Uniejów 2015

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alcza
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 04 lut 2013 09:58
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Uniejów 2015

Post autor: alcza »

Wybieram się we wrześniu do Uniejowa na pobyt w ramach prewencji ZUS.
Proszę o relacje osób, które ostatnio były w sanatorium na zamkowej 7.
Mam pytania:
Czy zabiegi są na miejscu czy dochodzi się na nie do term? (czytałam, że są zniżki na pobyty w termach dla kuracjuszy)
Czy jest gdzie przechować własny rower?
Czy jest już internet w pokojach (we wcześniejszych opiniach czytałam, że tylko przy recepcji)
Czy jest możliwość wybrania diety?
Będę wdzięczna dozgonnie za każdą nawet najkrótszą relacyjkę i obiecuję,że po swoim pobycie wszystko ładnie opiszę dla następnych wybierających się w to miejsce.
forumowicz

Re: Uniejów 2015

Post autor: forumowicz »

1Wszystkie zabiegi sa na miejscu, oprócz basenu. Ćwiczenia na basenie odbywają się w termach
2 Na parkingu dla samochodów jest stojak rowerowy. Tam możesz przypiąć swój rower, okryć plandeką i jest git ( ja tak robiłam)
3 Tylko przy recepcji, proponuję zostawic laptopa w domu ;) Jak cos to skorzystasz sobie na szybko z telefonu ;)
4 Tak, mozna wybrać dietę. Jezeli jednak nie masz specjalnych wskazań lekarskich typu dieta cukrzycowa proponuję wziąć dietę podstawową. I tak spalisz full na basenie, rowerze, spacerach.
Byłam w Uniejowie w zeszłym roku w czerwcu, pewnie znajdziesz moją opinię. Nie sądzę,żeby coś tam się zmieniło ;)
alcza
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 04 lut 2013 09:58
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Uniejów 2015

Post autor: alcza »

Bardzo dziękuję - poszukam jeszcze Twoich postów :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Uniejów 2015

Post autor: sztani »

Wpisz w prawym górnym rogu nazwę sanatorium jest troszkę w tym temacie ( lupka)
zara
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 30 sie 2013 13:45
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

12 października 2015

Post autor: zara »

witam
czy ktoś jedzie w tym terminie?
forumowicz

Re: Uniejów 2015

Post autor: forumowicz »

Ładny, mały, pałacowy park. Zabytkowy zamek. W pobliżu rzeka Warta. Obiekt sanatoryjny nowoczesny, ale bez swojego klimatu. Sprzęt rehabilitacyjny średni. Jedzenie urozmaicone, można uzgodnić swoją dietę, np. warzywno-owocową. Gratis podają świeże soki owocowe Baseny termalne. Pełna komercja. Na razie wysyłają tam zusowców. Nie kierują tam z NFZ.
Powodzenia :)
biko
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 01 maja 2015 11:12
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uniejów 2015

Post autor: biko »

Ile jest czasowo term , na czym to polega , czy wszyscy mają praktycznie szanse na takie zabiegi , czy są zniżki na termy dodatkowo . Prosze o odpowiedz jade z zusu .
forumowicz

Re: Uniejów 2015

Post autor: forumowicz »

rok temu było tak:
- zabiegi na termach nie były dla wszystkich. Lekarze zapisali je mniej więcej połowie kuracjuszy. Są limity, wiec jeżeli komuś bardzo zależy trzeba poprosić.
- na termy wchodzi się grupą- ok. 20 osób. Pierwsze pół h to ćwiczenia, kolejne pół to czas wolny wiec mozna korzystac do woli.Za kazdą dodatkową min tak jak na zwykłym basenie doliczana jest opłata.
- kuracjusze mieli możliwość wejścia na termy w dowolnym czasie i wykupienia biletu ulgowego. Kiedy ja byłam wystarczała opaska na ręku ( taka jak w hotelu przy All incl) ale wiem,ze mieli z niej zrezygnować, więc teraz pewnie dokumentem uprawniającym do ulgi będzie karta zabiegowa.
forumowicz

Re: Uniejów 2015

Post autor: forumowicz »

Pink pisze: Na razie wysyłają tam zusowców. Nie kierują tam z NFZ.
Powodzenia :)
Ja byłam na turnusie ZUS, ale podczas mojego pobytu przebywała tam niewielka grupa z NFZ( ok 15 czy 20 osób)
forumowicz

Re: Uniejów 2015

Post autor: forumowicz »

W Uniejowie, w zamku, jest prawdziwa szkółka rycerska. Można się nauczyć robić mieczem i prawidłowo obracać tarczą. Ponadto uczysz się kodeksu rycerskiego. To jest fajna przygoda, alternatywa dla moczenia się w wodzie i pedałowania.
ODPOWIEDZ