Połczyn-Zdrój Podhale

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
maudew
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 sty 2015 08:28
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: maudew »

ANIA 68 pisze:ludzie jadą do sanatorium i nie dzielą się wrażeniami a szkoda, zawsze to jakaś podpowiedż dla innych. :D :!:
Chętnie podzielę się teraz wrażeniami, bo dopiero dzisiaj przyjechałam do domu, a komputera ogólnodostępnego w Podhalu nie było - każda rzecz waży a nie wiedziałam do końca jaki będę miała transport powrotny.
Pierwszego dnia miałam tylko wizytę u pielęgniarki i ustaloną na kolejny dzień po południu wizytę u lekarza, więc zabiegi rozpoczęłam trzeciego dnia pobytu, "odrabiając" jednocześnie wcześniejsze zaordynowane zabiegi. Jak każdy na pobycie poszpitalnym miałam ich 54. O ile na początku nie byłam zachwycona skierowaniem do Połczyna o tyle na koniec pobytu żałowałam, że 3 tygodnie tak szybko minęły. Miałam 2-osobowy wszechstronny pokój z dużą łazienką, super współlokatorkę. Poza opłatą za telewizor 80 pln (podzieliłyśmy się nią po połowie) i dodatkowymi zabiegami za nic nie płaciłam. Obsługa Podhala (recepcjonistki, pielęgniarki, pokojowe, lekarz, rehabilitanci, panie w kuchni) zawsze miła i uśmiechnięta starająca się pomóc. W drugim tygodniu pobytu oddano do dyspozycji jadalnię po remoncie, więc jedliśmy posiłki w jednej turze. Może gdyby na miejscu była kawiarnia szybciej nastąpiłaby integracja i byłaby alternatywa do Gryfu czy Hopferówki, w której raczej bawiły się pary. Mimo, że pobyt był na pograniczu lutego i marca, więc niezbyt pogodnym czasie to miałyśmy co robić - chodziliśmy codziennie na spacer do Borkowa, na siłownie pod chmurką. Polecam wszystkim pobyt w Podhalu i sama chciałabym jeszcze raz tam trafić. Pewnie długo będę go wspominała z rozrzewnieniem, bo było super :)
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Ela46 »

Aniu a nie ma w Podhalu juz, kawiarenki i imprez,,, Tam taki fajny zespół grał;) Byłam w Podhalu 4 lata temu;)
maudew
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 sty 2015 08:28
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: maudew »

Ela46 pisze:Aniu a nie ma w Podhalu juz, kawiarenki i imprez,,, Tam taki fajny zespół grał;) Byłam w Podhalu 4 lata temu;)
Nie mnie wprawdzie pytałaś, ale ponieważ nie dostałaś jeszcze odpowiedzi, więc odpowiadam, bo byłam jeszcze po Ani w Podhalu – niestety na dzień 10 marca 2015 kiedy stamtąd wyjeżdżałam nie było kawiarenki. Podczas mojego turnusu początkowo w sali byłej kawiarenki mieściła się jadalnia, bo ta była w remoncie. Kiedy już jedliśmy posiłki w sali jadalnej, kawiarenka była nadal zamknięta. Brakowało kuracjuszom miejsca spotkań, może szybciej by dochodziło do wymiany informacji, a z tą niestety bywało kiepsko. Nie byłam np. na spotkaniu po przyjeździe, gdzie mówiono ważne informacje, bo takowe było o godzinie 11 kiedy miałam zabiegi. Były 2 tury posiłków, więc jak ktoś wpadł z informacją na 1 turę obiadów to nie zrobiono tego już podczas 2 tury posiłków. Mimo tych drobnych niedociągnięć i tak wspominam ten okres z rozrzewnieniem, bo było cudownie… mimo nieciekawego okresu (luty/marzec). Pewnie jest jeszcze lepiej latem.
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Ela46 »

Witaj ja byłam w 2011r. była kawirenka,, były tańce ,super orkiestra;) Chociaz były remonty w Podhalu,, ale dało się wytrzymac,,, Byłam kilka razy i jak będę miała, okazję to na pewno wrócę jeszcze do Podhala, Pozdrawiam serdecznie;)
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Mirstan »

Witam serdecznie Kuracjuszki i Kuracjuszy co byli już w tym roku w sanatorium Podhale w Połczynie Zdrój.Osobiście byłem 7 lat temu i wspominam ten pobyt bardzo przyjemnie,zwłaszcza miłą i profesjonalną kadrę z bazy zabiegowej.Widziałem zdjęcia i jestem mile zaskoczony zmianami w wyglądzie wnętrza sanatorium i bazy zabiegowej.Mam zamiar znów skorzystać z usług tego sanatorium pod koniec roku i chciałbym wiedzieć czy przez te kilka lat coś się zmieniło.Jak byłem to zabiegi wodne-hydromasaż,masaż podwodny,zawijanie borowinowe,kąpiel solankowa i bicze szkockie odbywały się tylko wyłącznie na "golasa" czy do tej pory bez problemu istnieje ta forma udzielania zabiegu ,bo zgodnie z "wytycznymi" tak powinna się odbywać regeneracja całego ciała...Zadaje to pytanie,bo będąc nie tak dawno w Inowrocławiu przepisy były inne raczej na szkodę Kuracjuszy,gdyż należało brać wodne zabiegi w slipach czy strojach kąpielowych,a co jest z resztą nie zgodne z regulaminem tych zabiegów ,czy tutaj też się to zmieniło?
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: gosiaczek63 »

Mirstan pisze:Witam serdecznie Kuracjuszki i Kuracjuszy co byli już w tym roku w sanatorium Podhale w Połczynie Zdrój.Osobiście byłem 7 lat temu i wspominam ten pobyt bardzo przyjemnie,zwłaszcza miłą i profesjonalną kadrę z bazy zabiegowej.Widziałem zdjęcia i jestem mile zaskoczony zmianami w wyglądzie wnętrza sanatorium i bazy zabiegowej.Mam zamiar znów skorzystać z usług tego sanatorium pod koniec roku i chciałbym wiedzieć czy przez te kilka lat coś się zmieniło.Jak byłem to zabiegi wodne-hydromasaż,masaż podwodny,zawijanie borowinowe,kąpiel solankowa i bicze szkockie odbywały się tylko wyłącznie na "golasa" czy do tej pory bez problemu istnieje ta forma udzielania zabiegu ,bo zgodnie z "wytycznymi" tak powinna się odbywać regeneracja całego ciała...Zadaje to pytanie,bo będąc nie tak dawno w Inowrocławiu przepisy były inne raczej na szkodę Kuracjuszy,gdyż należało brać wodne zabiegi w slipach czy strojach kąpielowych,a co jest z resztą nie zgodne z regulaminem tych zabiegów ,czy tutaj też się to zmieniło?
Witam :kwiat: a jeśli można to Mirstan napisz coś więcej o INOWROCŁAWIU może jeszcze w Kujawiaku byłeś.Wybieram się tam w maju.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Mirstan »

....a przepraszam nie dodałem,że byłem w sanatorium" Przy tężni" w Inowrocławiu,również mile wspominam te dni tam spędzone...
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Ida »

Mirstan, spokojnie, dalej na golasa. Mnie minęło właśnie pół turnusu w Podhalu. Podobno po niedzieli otworzą kawiarnię po remoncie.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Mirstan »

Dzięki Ida za informację i faktycznie jak jeszcze kawiarenka będzie to trzeba więc się postarać o turnus w "Podhalu" .Już dość czasu minęło od pierwszej wizyty to czas na drugą i do Połczyna Zdrój trzeba się wybrać ,liczę na NFZ,a jak nie to prywatnie!
Chociaż minęło trochę czasu to na pewno część personelu jeszcze tam pracuje i miło będzie znów zobaczyć się z Nimi!
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Połczyn-Zdrój Podhale

Post autor: Ela46 »

Witajcie jak byłam w 2011r, w Podhalu to była kawiarenka, i super orkiestra ,,Było super;) pozdrawiam
ODPOWIEDZ