarzami już na emeryturze ( względy oszczędnościowe!! )

Termin bo wiadomo ,że okres wakacyjny raczej nie będzie wskazany a za czym idzie zbyt wielka w tym okresie komercjalizacja.

Co do ośrodków jest taki jeden na uboczu nastawiony raczej na Niemców ,ale i przyjmujący Polaków nie ma kontraktu z NFZ
Jantar vis a vis Zakładu przyrodoleczniczego z tyłu Mew
Verano dość dobrze opisany -zaleta ciągle pokoje są modernizowane a co za tym idzie standard idzie górę , no i oczywiście San z coraz lepszą Baza zabiegowa wg nie oficjalnych z listopada informacji Dyrekcja zaproponowała kontrakty wybijającym się rehabilitantom z innych ośrodków a i baza jest gruntownie zmodernizowana wszystkie urządzenia zakup nie starszy niż rok 2010
Awatar użytkownika
Sewelka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 176
Na forum od: 26 sty 2015 13:45
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium w Kołobrzegu _ proszę o pomoc

Post autor: Sewelka »

Też proponuję rozpatrzyć ofertę Ośrodka San. Bardzo sympatyczny ośrodek z basenem (solankowym), ceny adekwatne do świadczonych usług. Przemiła obsługa na bazie zabiegowej, cicha część Kołobrzegu, blisko morza. Niwa może i fajna ale, moim zdaniem, za blisko dworca więc hałas jest spory.
ODPOWIEDZ