Krynica Morska- Albatros

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
szczensliwyGosc
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 15 wrz 2013 21:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Krynica Morska- Albatros

Post autor: szczensliwyGosc »

Cześć!!!
Czy ktoś z Was był w Albatrosie ,w Krynicy Morskiej????
Jak baza rehabilitacyjna i noclegowa??

Może macie jakieś uwagi i cenne rady ??
Podpowiedzcie coś???
Pozdrawiam!!
szakal22
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 08 maja 2009 11:18

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: szakal22 »

Cześć.
Również wybieram się do tego sanatorium.
Malo w necie opinii o tym sanatorium.
Wiec tez dołączam się do prośby.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: sztani »

Właścicielem Jak już wcześniej pisałem jest ten sam co Fali w Stegnie .Warunki bardzo podobne. Sam ośrodek jest jednak bliżej morza jak Fala . Wiem to z relacji pracowników Fali . więcej na PW zapytajcie Tanganikę ona ostatnio tam była ( jeśli odpowie)
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: tanganika »

witam :) . Niestety, jeszcze nie byłam w tym sanatorium. Ale pojadę we wrześniu, bez względu na opinie, które się tutaj pojawią...skoro ZUS sponsoruje, nie odmówię :D
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: Suzen »

tanganika pisze: Ale pojadę we wrześniu, bez względu na opinie, które się tutaj pojawią...skoro ZUS sponsoruje, nie odmówię :D
Pobyt darmowy,miejmy nadzieję i skuteczny w rehabilitacji,miejscowość nadmorska ,pora wrześniowa.Zapowiada się dobrze.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: Fionka »

Na temat Albatrosa jest malo opini bo osrodek od niedawna ma status sanatorium .Jest to Osrodek Sanatoryjno-wczasowy.Polecam, prowadzilam tam kilka tur. reh.Baza ok.Rozrywki co dzien, ogniska, do morza 150 m, do zatoki ok.500m a do centrum 400m.Na terenie kawiarnia , bufecik, sala bankietowa.Papu smaczne,UWAGA NA DZIKI :!: :lol: Pozazdroscic wyjazdu :)
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: tanganika »

Pozdrawiam serdecznie z Ośrodka Albatros w Krynicy Morskiej :) . Mój pobyt dobiega końca, wracam w niedzielę. Swoje odczucia opiszę w przyszłym tygodniu. Powiem jedynie, że pobyt w tym miejscu dostarczył kolejnych doświadczeń...także życiowych. Ale jak mówią-podróże kształcą.... :D
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: tanganika »

Witam czytelników forum :)
Minął tydzień od mojego powrotu z rehabilitacji w ramach...ZUS, więc zgodnie z obietnicą przedstawiam moją ocenę w tym temacie.
1. Baza zabiegowa skromna - prądy,pole magnetyczne, lampy, laser, fango, masaż manualny, aquavibron (umiejętnie i rzetelnie wykonywany przez p. Anię wszyscy oceniali bardzo wysoko), hydromasaż (w wannie, dysze masujące działały bardzo słabo, prawdopodobnie na skutek niskiego ciśnienia wody w budynku). gimnastyka w odciążeniu i indywidualna (sala zbyt mała, w międzyczasie ćwiczyły też niepełnosprawne dzieci).
Gimnastykę zespołową odbywaliśmy na sali "bankietowej", podzielonej w tym samym czasie na 2 strefy. Jedna dla ćwiczących i druga dla jedzących śniadanie na II zmianie. Podczas ćwiczeń podsłuchiwaliśmy rozmowy przy stole śniadaniowym. Zaraz potem były zajęcia z relaksacji psychologicznej, a rozmowy stołówkowe i nawoływania personelu kuchennego nie pozwoliły w pełni się wyciszyć. Mnie osobiście nigdy nie udało się zasnąć, a zasypiam bardzo łatwo. Zdarzyło się też, że kelner zmywał podłogę podczas naszej relaksacji. Widać więc, że personel nie był pouczony co i jak..
Dodam, że z powodu niskiego ciśnienia wody nie wykonuje się zabiegu zwanego "bicze szkockie". Ośrodek reklamuje się jako Centrum Rehabilitacji i SPA, co w mojej ocenie jest na wyrost i w chwili obecnej nie ma miejsca (np, sauna wyłączona z użytkowania)
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: tanganika »

cd. 1. Organizowano wyjazdy na basen w Stegnie w grupach 8-osobowych. Dodam, że basen czysty, dobrze utrzymany. Jeden wyjazd rozpisywano jako "ćwiczenia w wodzie" na 2 zabiegi. Dodam, że nikt nas nie ćwiczył, ot, indywidualne pływanie i masaż.
2. Wyżywienie - stół szwedzki, monotonne (przez 4 tyg nie było jajecznicy, dużo zup mlecznych, mało warzyw - głównie pomidory, owoców nigdy nie podano). Serwowano dietę lekkostrawną, do której podawano surówki z kapusty, rozgotowane brokuły i kalafior. Kapusta nie dla mnie. Koleżanka korzystała z diety bezglutenowej. Diety cukrzycowej nie zauważyłam, wszyscy dostawaliśmy to samo, tylko parowane a nie smażone.
Goście komercyjni dostawali dokładnie to samo co wszyscy. Obiad kosztował 20 zł, śniadanie i kolacja po 15 zł, bez możliwości zjedzenia czegoś lepszego.
Tak na marginesie, dla odwiedzających członków rodzin kuracjuszy polecam w bardzo bliskim sąsiedztwie Albatrosa pobyt w pensjonacie "4 pory roku" przy ul. Żeromskiego 6. Posiłki w tej samej cenie, a jakość i standard zupełnie inny, na poziomie hotelowym.
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Morska- Albatros

Post autor: tanganika »

3. Rozrywka. O godz. 17 otwierano kawiarenkę, obsługiwaną przez obsługę Ośrodka. Można tam kupić piwko, drinki i napoje, w bardzo przystępnych cenach. Personel otwarty na oczekiwania kuracjuszy w kwestii imprez. W mojej ocenie problem stanowi kiepska wentylacja pomieszczenia, kiedy podczas spotkania trzeba zamknąć drzwi, aby nie zakłócać ciszy nocnej po 22 (przestrzegano tego zakazu skrupulatnie).
Jeśli chodzi o tańce to bywaliśmy na wieczorkach organizowanych dla uczestników turnusu rehabilitacyjnego. Albatroski bywały też na wieczorkach organizowanych przez sanato "Zefir" w Krynicy, zarządzane przez tego samego właściciela. Witano nas tam bardzo ciepło, oferowano poczęstunek.
W Albatrasie często podkreślano, że ZUS płaci za nas tak mało, że nic więcej nie można nam zaoferować. Składaliśmy sie więc na kiełbaski na ognisko i na wieczorek pożegnalny.
4. Pokoje - część z nich wymaga pilnego malowania, wymiany wykładzin, prania tapicerki. Pokoje są codziennie sprzątane ew.na życzenie. Radzę zabrać coś do odświeżenia powietrza (by zneutralizować zapach domestosa) własne ręczniki, Nam nie wymieniono ręczników przez cały turnus.
W Albatrosie w sposób płynny następuje wymiana kuracjuszy, myślę, że to stanowi problem w starannym sprzątaniu pokoi, zbyt mała jest ilość obsługi. Ośrodek posiada jeszcze kilkanaście domków, które też trzeba posprzątać.
Ceny w Krynicy, gdy zaczynaliśmy pobyt były jeszcze wysokie, potem systematycznie spadały, Mało jest bankomatów. Opłata za pobranie z obcego bankomatu to 8 zł. Zakupy robiliśmy głównie w Lewiatanie. Warto więc płacić kartą. Sklep "U Szczepcia" na Zeromskiego czynny tylko do 17 też przyjmuje karty płatnicze (sklep czynny tylko do końca roku)
ODPOWIEDZ