Exelsior Iwonicz-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
andy8888
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 01 mar 2015 17:25
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 3

Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: andy8888 »

Wszystkie zabiegi są na miejscu w budynku sanatorium wystarczy zjechać windą.Osoby które mają problem z samodzielnym poruszaniem się mają przydzielanego sanitariusza który przychodzi do pokoju i zawozi na zabiegi,a tam pomaga przy wszystkich sprawach związanych z zabiegami, przesiadanie się,rozbieranie, ubieranie itp.Na oddziałach jest całodobowy dyżur pielęgniarski. Osoby które ze względu na stan zdrowia nie mogą lub nie chcą korzystać ze stołówki mogą mieć dostarczane posiłki do pokoju.Polecam osobom które obawiają się wyjazdu do sanatorium że nie poradzą sobie sami ze względu na stan zdrowia.
mismiod
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 14 lip 2014 17:45
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: mismiod »

Ciekawa jestem czy skończył się remont ,byłam tam kilka lat temu.Nie wszędzie było ładnie,a szczególnie w starej części było wręcz fatalnie,zimno ,stare okna łazienki okropne br...może teraz jest już lepiej?Dla ciężko chorych zejście na deptak graniczyło z cudem ..170 schodków,ale wokół przez park.Baza zabiegowa w porządku,ale atmosfera jakaś smutna.Może teraz jest inaczej?Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: antenetka »

Witajcie-jadę w wakacje do Exelsiora-czy ktoś opowie mi jak tam jest?
andy8888
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 01 mar 2015 17:25
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: andy8888 »

za kilka dni tam jadę więc puźniej podam ci aktualne wiadomości
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: antenetka »

Wielkie dzieki-czekam niecierpliwie :)
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: antenetka »

Dojechałeś? wypoczywasz? Jak zakwaterowanie i zabiegi ?
forumowicz

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: forumowicz »

Antenetka :kwiat: ...wakcje, to znaczy kiedy :?: :)
mgmorpheus77
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 sty 2015 13:06
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: mgmorpheus77 »

Witam serdecznie wszystkich

Byłem właśnie w Iwoniczu w Exelsiorze od 18 II do 11.III i polecam ten ośrodek bardzo. Wszystkie zabiegi są na miejscu, tylko na basen trzeba przejść kawałek, lub jak kto woli jest do dyspozycji BUS, który o odpowiednich godzinach dowozi kuracjuszy na miejsce i z powrotem odwozi. Jest to ośrodek typowo szpitalny, także zero imprez ;) polecam go dla na prawdę chorych - mnie pomogło. Jeśli ktoś chce zabawy to polecam Krakowiaka (tam się dzieje). Ja już złożyłem kolejny wniosek do sanatorium i to dokładnie do tego samego ośrodka (jestem po operacji kręgosłupa z opadającą stopą) mają bardzo dobre kąpiele, które sprawiają cuda, polecam bardzo. Poprawa jest widoczna (w moim przypadku) Jeśli chodzi o czas wolny to tez nie można się nudzić, są organizowane wycieczki, praktycznie codziennie. Jeśli chodzi o jedzenie to nie jest źle, ale jeśli podczas 3tyg turnusu dają 3razy na kolacje flaki (nie cierpię) to wiedz, że coś się dzieje :)
Jeszcze jedno, msze św są codziennie i jak ktoś mieszka na I pietrze to może się tym znudzić ;) ja akurat mieszkałem w 109 czyli vis-à-vis kaplicy :)

Mam pytanie przy okazji, a nie chce mi się przeszukiwać całego forum:
Czy ewentualna odmowa przez NFZ możliwości wyjazdu do sanatorium przychodzi listownie do lek i pacjenta, czy tylko do jednego z nich? Jeśli tak to do którego?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: antenetka »

Przyjdzie bezpośrednio do Ciebie.A napisz czy pokoje są balkonami ?
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

Post autor: Suzen »

mgmorpheus77 pisze:
Poprawa jest widoczna (w moim przypadku) Jeśli chodzi o czas wolny to tez nie można się nudzić, są organizowane wycieczki, praktycznie codziennie. Jeśli chodzi o jedzenie to nie jest źle, ale jeśli podczas 3tyg turnusu dają 3razy na kolacje flaki (nie cierpię) to wiedz, że coś się dzieje
To super,że pobyt w sanatorium Ci pomógł i jesteś zadowolony z rehabilitacji.
Dobrze,że mnie podczas żadnego pobytu w sanatorium nie raczyli flakami .Też nie lubię. :lol:
ODPOWIEDZ