POLEMIKA O SANATORIACH

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: sinobrody »

Ponieważ poprzedni wątek został zamknięty, a z zasady staram się odpowiadać gdy zostanę wywołany do tablicy więc piszę tutaj.

Droga Mario K napisałaś odnośnie odczuć na temat Arki przez Panią doktor tak:
Miałam się już nie wypowiadać w tym temacie,ale chodzi o wyjazd komercyjny do osławionej tu Arki.
Moja lekarz szukała wyjazdu nad morze z rodziną,poleciłam jej Arkę,bo wszyscy się wypowiadali pozytywnie.
Wróciła bardzo zawiedziona,trafili na złą pogodę,cały tydzień padało.
Cały czas siedzieli w hotelu,Arka nie miała nic do zaoferowania,wszędzie daleko,z dwójką małych dzieci nie mieli co robić.
Jest to krytyka czy nie?

Dalej piszesz konkretnie do mnie więc grzeczność wymaga odpowiedzieć.
Więc odpowiadam z małym poślizgiem.
Sinobrody,to że ty się zachwycasz Arką nie znaczy że wszyscy też muszą być zachwyceni.
Odpowiem ci po kolei;
1) nie miała pretensji do nikogo.
2)Pociechy są małe,wymagają stałej opieki.
3)Nie każdy pozwala dzieciom cały tydzień siedzieć przy komputerze.
4)Nie każdy lubi co wieczór szaleć na parkiecie.
5)Sam piszesz że są gusta i guściki.
6)Płaciła spore pieniądze,więc chciała wypocząć.
7)Byłam w Arce w kawiarni obrotowej, i ceny mnie powaliły.

Więc po kolei:
Tak, zachwycam się Arką, ale każda pisana tutaj opinia (również Twoja) to subiektywne odczucia każdego z nas.

1-do nikogo konkretnie to fakt, nie pisałaś, ale gdy się ma pretensje za tzw. Całokształt to się ma po troszkę pretensje do wszystkiego i wszystkich.

2.- Oczywiście, że małe pociechy wymagają stałej opieki więc w domyśle- Pani doktor oczekiwała, że ktoś z obsługi hotelu zajmie się jej pociechami. No bo nie rozumiem kto to ma robić? Generalnie rodzice. Przypomnę, że w Arce jest specjalny pokój z mnóstwem różnego rodzaju zabawek i sprzętu właśnie dla takich maluchów.

3. Czepiłaś się tego komputera, tak tylko wspomniałem. Oprócz komputera jest dwa baseny, jest prowadzona nauka pływania dla takich maluchów, kort tenisowy to oczywiście nie dla maluchów i czego jeszcze oczekiwała byś od hotelu czterogwiazdkowego?
Są typowe sanatoria dla dzieci i tam jest specjalny program dla dzieci.
W hotelach, w domach wczasowych gdy nie ma pogody to… dzieci się nudzą i starsi również.

4.Nie każdy lubi poszaleć na parkiecie, oczywiście, można dla przykładu poczytać jakąś ciekawą książkę- na co dzień Pani doktor pewnie nie ma czasu.

5. Pani doktor powinna wiedzieć jak wygląda życie hotelowe. W Arce – mimo, że to moloch było cicho, spokojnie, wręcz kameralnie.

7- ceny mnie powaliły. No tak to bywa w czterech, pięciu gwiazdkach, że ceny powalają.
Oczywiście nie wszystkich skoro było pełne obłożenie.

I na koniec. Przecież nie wierzę, że Pani doktor oparła się jedynie na Twojej opinii. Przypuszczam że zajrzała do internetu, a tam widać jak na dłoni, że za Arką to już tylko las.
Zastanawia mnie tylko co by Pani doktor robiła ze swoimi maluchami gdyby była np. w Perle Bałtyku. To samo centrum, ale ciągle pada i co, wyszła by na spacer na promenadę?
Dla niektórych to również atrakcja. Spacer w tłoku, w zaduchu po promenadzie.

Wyjaśniłem swój punkt widzenia do którego mam prawo jak każdy z uczestników forum. Pozdrawiam i jeżeli kogoś uraziłem to serdecznie przepraszam. sinobrody/Zbyszek
forumowicz

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: forumowicz »

moja opinia o Arce jest taka: moloch,położony w beznadziejnym miejscu,dobra dla snobów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: Felice »

Max i tutaj zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. :D
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: sinobrody »

Max pisze:moja opinia o Arce jest taka: moloch,położony w beznadziejnym miejscu,dobra dla snobów.
Szanuję twoją opinię, masz do niej prawo, ale skoro polemika to może napiszesz kilka słów jakie obiekty wolisz.
Może takie położone przy zatłoczonej promenadzie gdzie tłumy ludzi, no ale masz pod bokiem pijalnie, lodziarnie, smażalnie, kiermasze itp.
Każdy woli co woli. Dlaczego uważasz, że Arka to dla snobów. Bo stosunkowo drogo? Uważasz więc, że każdy kto ma pieniądze musi być snobem?
Moje zdanie odnośnie snobizmu i tak w zasadzie mówi definicja jest takie, że snob stara się zaimponować innym, pokazać się, a jak sam napisałeś:
Arka to moloch, a w molochu raczej trudno się pokazać, zaimponować skoro nie widać cię w tej masie.
Lubisz tłok, lubisz centra- twoja sprawa.
Ja wolę ciszę i spokój, a to gwarantuje Arka plus niezle jedzenie, niezłe zabiegi i niezłe tańce- oczywiście kto lubi.
Wszystko w jednym.
forumowicz

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: forumowicz »

nie napisałem ,że tylko dla snobów,ale że dobre dla takowych,jakie lubię miejsca:też spokojne,ale,nie jestem miłośnikiem siedzenia w obiekcie,lubię spacerować ,ale nie za dużo,a Arka jest oddalona od centralnego miejsca plaży,około 4km,więc nie dla mnie chodzenie kilka razy do molo,czy innych atrakcji.Nie jestem zwolennikiem przebywania na dancingu w jednym miejscu,a odległości do innych lokali są z Arki duże.Co do obiektów sanatoryjnych,nie lubię dużych molochów,a małe.Mnie odpowiadają takie obiekty w Kołobrzegu, jak np:Verano,Poznanianka,Niva.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: malgorzatas »

Max :kwiat: zapomniałeś o Ikarze...i Bałtyku... ;) :lol: :lol:
forumowicz

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: forumowicz »

dla mnie Arka jest ostatnim przystankiem,jak idę na spacer wzdłuż plaży,tam odpoczywam siedząc na kanapie.Nigdy nie byłem w Arce w sanatorium,wiec co do zabiegów,wyżywienia,nie wypowiadam się,ale myślę że są podobne jak w większości odrodków,dodam jeszcze,że do Kołobrzegu jeżdżę,tylko i wyłącznie w zimie,styczeń-luty,wtedy właśnie jest największy spokój.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: Felice »

Dlaczego uważasz, że Arka to dla snobów. Bo stosunkowo drogo? Uważasz więc, że każdy kto ma pieniądze musi być snobem?
A co mają pieniądze do snobizmu?
Snob raczej nie mając pieniędzy będzie pozował na takiego co ma.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: sinobrody »

Max, ja również wolę obiekty mniejsze, łatwiej tam o kontakty, chociaż niekoniecznie.
Jeżdżę przynajmniej co drugi rok, a bywa, że i co roku do Nauczyciela w Szczawnicy (pisałem o tym).
Raz,że tanio, a dwa mają super inhalacje na moje biedne drogi oddechowe i co?
Obiekt nieduży (140 miejsc), jedzenie fajne, zabiegi porównywalne, ale mimo, że tylko 140 miejsc to jakiś taki bez duszy, jak by wymarły.
Ale jeżdżę bo taka jest konieczność.
Piszesz, że w Arce daleko do plaży??? do plaży jest 100 m, przy zejściu z plaży są natryski gdzie można sobie opłukać stopy bądź całe ciało, a że do mola daleko? No niektórzy lubią chodzić po tym molo w te i we w te. Ja byłem raz, właściwie dwa razy i wystarczy. No fajne to molo, ale aby codziennie zaliczać molo?
Nie wiem czy byłeś w Arce na turnusie czy jedynie tam wpadłeś na chwilkę aby pooglądać. Jeżeli byłeś na turnusie to dziwię się tym negatywnym opiniom.
Ja również gdy zobaczyłem w internecie ten olbrzymi obiekt to byłem zdegustowany, ale po dwóch dniach zupełnie zmieniłem zdanie.
Spacery, obyś tylko miał kondycję, nie lubisz tańczyć to możesz posłuchać darmowego koncertu zawsze po obiedzie, chcesz popływać to idziesz na kryty basen, a gdy upał to moczysz się w basenie na tarasie, masz ochotę na piwko to nie musisz przepłacać w restauracji, idziesz do sklepiku i tam masz wszystko w normalnych cenach.
No ale lubisz co lubisz. Mnie jest w zasadzie wszędzie dobrze, i w molochu i w grajdołku, ale w Arce było mi najlepiej i dlaczego mam nie chwalić>>> :D
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: POLEMIKA O SANATORIACH

Post autor: sinobrody »

Felice, dobrze, że napisałaś raczej.
Snobem można być bez pieniędzy, ale również z pieniędzmi.
Zablokowany