POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Andrzej111
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 05 sty 2012 22:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Andrzej111 »

Tradycyjnie już, po powrocie z sanatorium, zamieszczam na Forum swoją opinię o miejscu w którym przebywałem aby przybliżyć osobom wybierającym się tam czego mogą oczekiwać i co może ich zaskoczyć. Byłem już w kilku sanatoriach o różnym poziomie świadczeń ale dotychczas tylko raz spotkałem się z sanatorium o których chciałbym na zawsze zapomnieć (Przerzeczyn Zdrój - opinię też zamieściłem).
Sanatorium Polex w Ciechocinku to placówka na ok. 120 miejsc. Budynek 2 piętrowy, odnowiony. Pokoje przeważnie 2 osobowe bez pełnego węzła sanitarnego ale z przestronnym WC z umywalką, większość z balkonami. Natryski na każdym piętrze i nie było do nich nigdy kolejki. Na piętrach automaty do wody w pełni rekompensują brak czajnika w pokoju. Dostęp do WiFi gratis, w pokoju TV z podstawowymi kanałami , na holu w skórzanych fotelach można skorzystać z dużego TV z większą ofertą programową. Stołówka dzięki zróżnicowanym wielkościom i kształtami stołom nie stwarza wrażenia barowej jadalni. Do wyboru cztery diety! Posiłki elegancko podane i nie powtarzające się, bardzo urozmaicone. Kuracjuszy komercyjnych chcę uprzedzić, że nie ma tu dla nich oddzielnych posiłków. Uważam, że to kuracjusze z NFZ otrzymują posiłki komercyjne. Oczywiście zawsze ktoś będzie na jedzenie narzekał ale o dziwo narzekali nie komercyjni ale kuracjusze z NFZ. Widocznie trafili się tacy co jedzą w domu ośmiorniczki i kawior. W niedzielę do obiadu przygrywa pianista, dodatkowy deser, kawa lub herbata oraz do wyboru lampka czerwonego lub białego wina. Drugiego dnia uroczysta kolacja zapoznawcza, wszystko ładnie odświętnie podane z lampką wina i ciastem. Do tej uroczystej kolacji przygrywał zespół muzyczny przy którym po kolacji można było się zabawić. Wieczorki są tu codziennie za wyjątkiem poniedziałków ale wtedy jest zawsze jakaś inna impreza rozrywkowa (bezpłatna). W trakcie turnusu również biesiada kujawska w szałasie, przy ognisku i muzyce z pieczeniem kiełbasek (również gratis). Działalność kulturalna prężna, nawet darmowy lektorat z j. niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych. Oferta wycieczek jak w każdym sanatorium.
Obsługa na każdym szczeblu miła, wyrozumiała i życzliwa. Parking płatny przy sanatorium.
Oferta zabiegowa bardzo szeroka. Podczas zabiegów w pełni poszanowana intymność kuracjusza. Poza kąpielami w solance, chętnie serwowana jest krioterapia. Ja skorzystałem też z niesamowitej promocji na terapię manualną po którą w zasadzie tu przyjechałem. Terapeuci życzliwi i mili, zaangażowani w to co robią. Szczególne podziękowania dla rehabilitanta Pana Mariana który włożył wiele wysiłku w to aby usprawnić mój kręgosłup. Obsługa pielęgniarska miła i bez zastrzeżeń. Jeśli były jakieś niedogodności to widocznie błahe bo nic mi na myśl nie przychodzi.
Ponieważ jest mało opinii o tym sanatorium myślę, że mój krótki opis wypełni nieco tę lukę.
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Jasmina55 »

Andrzej111 :kwiat: dzięki za obszerny opis sanatorium,
będzie bardzo przydatny tym którzy tam dostaną skierowanie.
Masz dużego plusa za ten opis.
barbara61
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 28 lut 2015 15:57
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: barbara61 »

Potwierdzam opinię Andrzeja111 :kwiat: Też już chwaliłam Polex na tym na forum. Byłam tam w ubiegłym roku z NFZ, wprawdzie nie mieszkałam w budynku Polex , a w wilii na Leśnej, ale potwierdzam: kuchnia bardzo ok, diety ok, zabiegi w porządku, miły personel. Nie było na co narzekać. Ja byłam zadowolona, dodatkowo towarzystwo i pogoda super. A wino i pan grający też był :D Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Suzen »

Andrzej111 pisze: Działalność kulturalna prężna, nawet darmowy lektorat z j. niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych.
Jestem szczerze zdumiona.W sanatorium można "podszkolić się" językowo. :!:
Ta inicjatywa jest godna pochwały. :idea:
forumowicz

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: forumowicz »

Zastanawia mnie to wino.
Przecież w sanatoriach obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.
:?:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11636
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Atina »

A cóż w tym dziwnego że było wino! Jeśli w obiekcie sanatoryjnym jest kawiarnia to chyba jest to normalne :roll:
forumowicz

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: forumowicz »

Atina pisze:A cóż w tym dziwnego że było wino! Jeśli w obiekcie sanatoryjnym jest kawiarnia to chyba jest to normalne :roll:
No to po co regulamin: "Zabrania się spożywania alkoholu na terenie sanatorium"?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Felice »

Myślę.ze regulamin traktuje o piciu alkoholu w pokojach.Stołówka jest miejscem trochę innego typu,a lampka wina do obiadu nie jest regulaminowym przestępstwem.Ja jestem absolutną abstynentką,ale bardzo pochwalam taką inicjatywę przy powitalnej uroczystej kolacji i niedzielnych obiadach.Najwyższa pora żeby w kuracjuszu z NFZ dostrzegać normalnego człowieka,a nie kolonistę.
Awatar użytkownika
Dario X
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 16 mar 2015 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Dario X »

Chyba brak tylko kasyna z ruletką. ;) Jak najbardziej popieram zamieszczanie pozytywnych relacji
sam tak zamierzam ale bardziej wiarygodne są te, w których jest jakiś choćby mały minus.
Jednostronnie cukierkowe opisy rodzą podejrzenie, że autor śnił o pobycie w ... albo ma problemy
z GPS i przebywał daleko na zachód od Odry. ;)
Niewątpliwie jednak standard polskich sanatoriów wyraźnie się poprawia i tak trzymać.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLEX Ciechocinek - ocena kwiecień 2015

Post autor: Felice »

Dario,ale ten opis nie jest różowo cukierkowy,są wymienione i minusy
Pokoje przeważnie 2 osobowe bez pełnego węzła sanitarnego
na ten przykład ;)
ODPOWIEDZ