jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
agnes315
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 lip 2014 11:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: agnes315 »

Witam
Wiem, że na tym forum jest parę rankingów, ale z tego co zauważyłam większość dotyczy pobytów z NFZ, ja natomiast jestem ciekawa, jakie sanatorium z ZUS na narządy ruchu moglibyście polecić? Albo inaczej, jak nazywają się ośrodki w których byliście skierowani przez ZUS, wtedy popatrzę sobie w necie....
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: adamadi »

Z tego co pamiętam to ZUS wysyła do tych samych ośrodków co NFZ więc śmiało możesz brać pod uwagę ranking :)
W każdym sanatorium w którym byłem były osoby z ZUS :idea:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24585
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: ewasz »

Ostatnio słyszałam bardzo dobre opinie o IZC Wysowa 95 :)
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: emik »

Z tym że trzeba pamiętać, ze nie wszystkie sanatoria mają kontrakty z ZUS-em. Nie jest to prawdą. W ubiegłym roku byłam w ZNP Ciechocinek. Było OK, a w tym roku wydaje mi się, że to sanatorium nie ma już kontraktu z ZUS-em. ( nie maja już o tym informacji na stronie, a w ubiegłym roku mieli). Włókniarz Busko też miał kiedyś umowę z ZUS-em.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: sztani »

Najlepiej zobaczyć mapkę z Sanatoriami z ZUS na 2015 rok jest w internecie . Nie zawsze tam gdzie wysyła NFZ wysyła np. ZUS
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: roxy »

emik pisze:Z tym że trzeba pamiętać, ze nie wszystkie sanatoria mają kontrakty z ZUS-em. Nie jest to prawdą. W ubiegłym roku byłam w ZNP Ciechocinek. Było OK, a w tym roku wydaje mi się, że to sanatorium nie ma już kontraktu z ZUS-em. ( nie maja już o tym informacji na stronie, a w ubiegłym roku mieli). Włókniarz Busko też miał kiedyś umowę z ZUS-em.
Masz rację, też w tamtym roku byłam w ZNP a w tym roku mają umowę z Gracją , SzU nr 1 i chyba Kolejowym.
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: roxy »

sztani pisze:Najlepiej zobaczyć mapkę z Sanatoriami z ZUS na 2015 rok jest w internecie . Nie zawsze tam gdzie wysyła NFZ wysyła np. ZUS
Sztani na mapce ąa tylko miejscowości bez kolejnych sanatoriów.
agnes315
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 lip 2014 11:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: agnes315 »

No własnie w tym jest problem, że ZUS co roku podpisuje nowe umowy z ośrodkami, a na mapce są tylko same miejscowości, jak piszecie, dlatego nie ma jak sprawdzić opinii o danym ośrodku, bo nie wiesz, z jakim ośrodkiem w tym roku podpisano umowę :( W ubiegłym roku byłam w Muszynie, na 4 sanatoria w "mieście" tylko jedno miało umowę z ZUS
agnes315
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 lip 2014 11:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: agnes315 »

emik pisze:Z tym że trzeba pamiętać, ze nie wszystkie sanatoria mają kontrakty z ZUS-em. Nie jest to prawdą. W ubiegłym roku byłam w ZNP Ciechocinek. Było OK, a w tym roku wydaje mi się, że to sanatorium nie ma już kontraktu z ZUS-em. ( nie maja już o tym informacji na stronie, a w ubiegłym roku mieli). Włókniarz Busko też miał kiedyś umowę z ZUS-em.
Dokładnie, a w tym roku Buska w ogóle nie ma na mapce ZUS
baletnica5
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 14 sty 2015 13:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: jakie sanatorium z ZUS polecacie?

Post autor: baletnica5 »

Ja byłam na narządy ruchu z ZUS w Kołobrzegu dawniej Etna Weneda teraz po zmianie nazwy Medikur ul Portowa. Bardzo polecam pod każdym względem ten obiekt. W tym roku też tam jadę bo byłam bardzo zadowolona z poprzedniego pobytu. Jak masz jakieś pytania to proszę zadaj chętnie odpowiem :)
ODPOWIEDZ