Arka SPA Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: sinobrody »

Właśnie wróciłem z Arki w Kołobrzegu i kilka słów o moich odczuciach.
Pewnie są lepsze sanatoria, ale moje było najlepsze właśnie to, a kilka w życiu zaliczyłem.

Właściwie to nie jest to typowe sanatorium, a 4 gwiazdkowy hotel z działalnością sanatoryjną i były w związku z tym pewne uciążliwości.
Pora wakacyjna i było mnóstwo wczasowiczów z dziećmi i te dzieciaki były wszechobecne do późnych godzin wieczornych, a właściwie to nocnych.
Były wszędzie i zwłaszcza podczas tańców trzeba było uważać a by takiego szkraba nie rozdeptać.
To w zasadzie jeden mankament. Pokój miałem typu studio 2+1. Właściwie to salon.
Dwuosobowa, duża sypialnia z panoramicznym oknem na całą ścianę, duża, trzydrzwiowa szafa, ogromne biurko z lustrem- to zwłaszcza przydatne dla pań, szafki przy łóżkach,
nocne lampki przy których z powodzeniem można było sobie poczytać. Do sypialni wchodziło się z nazwał bym to przedpokój-pokój ponieważ taką funkcję spełniał, było tam jedno spanie i wyjście na tarasik oraz do łazienki. W tym pomieszczeniu było jedno spanie, duża komoda w która była zabudowana lodówka, była również szafa trzydrzwiowa z sejfem gdyby ktoś przyjechał z dużą gotówką to nie było problemu z zabezpieczeniem, również duże biurko na którym stał telewizor i telefon stacjonarny, stół, fotel, dwa krzesła, ława.
Łazienka ładna, przestronna, każdy miał po 3 ręczniki w tym dwa kąpielowe wymieniane co tydzień, suszarka do suszenia przepierek oraz do włosów.
Oczywiście klima w każdym pomieszczeniu. Nie wnosiliśmy żadnych, dodatkowych opłat za TV, za parawany, za leżaki. Po prostu w recepcji pobierało się dodatkową kartę (jedna do otwierania drzwi inna do samochodu bo inaczej nie otworzy rampy) i pobierało się leżak, parawan.
Jedzenie dobre, w wystarczającej ilości, zawsze na czas podane. Zabiegi również w fajnej atmosferze. Miałem wprawdzie jeden mały zgrzyt z młodzieńcem na borowinie, ale widocznie miał zły dzień i nie robiłbym z tego zarzutu.
Rozrywka. Ooo tu się działo. Codziennie tańce, powiedział bym w zróżnicowanej formule. Bo to i prowadził dyskotekę Marek Sierocki ( ten z Teleekspresu) i grał nam zespół Żuki, który gra mocnego rocka generalnie Bitelsów i Klenczona, no całe mnóstwo innych grajków. Do wyboru do koloru. W międzyczasie można było sobie posłuchać muzyki ponieważ zawsze pomiędzy obiadem, a kolacją był jakiś darmowy występ.
Wypoczynek. Oprócz plażowania i morza do dyspozycji kryty basen, duży, gdzie można był popływać oraz mniejszy na tarasie z łóżkami, leżakami do opalania.
Super ośrodek, super otoczenie można to wszystko pooglądać sobie na Youtube. Na górze na 11 piętrze słynna kawiarnia obrotowa gdzie można spałaszować pyszne lody lub wypic drinka, lub jedno i drugie ha, ha podziwiając widok na morze.
Było super i szkoda, że to już było. :( :( :(
forumowicz

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Sinobrody dokładnie tak byłam i też było przecudnie i szkoda było wyjeżdżać pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: Hana51 »

Oj, zazdroszczę tej Arki. ;) Miałam okazję być tam w ubiegłym roku gościnnie. Ale celuję w nią na przyszły rok. :D :D Może choć Kołobrzeg się uda jeśli już nie Arka. Ale kto wie! Jednak też tam ludzi wysyłają jak widać. :D :D
emi13214
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 344
Na forum od: 11 lis 2012 20:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: emi13214 »

Jestem w Arce po raz trzeci. ( 1 raz prywatnie).
I musze przyznać, że jakość usług w tym uzdrowisku rośnie.
Bardzo miła obsługa ( pomimo że jestem teraz z NFZ) zarówno w recepcji, u pielęgniarek, lekarz super, jedzenie bardzo dobre i obfite :D :D
Nie dość, że trafił mi się turnus od 21.07 - 11.08, to jeszcze poziom mojego zadowolenia jest na 6+ ( i w dodatku dopisuje pogoda :lol: )
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: sinobrody »

Uzupełnię jeszcze nieco swoją poprzednią wypowiedź.
Nie było żadnych propblemów podczas wizyty lekarskiej odnośnie przydziału rodzajów zabiegów.
Nie wszędzie tak jest.
W Arce poprosiłem o kwasowęglówkę i otrzymałem, poprosiłem o basen i otrzymałem,
poprosiłem o borowinę i otrzymałem + jeszcze 2 zabiegi wedłóg uznania Pana doktora.
Na dodatek podczas zjęć na basenie nie musiałem ćwiczyć, a mogłem sobie przez ten czas pływać,
Wspominałem w innym wątku, że w Arce nikt nikogo nie kontrolował czy o 22 jest już w pokoju czy jeszcze jest na tańcach lub na spacerze.
Tańce były codziennie od 21-24 ijeżeli miał ochotę ktoś się bawić tak długo to się bawił, miał ktoś ochotę na nocny spacer po plaży to sobie spacerował.
Tu dorośli ludzie czuli się jak dorośli, a nie jak smarkacze gdy w innych sanatoriach pielęgniarka sprawdza czy o 22 kuracjusz jest już w łóżeczku.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: jacky6 »

wygrane na loteriach też się trafiają...
i ktoś musi wygrać, by ktoś przegrał jak na przykład w goczałkowickim pseudo "kurbadzie"...
i to wszystko za te same pieniążki ...
ale - grunt to zdrowie i mleko krowie - to od tej wściekłej krowy...
...
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: brrrelok »

wrócę do kontroli po godz. 22 - często sami jesteśmy sobie winni, siedzimy cicho jak pielęgniarki przychodzą na kontrole do pokoju, godzimy się na idiotyczne zarządzenia, w czerwcu byłem w Jubilacie w Lądku Zdrój i po jednej z kontroli (chamskim dobijaniu się do drzwi po 22) nie wytrzymałem i wydarłem się na kontrolującą pielęgniarkę i co ..... była to ostatnia kontrola w moim pokoju, inni którzy cierpliwie je znosili byli nadal kontrolowani, obiecałem sobie że już nikt nigdy nie będzie mnie kontrolować tym bardziej że płacę za swój pobyt
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: malgonia »

A ja mam zamiar napisać pismo do NFZ że chce tylko Arke moge poczekać nawet dłużej :lol: :lol: zobacze co mi odpiszą
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: wojtek11 »

Sinobrody masz rację jeśli chodzi o sanatorium ARKA w Kołobrzegu żadnych kontroli pełny luz byłem w ARCE w 2014 r w okresie letnim aby w innych sanatoriach był taki sam luz pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Arka SPA Kołobrzeg

Post autor: Suzen »

Z tego co mi wiadomo,to w Mewie przestrzegano godzin powrotów do 22.00. :(
Cóż, Arka to "inna bajka..." :roll: 8-),a jaka miła ;)
ODPOWIEDZ