Szczawno - Zdrój Pionier

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Teri5 »

Właśnie dostałam skierowanie z NFZ do sanatorium Pionier w Szczawnie Zdrój od 18.11.2015. Jestem w szoku, że tak wcześnie dostałam informację o miejscu i terminie. :shock: :o
Niewiele jest opinii o tym sanatorium. Bardzo proszę forumowiczów, którzy tam byli o troszkę informacji. Jakoś nie czuję radości z tego przydziału i jestem pełna obaw :cry: :evil:
Pozdrawiam i życzę wszystkim trafionych przydziałów.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Narewka »

Przed chwilą zadzwonilam do koleżanki, która aktualnie jest w Pionierze, mam więc najnowsze informacje.
Budynek niewielki, jest teraz około 50 osób, pokoje różne, studia 2+2, 3+3, jedynek brak.Ona mieszka w 3 osobowym, dosyć ładnym, ale jest zimno, drzewa za oknem, brakowało na początek nawet koca, nie było szklanek, ale teraz już jest. Zabiegi w niedalekim Zakładzie Przyrodoleczniczym, na szczęście to blisko.Za to na posiłki chodzą aż do Domu Zdrojowego, pod górę, spory kawałek. Gdy ja rok temu byłam właśnie w Domu Zdrojowym, to miałam odwrotnie, na zabiegi z góry, potem pod.
Jednym słowem nie jest ciekawie. Aha, opłata za telewizor to 80 zł za pokój one wybrały spacery.W niedalekiej Legendzie teraz muzyka i rytmy młodzieżowe, nawet do 1 w nocy.Onocy.Osobiscie wystapiłabym o zmianę miejsca.Byłam poprzednio też w Szczawnie, ale w listopadzie, a Azalii i nigdy więcej.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Teri5 »

Dziękuję bardzo Narewko za odpowiedź na mój post. Ja też będę w listopadzie i te marsze na zabiegi i jeszcze na posiłki mnie przerażają, bo pora wiadomo jaka i pewnie gonitwa z czasem, między zabiegami i stołówką. Nie mam chyba opcji zmiany miejsca. Skierowanie do tego ośrodka dostałam na koniec maja. Odesłałam z prośbą o zmianę terminu. Bo skierowanie mam z laryngologi a w między czasie połamałam stopę i to jest złamanie powikłane. Już teraz nieźle chodzę ale ostrożnie i niezbyt szybko. Ta bieganina chyba mi nie bardzo będzie służyła. Co innego spacer a co innego stawienie się na czas. Uwzględnili moją prośbę o zmianę terminu ale sanatorium pozostało to samo. Teraz to mogę tylko zrezygnować lub jechać. I mam problem co zrobić?
Serdeczne dzięki za informację. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Narewka »

Miałam podobną sytuację. Dostałam ponownie listopad w Szczawnie, prosilam a zmianę terminu i miejsca, ale termin zmienili na kwiecień, za to Dom Zdrojowy pozostał.Moim zdaniem masz podstawy do ubiegania się o zmianę ze względu na chorą nogę.Juz lepsza bylaby Azalia, bo tam wszystko na miejscu.Mnie mazowiecki NFZ tam poprzednio skierował.Masz jeszcze czas, bierz zaświadczenia od lekarzy, , jakieś wypisy czy karty szpitalne i walcz o swoje.
To codzienne dochodzenie na posiłki wcale nie jest takie łatwe, bo pod górę, najpierw schody z Pioniera, potem gorka,przynajmniej dla mnie to był spory wysiłek.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Teri5 »

Dziękuję Narewko. Spróbuję tak zrobić jak mi radzisz. Może się uda, jeśli nie to trudno.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Teri5 »

Witaj Narewko. Zrobiłam jak poradziłaś. Dostałam ponownie Szczawno, ponownie listopad, zmienili Pioniera na Azalię. Byłaś tam, też w listopadzie. Proszę napisz, jak sobie tam poradzić, z pokojami tymi po remoncie i tak w ogóle, co jest według Ciebie ważne. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Narewka »

Witam.O Azalii napisano tu sporo, poszukaj opinii.Ogólnie nie jest źle, bo najważniejsze, że wszystkie zabiegi na miejscu.W zeszłym roku byłam w Domu Zdrojowym, to odwiedziłam Azalię.Jest coraz lepiej, , widziałam nowe gabinety zabiegowe.Ja mialam pokój 2osobowy, nr 2 na parterze.Duzy, po remoncie , z łazienką. Jedynym mankamentem było poranne budzenie przez panie sprzątające, bo korytarz ma podłogę z płytek i echo nioslo hałasy., a drzwi nieszczelne.Ale moze juz poprawili.
Na jedzenie nie narzekalam, tylko gwar czasem na jadalni ogromny, nieraz nie dało się rozmawiać, bo było głośno. Ale tak bylo zawsze, odkąd pamiętam, tzn od 25 lat.Poza tymi drobnymi rzeczami jest dobrze, , wszędzie blisko.A w Domu Zdrojowym często jakieś koncerty, , można tam pójść i posłuchać, bo blisko.
Milego pobytu życzę.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: danusia57 »

Witaj :) Teri5,w Azalii byłam kilka lat temu,miałam pokój 2 os z łazienką w wyremontowanym skrzydle,chyba na drugim piętrze,pok 1os też były,ale po wcześniejszej rezerwacji.Jak napisała Narewka, zabiegi na miejscu,wtedy jeszcze gabinety zabiegowe przed remontem :( .Przed budynkiem ławki do siedzenia,a za miejsce na grilla.W części niewyremontowanej, pokoje wieloosobowe i zaniedbane łazienki(na korytarzu) :shock: Tak było kiedyś,teraz pewnie jest lepiej :) pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno - Zdrój Pionier

Post autor: Teri5 »

Bardzo dziękuję za cenne informacje. Pozdrawiam wszystkich. :) :kwiat:
ODPOWIEDZ