Wieniec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alapa
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 15 lip 2012 17:43
Oddział NFZ: Lubelski

Wieniec Zdrój

Post autor: alapa »

Wieniec Zdrój co to za kurort? Nie mogę znaleźć wśrod dotychczasowych tematów. Brak aktualnych informacji. Dostałam przydział i zastanawiam się czy tam jechać. Przeczytane opinie z ubiegłych lat odstraszają. A jak jest teraz? Czy koś tam jeździ? Do wczoraj nie słyszałam nawet nazwy :D
mady
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 03 kwie 2013 11:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: mady »

Alpa, we wrześniu ub. roku była moja kolezanka w Hutniku. Duże sanatorium, baza zabiegowa i noclegowa na miejscu. Nie narzekała, jest gdzie chodzic na spacery i potańczyc też można jak ktoś lubi. Wokoło lasy i świeże powietrze. Do Włocławka 6 km busikiem można wybrac się na zakupy. Będzie super, zobaczysz , miłego wypoczynku. :kwiat:
mady
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 03 kwie 2013 11:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: mady »

mady pisze:Alpa, we wrześniu ub. roku była moja kolezanka w Hutniku. Duże sanatorium, baza zabiegowa i noclegowa na miejscu. Nie narzekała, jest gdzie chodzic na spacery i potańczyc też można jak ktoś lubi. Wokoło lasy i świeże powietrze. Do Włocławka 6 km busikiem można wybrac się na zakupy. Będzie super, zobaczysz , miłego wypoczynku. :kwiat:
Alapa, nie Alpa sorry przejęzyczenie
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

W Hutniku nie ma całej bazy zabiegowej na miejscu. Na kąpiele, borowinę i inne takie trzeba dochodzić do Zakładu Przyrodniczego, ok. 1 kilometr. Jeśli nie pada deszcz i jest ciepło, da się to robić ;)
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: beti4514 »

W Hutniku nie ma prawie nic ,tylko gimnastyka i masaże sa a wszystkie zabiegi i właśnie basen są w Zakładzie przyrodoleczniczym w odległości ok 5-6 minut wiec jak na mnie drobną kobietkę mysle zę 400 metrów do 500 może ...Okolica ładna jest gdzie spacerować i jezdzic na rowerze .Lekarze i rehabilitanci mili ,kuchnia ok. Byłam tam trzy lata temu więc do tej pory musiało sie zmienic ,mam nadzieję że tylko na lepsze :) więc zyczę udanego pobytu :)
baletnica5
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 14 sty 2015 13:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: baletnica5 »

Jeżeli lubisz spacery po lesie i po lesie i po lesie ...no to tam będzie idealnie .Przesyłam link ,możesz zobaczyć jaka to jest miejscowość
https://www.google.pl/maps/[email].655472,1 ... 85Larw!2e0 .
Zyczę udanych spacerów po lesie i po lesie i po..
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: beti4514 »

Ha ha ha wiem co Masz na myśli :) fakt....szczerze nie chciała bym jechać tam jeszcze raz ...Ale ludzie jadą ZUS podpisał tam umowę a My raczej nie mamy na to wpływu .Jeśli bedzie fajne towarzystwo to da sie przezyc te 24 dni .Co jest ważne ...bedzie ciepło :) Ja byłam wczesną wiosną i nie było ciekawie (zimno )
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: beti4514 »

Własnie zobaczyłam link ,mapkę ...fakt piekny nowy kompleks (ale wydaje się że jeszcze jest nieczynny )podczas mojego pobytu trwała juz budowa i widzę że Hutnik jest juz połączony z Zakładem Przyrodoleczniczym - przejściem pod dachem (korytarzem )łączącym dwa obiekty a własciwie trzy obiekty ...I to już cały kurort jak to pięknie nazwała Alapa...Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie służe ,pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

beti4514
Połączenie Hutnika z Zakładem Przyrodoleczniczym znacznie by ułatwiło życie kuracjuszom. Ciekawe, czy już jest czynne?
forumowicz

Re: Wieniec Zdrój

Post autor: forumowicz »

W Wieńcu jest miejscowa pitna woda mineralna. Smaczna, zwłaszcza niegazowana w małych szklanych butelkach. Warto spróbować.
ODPOWIEDZ