Granit Szklarska Poręba KRUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: forumowicz »

Dzień Dobry forumowiczom
Na przełomie stycznia i lutego 2016 mam skierowanie do sanatorium "Granit " w Szklarskiej Porębie.
Uprzejmie proszę o informację na temat tego obiektu oraz warunków mieszkaniowych, wyżywienia, bazy zabiegowej oraz możliwości spędzania wolnego czasu / taniec i wycieczki / Zauważyłem że posiadają niezły basen . Proszę o kilka słów na jego temat.
Może ktoś był w 2014 lub 2015 roku w "Granicie" - będę wdzięczny za każdą opinię
Z góry DZIĘKUJĘ ! :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: malgorzatas »

Witaj [imię] :kwiat: na forum :serce: wpisz sobie w wyszukiwarkę TWOJE sanatorium i wszystko Tobie wyskoczy ;)
Albo poszukaj w Temacie........PLANUJĘ WYJAZD....WYJEŻDŻAM DO SANATORIUM...Może tam coś znajdziesz...życzę powodzenia i pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: malgorzatas »

Witaj...Tak masz rację...mało jest wpisów z pobytu Krus...
Ja byłam w okresie przedświątecznym w sanatorium na Wielkanoc i z tego co wiem...nie było tylko tańców od wielkiego czwartku...we wszystkie inne dni były potańcówki
Polecam z całego serca Pragę...warto się tam wybrać...ja nawet miałam przygodę...kilka osób zgubiło się i przewodnik prawie zawału dostał...ale szczęśliwie metrem pojechaliśmy na punkt zbiórki i dobrze się skończyło :) ale nie zapomnę tego do końca życia :shock:
Ja oczekuje na przydział dopiero...ale u mnie nic sie nie zmienia...stoję w miejscu...wiem że to będzie wiosna...ale kiedy :?: :?: z pozdrowieniami Gosia
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: malgorzatas »

Witaj Maxio :kwiat: nie ja nie jestem i nie należę do Krus....ale wszystko co piszesz to się zgadza co do mojej osoby ;)
pogawędki,rehabilitacja..troszeczkę tańca bo uwielbiam tańczyć...i chyba nieźle mi to wychodzi ;) :D
A co terminu to sama nie wiem i jestem ciekawa...wiem że teraz w styczniu jadę prywatnie do Kołobrzegu...a potem się zobaczy...z pozdrowieniami Gosia

Podaj jeszcze datę od kiedy do kiedy masz skierowanie.. ;)
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: iwonina73 »

dmpl90-Witaj. Szklarska Poreba - Granit piękny obiekt. Pokoje no cóż - najładniejsze jest 7 i 8 piętro , ale to dostaje komercja :cry: . My Krusowicze przeważnie niższe pietra , gdzie jest niższy standard. Słyszałam, ze remontują pokoje wiec .... może trafi Ci się pokój po remoncie.Wieczorki taneczne :D w formie dyskotek na 1 pietrze w kawiarni .Co do wycieczek, kiedy ja byłam w marcu 2014 to były do Drezna , do Pragi , do Krzeszowic i Świeradowa ze zwiedzaniem Zamku Czocha :) (tam nagrywali fragment filmu :Tajemnica twierdzy szyfrow"). Polecam wycieczkę do Pragi naprawdę jest piękna a opowieści o jej historii w wykonaniu pana Bogdana to poezja.Acha pokoi nie ma na rezerwacje , przydzielają jak leci..... najlepiej być rano w dzień rozpoczynający turnus :) , Basen dość chłodny :cry: Masz pytania - pytaj odpowiem...!!!! Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: iwonina73 »

dmpl90 piszesz ze na przełomie stycznia i lutego jedziesz do Granitu ,(czyli drugi turnus 2016 roku)Wyjazd po 20 Stycznia. Mam pytanie , kiedy składałeś skierowanie na rehabilitacje? ;) :P
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: iwonina73 »

Witaj Maxio.
Już spieszę z odpowiedziami :D
Wieczorki taneczne w formie dyskotek :)
Owe wieczorki sa organizowane w kawiarni malej na 1 pietrze , czynnej od 16.
Wi-fi jest , odbiera kolo basenu (słabo) :?
Karnet na basen z ryczałtem - nie wiem , miałam codziennie gimnastykę w basenie i na basen po 15 chodziłam sporadycznie ;)
Szarlotka i kawa dostępne :D w Szklarskiej w centrum ,( ja nie byłam - maja podobno pyszne ciasta i piwo kolo Granitu- po wyjściu z budynku kieruj się na lewo).
Po dojeździe autobusem na miejsce , czekają już Taxi , panowie doskonale orientują się kiedy jest zmiana turnusu, dowożą na miejsce za 20 zł (my kobitki jechałyśmy we 4 , wiec po 5 zł :D )
Regulamin obliguje do punktualności zabiegów i powrotów tez 8-) , bo po 23 zamykają drzwi ,(no chyba ze masz wypożyczona od nich kartę magnetyczna to wchodzisz tylnym wejściem kiedy chcesz ;) :D )
Żelazko jest 1 na piętro, więc raczej jest ciężko dostępne(ja jak zawsze miałam swoje i również krążyło po zaprzyjaźnionych pokojach :P
Wyżywienie bardzo dobre, gdybym to wszystko spożywała co dawali to na bank 2 kg do przodu by było(a dla porownania w Horyncu wszystko jadlam i zgubilam 3 kg. ;)
Ilosc zabiegow nie jestem pewna , ale chyba 4 dziennie :( , mozna dokupic basen , sauna . silownia :)
Wymiany pościeli nie było :roll: tylko w połowie turnusu zmiana ręczników.
Żadnych wyjazdów na basen termalny nie było ani do Karpacza , (tylko wycieczki tak jak pisałam , no i piesze po okolicy).
Masz pytania pisz odpowiem - ale dopiero wieczorem ;) pozdrawiam - iwonina73 ;)
forumowicz

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry wszystkim odwiedzającym mój post.
Czytałem że w Szklarskiej jest zimny basen i malutka kawiarenka 3 x 3 m2.
czy może ktoś zdementować lub potwierdzić powyższe opinie
iwonina73 - będę wdzięczny za kilka słów - byłaś tam już 2 razy więc wiesz najlepiej :)
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: iwonina73 »

W Szklarskiej byłam tylko raz(jak na razie) :D . Wszystko się zgadza basen zimny :? a i kawiarnia faktycznie bardzo malutka, kiedy dużo osób idzie tańczyć jest deptanie po palcach i strasznie ciasno , nie ma mowy o swobodnym tańcu. A i co do basenu to ratownicy mówią "jak to zimna woda?, ;) zimna to jest w basenie przeciwpożarowym przed budynkiem :shock: "Pozdrawiam "dmpl90".
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Granit Szklarska Poręba KRUS

Post autor: medi »

Na Kołobrzeg :?: :oops: Wszyscy nie mogą jechać do Niwy bo ...miejsca dla mnie zabraknie :evil: :evil: :evil:


Ps.Zamiana na Teresin bądź Jedlec Ci zostaje ;) :?
ODPOWIEDZ