Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

Troszkę o warunkach bytowych:

Jeśli chodzi o standardy, to naprawdę są na wysokim poziomie,
najprawdopodobniej jest to były lub obecny Hotel Glimar.
Jest czysto(wręcz bardzo czysto), schudnie i wygodnie.

Teraz będzie o jedzonku:

Jak do tej pory(czyli po 4 dniach pobytu) oprócz wtopy z pierwszym obiadem,
oraz kolacją( na którą była sałatka z kapusty pekińskiej, którą bym osobiście podał ewentualnie do obiadu),
to w pozostałe dni do teraz jestem mile zaskoczony.
Odnośnie porcji to powiem że są wystarczające( i mówi to osoba "puszysta" :P ),
choć jeśli chodzi o masło które jest podawane do kolacji czy śniadania,
to wystarcza co najwyżej na 2,5 kromki które przez te masło są pomiziane,
a więc osoby które nie do końca lubią owe smarowidło nie powinni mieć wyrzutów sumienia że marnotrawią jedzenie :P

Następnie wspomnę o obostrzeniach i opłatach z którymi się tu spotkałem:

Za parking(o ile przyjedziemy tu samochodem i go będziemy mieć "przy sobie" i o ile nie mamy karty inwalidzkiej) to będziemy musieli zapłacić 144 zł za turnus.
Zakaz palenie nawet na balkonie, a za złamanie tegoż zapisku grozi nam kara 300 zł. Jednakże jest wydzielone miejsce na dworze do palenie,
które mieści się w małej otwartej, drewnianej altance.
Jeśli będziemy chcieli w wolnym czasie pozaglądać w "szkło niebieskie" potocznie zwanym TV to musimy zapłacić 60 zł za cały turnus.
Za zgubienie klucza do pokoju jest kara 100 zł

Co do personelu zarówno medycznego jak i obsługi:

To tak jak do obsługi niemożna mieć zastrzeżeń to do personelu medycznego to już tak,
a mianowicie chodzi o jedną Panią, która zajmuje się Gimnastyką Indywidualną.
Jest to Pani o krępej budowie ciała w czarnych krótko ściętych włosach z lekką "puszystością" oraz w wieku 40+.
Owej Pani wydaje się, że jest "Panem i Władcą" na swych włościach, nawet najmniejsza oznaka zadowolenia,
w postaci dobrego humoru czy też śmiechu wywołuje u tej Pani "białą gorączkę".

Co do spraw organizacyjnych:

Pensjonariusze są porzuceni sami sobie, jeśli chodzi o wybór starosty danej grupy (wręcz owy starosta nie został wybrany)
co dla osób które są po raz pierwszy może być trudne, gdyż te osoby całkowicie nie wiedzą co mają robić.
Aczkolwiek wczoraj tj. w sobotę był spacer z przemiłą i bardzo sympatyczną Panią przewodnik, która opowiadała z wielką pasją i charyzmą o okolicy,
ponoć ma być więcej takich spacerków z czego jestem bardzo zadowolony, jednakże polecam pączki u "Pani w budce" a nie żeli w kawiarence którą wskaże Pani przewodnik.
Zaproponowana przez ośrodek "bal karnawałowy" który odbędzie się w godzinach 19-22 w cenie 20 zł gdzie za tą cenę mamy kawę i ciastko opiewa na bardzo niesmaczny żart( to jest moja opinia).

Także pokrótce na razie tyle.
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

No i dalszy ciąg informacji:

Dzwoniąc przed wyjazdem do tegoż uzdrowiska z zapytaniem czy na miejscu jest dostępny internet otrzymałem pozytywną odpowiedź,
jednakże po przyjeździe, okazało się że owszem jest dostępny internet wi-fi, jednak nazwać to coś internetem to za dużo.
Jest on na poziomie internetu z początku jego istnienia w Polsce. Maksymalną prędkość jaką osiągnięcie to 1 Mbit i to dopiero
ok. godziny 24:00 jak wszyscy śpią, a tak w ciągu dnia to jak osiągniecie prędkość 256 kbit to naprawdę trzeba się cieszyć,
że w ogóle jest bo CZĘSTO się zdarza że w ogóle go niema.
Pytając się w recepcji o zaistniałą sytuację dostałe odpowiedzi iż dzięki temu, że internet jest tak wolny to jest darmowy.
Jednym słowem "ŻENUŁA"

Jak się coś nowego wykluje dam znać :D
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: adamadi »

wojtussr pisze:No i dalszy ciąg informacji:

Dzwoniąc przed wyjazdem do tegoż uzdrowiska z zapytaniem czy na miejscu jest dostępny internet otrzymałem pozytywną odpowiedź,
jednakże po przyjeździe, okazało się że owszem jest dostępny internet wi-fi, jednak nazwać to coś internetem to za dużo.
Jest on na poziomie internetu z początku jego istnienia w Polsce. Maksymalną prędkość jaką osiągnięcie to 1 Mbit i to dopiero
ok. godziny 24:00 jak wszyscy śpią, a tak w ciągu dnia to jak osiągniecie prędkość 256 kbit to naprawdę trzeba się cieszyć,
że w ogóle jest bo CZĘSTO się zdarza że w ogóle go niema.
Pytając się w recepcji o zaistniałą sytuację dostałe odpowiedzi iż dzięki temu, że internet jest tak wolny to jest darmowy.
Jednym słowem "ŻENUŁA"

Jak się coś nowego wykluje dam znać :D
Czy pracujesz w branży IT ? internet potrzebny jest Ci do pracy ?....no chyba nie bo wtedy nie liczyłbyś na darmowy :shock:
Zwykła karta internetowa 5PLN plus doładowanie za 30pln daj nam 4,5GB dostępnego szybkiego internetu :idea:
W ciągu turnusu nie do wykorzystania, a korzystałem intensywnie,oglądając filmy na YT
Szkoda tylko że pani nie poinformowała cię co to za internet ale pewnie nie zadałeś jej pytania o prędkość :mrgreen:
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

adamadi- chodzi tylko o czysto ludzką uczciwość i nic więcej. Niestety w dzisiejszych czasach niema takiej możliwości aby całkowicie oderwać się od pracy zawodowej,
nawet podczas pobytu w takim miejscu, chyba że jesteś bezrobotny i masz kupę czasu dla siebie to wtedy masz czas na to by strona otwierała Ci się 20 minut.
A dzwoniąc i otrzymując informację, iż jest internet i nie dostając informacji że owy internet praktycznie nie nadaje się praktycznie nawet do wysłania wiadomości e-mail,
to nie jesteś przygotowany na to, żeby zabrać ze sobą dodatkowy modem, a też nie każdy posiada tel. typu smartfon bądź tablet z modemem.
I nie każdego stać na to żeby dodatkowo przez czyjąś "nieszczerość" wydawać dodatkowe pieniądze.
P.S
Powyższe wpisy opisują Uzdrowisko i mają na celu przybliżenia wszystkim zainteresowanym sytuacji i warunków bytowych, które zastaną na miejscu.
Myślę, że powyższe wpisy są rzetelne i całkowicie oddają wszystko co można tu spotkać.
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: adamadi »

Ja wszystko rozumiem,rzetelny opis jak najbardziej popieram ....ale co do internetu uważam że jeżeli
byłby tak ważny i priorytetowy dowiedziałbyś się o szybkość łącza,przepustowość (chociaż nie wiem czy ktoś byłby w stanie ci udzielić takiej informacji)
Dlatego ja osobiście nigdy nie liczę na ogólnodostępny internet :mrgreen: (uważam go za niebezpieczny)
Mimo wszystko myślę że będziesz miło wspominał pobyt ;)
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

adamadi - widzę że dalej czegoś tu nie rozumiesz! Wybacz, ale nie mam ochoty dalej Ci tego tłumaczyć.
A pobyt będzie miły, z resztą jak zawsze :P
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

Jeszcze jedna dość istotna informacja:

Rozkłada mnie na łopatki brak jakiejkolwiek organizacji ze strony personelu,
zero jakiejkolwiek przepustowości informacji między personelem medycznym,
a personelem obiektu.
Do dnia dzisiejszego nawet nie wiem kto jest naszym ordynatorem.
Pytając się na recepcji gdzie odbędą się zajęcia nie otrzymujemy konkretnej odpowiedzi.

Poza tymi mankamentami jest całkiem miło.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: ewasz »

Życzę Ci miłego pobytu a te drobne mankamenty, no cóż podobno są wszędzie ale idzie z tym żyć ;)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

Osobiście uważam, że to jak spędzimy i jak odbierzemy pobyt w jakimkolwiek sanatorium, zależy tylko od nas.
Bo to od nas zależy jak będziemy odbierani przez otoczenie i jakich ludzi przez to do siebie przyciągniemy.
Jestem po raz drugi w Sanatorium i pomimo warunków jakie w nich napotkałem, nie narzekam na zbyt dużą ilość wolnego czasu :mrgreen: .

Założyłem ten temat, a żeby innym przybliżyć warunki jakie zastaną w IZC w Wysowej, gdyż ostatnie wpisy
jakie tu znalazłem były z 2013 roku. Także małe zaktualizowanie się przyda.
Awatar użytkownika
arbuz177
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 04 lip 2014 19:38
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: arbuz177 »

Witaj: Popieram to co piszesz o tym ośrodku ,byłem tam w sierpniu zeszłego roku opisałem to w poście"Wysowa IZC wspomnienia z turnusu 26.08.2014" , a co do internetu to mamy 21 wiek i to powinien być standard bez zadawania pytań o szybkość transferu, i nie na korytarzu a każdym pokoju .
ODPOWIEDZ