Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: Zosia »

Wczoraj wróciłam ze Szczawna z Domu Zdrojowego. Co zmieniło się tu w ciągu ostatnich kilku lat ? Na pewno większość pokoi. Małe jedynki połączono w dwójki i są naprawdę ładne , duże pokoje. Nowe meble , super łóżka, szafki tylko z szufladami, stolik , krzesła - jak wszędzie. Brakuję jakiejś szafki zamykanej np. na talerzyk, sztućce czy jakieś jedzonko ale... żadnego talerzyka nie ma, szklanki też nie więc po co szafka ? Czajnik na korytarzu. Ponieważ byłam komercyjnie więc coś mi dali kiedy się upomniałam coś dokupiłam i ok. Niestety nie wszystkie pokoje są już po remoncie - do tych drugich lepiej nie trafiać. W Domu Zdrojowym "kultura kwitnie" codziemnie jakieś występy, koncerty - można miło spędzić trochę czasu. ZUS zabiegi ma na miejscu, NFZ chodzi do Zakładu Przyrodoleczniczego. Niemiłą niespodzianką było dla mnie zlikwidowanie zabiegu ręcznego masażu podwodnego - dla mnie najlepszego z zabiegów. Na tablicy nadal wisi nazwa i cena, Pani doktor też posługuje się tą nazwą i przepisuje - hydromasaż :shock: . Okazało się ,że ręczny był nieopłacalny . Do każdej wanny potrzebna była zabiegowa a teraz jedna może włączyć trzy wanny a więc oszczędności.
Jedzenie takie sobie ale ludzie głodni nie chodzili.
No może rozgotowanego makaronu będą mieli dość na długo bo był w nadmiarze :lol: . Posiłki jako komercyjne niewiele się różniły - drożdżówką, owocem czy trochę większą ilością wędliny, dwa razy jajecznicą. Mnie osobiście to nie przeszkadzało ale do szwedzkiego stołu to daleko. W Zakładzie Przyrodoleczniczym szykowali do otwarcia taki punkt gastronomiczny - kawiarnię . Stały już kwiatki na stołach więc pewnie lada dzień ........ . Ja lubię to miejsce więc mimo drobnych uchybień jestem bardzo zadowolona z pobytu. Pogodę miałam dobrą (tylko jeden dzień padał deszcz )i na tarasie można było się opalać. Aleja rododendronów jeszcze całkiem nie rozkwitła ale bardziej nasłonecznione miejsca pokryły się już kolorowym kwiatem. Ach tańce bym zapomniała :lol: . To stare miejsca o których tu już pisano. Astor, Młyn i Legenda co kto lubi . Gdyby jeszcze jakieś pytania to bardzo proszę w miarę możliwości chętnie odpowiem. Pozdrawiam :)
haha444
Posty: 3
Na forum od: 08 kwie 2015 21:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: haha444 »

Witam.

Jadę do Szczawna Zdoju ale do Sanatorium Anka. Jedzenie bedę miała w Domu Zdrojowym.
Napisz mi proszę godziny posiłków>>

Czy na terenie było Wi-fi ???

Gdzie można zaparkować samochód?? Czy są jakieś płatne parkingi??
:D
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: Zosia »

Z Anki do Domu Zdrojowego bliziutko tylko przez jezdnię. Najlepszy pokój był 6B w studio 1+1 . Samochody ludzie parkują obok w sąsiednich dwóch ulicach. Do płatnego parkingu trzeba trochę dochodzić . Jeśli nie zamierzasz dużo korzystać z niego na miejscu dla świętego spokoju radzę tam go zostawić choć po raz pierwszy teraz jak byłam (byłam po raz 6) nie było kradzieży i włamań. W Domu Zdrojowym z laptopa można korzystać po wykupieniu loginu.
Godziny posiłków : 7.45 , 12.45, 17.45
Pozdrawiam życzę dobrej pogody i miłego towarzystwa :) Zosia
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: Gosia43 »

Zosia pisze:Wczoraj wróciłam ze Szczawna z Domu Zdrojowego. Co zmieniło się tu w ciągu ostatnich kilku lat ? Na pewno większość pokoi. Małe jedynki połączono w dwójki i są naprawdę ładne , duże pokoje. Nowe meble , super łóżka, szafki tylko z szufladami, stolik , krzesła - jak wszędzie. Brakuję jakiejś szafki zamykanej np. na talerzyk, sztućce czy jakieś jedzonko ale... żadnego talerzyka nie ma, szklanki też nie więc po co szafka ? Czajnik na korytarzu. Ponieważ byłam komercyjnie więc coś mi dali kiedy się upomniałam coś dokupiłam i ok. Niestety nie wszystkie pokoje są już po remoncie - do tych drugich lepiej nie trafiać. W Domu Zdrojowym "kultura kwitnie" codziemnie jakieś występy, koncerty - można miło spędzić trochę czasu. ZUS zabiegi ma na miejscu, NFZ chodzi do Zakładu Przyrodoleczniczego. Niemiłą niespodzianką było dla mnie zlikwidowanie zabiegu ręcznego masażu podwodnego - dla mnie najlepszego z zabiegów. Na tablicy nadal wisi nazwa i cena, Pani doktor też posługuje się tą nazwą i przepisuje - hydromasaż :shock: . Okazało się ,że ręczny był nieopłacalny . Do każdej wanny potrzebna była zabiegowa a teraz jedna może włączyć trzy wanny a więc oszczędności.
Jedzenie takie sobie ale ludzie głodni nie chodzili.
No może rozgotowanego makaronu będą mieli dość na długo bo był w nadmiarze :lol: . Posiłki jako komercyjne niewiele się różniły - drożdżówką, owocem czy trochę większą ilością wędliny, dwa razy jajecznicą. Mnie osobiście to nie przeszkadzało ale do szwedzkiego stołu to daleko. W Zakładzie Przyrodoleczniczym szykowali do otwarcia taki punkt gastronomiczny - kawiarnię . Stały już kwiatki na stołach więc pewnie lada dzień ........ . Ja lubię to miejsce więc mimo drobnych uchybień jestem bardzo zadowolona z pobytu. Pogodę miałam dobrą (tylko jeden dzień padał deszcz )i na tarasie można było się opalać. Aleja rododendronów jeszcze całkiem nie rozkwitła ale bardziej nasłonecznione miejsca pokryły się już kolorowym kwiatem. Ach tańce bym zapomniała :lol: . To stare miejsca o których tu już pisano. Astor, Młyn i Legenda co kto lubi . Gdyby jeszcze jakieś pytania to bardzo proszę w miarę możliwości chętnie odpowiem. Pozdrawiam :)
Witaj Zosiu. ;) To bardzo mnie cieszy że jesteś zadowolona z pobytu. Ja również jestem zadowolona z Świnoujścia jest gdzie pospacerować no i plaża szum morza i wspaniałe wschody słońca z morza bo zachody za drzewami tak to już o tej porze roku...Brakowało mi tylko tych występów artystycznych po kolacji....tam brak takiej atrakcji kulturalnych...Ale za to był święto 3 maja. Piękna msza w kościele i defilada ze sztandarami i orkiestrą marynarki oraz ważnymi gośćmi.. ;) Oraz pokaz sprzętu i floty wojskowej marynarki ;) No i miałam okazje widzieć i zwiedzić nasz Dar Młodzieży...A tak po za tym nie było żadnych atrakcji..Nogi pomoczyłam w morzu jodu się na wdychałam ,zdrówko podkurowałam ;) A teraz to normalne życie wśród domowników ;) pozdrawiam miłego dnia
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: Zosia »

Dziękuję Gosiu ,że się odezwałaś :) Oj nie chciało się wracać ;) ale dziś po raz pierwszy złożyłam wniosek o rehabilitację do ZUS- zobaczymy . Słoneczka życzę bo u nas zimno i pada :)
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: Gosia43 »

Zosia pisze:Dziękuję Gosiu ,że się odezwałaś :) Oj nie chciało się wracać ;) ale dziś po raz pierwszy złożyłam wniosek o rehabilitację do ZUS- zobaczymy . Słoneczka życzę bo u nas zimno i pada :)
Zosiu u mnie brak słonka zimno i zachmurzone niebo ;) Też myślałam nad złożeniem wniosku ZUS.Ale mam w tym roku komisję i boję się by nie przedobrzyć ;) Bo teraz kto wie jak to będzię z tymi rentami ;) ;) ;) A do Szczawna o każdej porze roku bym pojechała ;) ;) ;) Tam czas szybko leci i miło ;) ;) ;) :kwiat: :serce: :kwiat:
sandra
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 16 sie 2012 16:52

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: sandra »

Witaj Zosiu, z niecierpliwością czekałam na Twój opis po powrocie ze Szczawna i się doczekałam.Jak pamiętasz jadę do Domu Zdrojowego od 2 lipca z ZUS. Napisałam email z prośbą o pokój 2 osobowy i z balkonem, dostałam odpowiedź że mam rezerwację w pokoju 2 osobowym z wyjściem na taras. Powiedz proszę czy według Twojej oceny może to być pokoj po remoncie tzn, czy w tej części, no i jak z tym tarasem, czy strona słoneczna /oczywiście jeśli ta rezerwacja to nie fikcja/ i czy gdzieś tam można suszyć np. ręcznik. Napisz proszę czy działa kriokomora, i czy jest basen? A te tańce to najlepiej gdzie??? Mam tylko nadzieję że wszystko będzie okey i nawet długa podróż z Gdańska nie będzie uciążliwa.....pozdrawiam i czekam na więcej informacji. Sandra :P
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: Zosia »

Witaj Sandro. Super że dokonałaś rezerwacji bo z tego co słyszałam rezerwacji nie dokonują. ZUS lokowany jest na 3 piętrze po prawej i lewej stronie. Ja też tam mieszkałam (po prawej jak wchodzisz ze schodów). Extra ,że pokój z wyjściem na taras bo większość ma bez tarasów i balkonów. Ja miałam 317 z tarasem , po remoncie, duży i bardzo go polecam. Widziałam tez tu (3 piętro) pokoje bez balkonów po remoncie- fajne. Ale są też np. nr 321 z tarasem przed remontem. Nowe meble, pokój duży ale łazienka- be , parkiet okropny ,po prostu czarny. Musisz w recepcji poprosić o pokój po remoncie .Słońce miałam od rana do popołudnia. Weź jakiś sznurek. Trochę trudno ale jakoś mocowaliśmy go na tarasie i tak suszyliśmy małe prania. Kriokomora jest, basenu brak ale ZUS wożą chyba do Wałbrzycha co jakiś czas - tu szczegółów nie znam. Wszystkie zabiegi ZUS ma na miejscu. Wycieczki są o jakich piszesz i wiele innych. Taxi z Wałbrzycha do Szczawna 13 zł tylko raczej nie stoją lecz trzeba zadzwonić, nr na tablicy taxi. Nie daj się tylko zakwaterować do pokoju 3 os. bo ciasno. Na tańce pisałam co kto lubi. We Młynie muzyka na żywo ale to prawdziwy młyn - nie moje klimaty. W Astorze (nie trzeba wychodzić z budynku) -bezpłatnie tylko soboty i niedziele 10 zł. muzyka mechaniczna. Najbardziej elegancko jest w Legendzie ale tam polecam raczej parom. Wejście 25 zł osoba w tym15 zł konsumcji ale na popołudniową kawę (6 zł) można wejść wcześniej. Nie wiem czy odpowiedziałam na wszystkie Twoje pytania acha polecam spacery do Dworzyska (restauracja,kawiarnia, stadnina koni) jeśli by coś Ci jeszcze wpadło do głowy-pytaj-odpowiem. Pozdrawiam :kwiat: : :)
bozena5
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 28 kwie 2015 11:30
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: bozena5 »

Witaj Zosiu... : kwiat: może masz jakąś wiedzę o sanatorium " Zacisze " w Szczawnie Zdroju ? za tydzień wyjeżdżam , szukałam informacji , są ale bardzo odległe....może Ty coś wiesz, proszę o informację.....pozdrawiam...Bożena :kwiat:
forumowicz

Re: Szczawno-Zdrój Dom Zdrojowy

Post autor: forumowicz »

Zosia pisze: W Domu Zdrojowym "kultura kwitnie" codziemnie jakieś występy, koncerty - można miło spędzić trochę czasu.
To bardzo dobrze.
Osobiście z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy w uzdrowiskach rezydowały rozmaite, często wysoce profesjonalne, orkiestry zdrojowe. Było czego posłuchać, nie tylko w sezonie.
8-)
W Szczawnie odbywały się takie koncerty?
ODPOWIEDZ