" Rabczański Zdrój"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
BeciaN66
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 20 paź 2011 18:33

" Rabczański Zdrój"

Post autor: BeciaN66 »

:) witam. Czy ktoś może mi napisać coś o sanatorium" Rabczański Zdrój", dostałam skierowanie z NFZ. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: asia13 »

byłam tam w 2013 roku bylo super.jutro opisze bo dziś już póżno.pa
BeciaN66
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 20 paź 2011 18:33

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: BeciaN66 »

Czekam zatem :P i baardzo się cieszę,że wreszcie się ktoś odezwał
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: asia13 »

Byłam też z NFZ.O pokoju jedynce nie było co marzyć.Dwójek zabrakło nawet dla małżeństw tak ,że dla wiekszości były trójki i czwórki.Ja byłam w trójce.Pokoje ładne z balkonami.Lodówka w pokoju.Czajnik za opłatą można było wziąć z recepcji do pokoju.Zabiegi dobre .Na miejscu jacuzzi ,masaże super.Salka z przyrządami do ćwiczeń z których można było korzystać bezpłatnie.Ja wszystkie zabiegi miałam na miejscu,ale część osób chodziła do zakładu przyrodoleczniczego ,a to na pewno ok.1 kilometra.Do zakładu chodzili na zabiegi mokre tj.kąpiele ,bicze itp.Stołówka ciasna ,ale jedzonko dobre.Panie w recepcji miłe,ale bardzo przestrzegające regulaminu.Z powrotu 10 min.po 22 trzeba się tłumaczyć. :shock: Tak było prawie trzy lata temu ,a jak jest teraz ?Pozdrawiam i życzę Ci wspaniałego wypoczynku i rehabilitacji. :kwiat:
BeciaN66
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 20 paź 2011 18:33

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: BeciaN66 »

Witaj Asiu :P . Bardzo dziękuję za opinię. Mamy skierowanie z mężem i po przeczytaniu tekstu,że dla małżeństw zabrakło dwójek, to bardzo się zaniepokoiłam, bo nie wyobrażam sobie, aby mieszkać z kimś np w trójce..., to chyba jakieś nie na miejscu :? . tak długo czekaliśmy na to sanatorium z NFZ (28miesięcy), a tu takie niespodzianki mogą być...A może lepiej zrezygnować..? Pozdrawiam Asiu i bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: basiat »

BeciaN66 pisze:Witaj Asiu :P . Bardzo dziękuję za opinię. Mamy skierowanie z mężem i po przeczytaniu tekstu,że dla małżeństw zabrakło dwójek, to bardzo się zaniepokoiłam, bo nie wyobrażam sobie, aby mieszkać z kimś np w trójce..., to chyba jakieś nie na miejscu :? . tak długo czekaliśmy na to sanatorium z NFZ (28miesięcy), a tu takie niespodzianki mogą być...A może lepiej zrezygnować..? Pozdrawiam Asiu i bardzo dziękuję
Becia, zanim zrezygnujesz, to zadzwoń i zapytaj o dwójkę dla małżeństwa i zarezerwuj.Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: asia13 »

Becia zadzwoń i zapytaj.Ja dzwoniłam i miałyśmy obiecaną z koleżanką dwójkę ,ale na miejscu okazało się ,że jednak trójka bo jest dużo małżeństw. :o Dziwne ,że wcześniej tego nie wiedzieli. :?: Pani z recepcji twierdziła,że listę dostają trzy dni przed rozpoczęciem turnusu i dopiero wtedy wiedzą ile jakich pokoi i potrzeba.Nie rezygnuj ,zadzwoń ,zapytaj .Rabczański Zdrój to chyba najlepsze sanatorium w Rabce.Położenie blisko parku,blisko tężni super.Na pewno będziecie zadowoleni.Pozdrawiam. :kwiat:
BeciaN66
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 104
Na forum od: 20 paź 2011 18:33

Re: " Rabczański Zdrój"

Post autor: BeciaN66 »

zadzwonię i zapytam o szczegóły, a przede wszystkim o ten rozdział pokoi ;) , bo jakoś obawiam się co zastaniemy na miejscu...Dziękuję,że odezwałyście się :) .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Rabczański Zdrój

Post autor: iron maiden »

Czy był tak ktoś z forum i mógłby napisać coś na temat tego ośrodka.
LeszekWro
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 29 maja 2017 12:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rabczański Zdrój

Post autor: LeszekWro »

Byłem tam na jesieni 2018 r. i b. sobie chwalę. Rabczański Zdrój to sanatorium o wysokiej klasie. Widać to jakości wyposażenia pokoi - porządne tapczaniki, dobrej jakości pościel, zasłony w pokoju, itd. Wszystkie zabiegi odbywają się (pisze w czasie teraźniejszym, ale dotyczy mojego pobytu) na miejscu - na najniższym poziomie. Można dojechać windą. Basenu nie ma. Super kadra.

Pokoi jednoosobowych chyba nie ma. Ale sanatorium jest małe i przez to turnus liczy też mniej osób.
Do budynku z centrum (przy stacji kolejowej) idzie się pod górę (około 500 m. tak, że radzę taryfę lub przeczytać co napisałem poniżej) - na początku trzeba sie trochę przyzwyczaić, bo zadyszka gwarantowana.Byłem tam na jesieni 2018 r. i b. sobie chwalę.

Jeżeli ktoś przyjeżdża busem, to radzę nie wysiadać na stacji końcowej lub przy Dworcu Kolejowym. Tylko zagadać pozostałych czy też jadą do Rabczańskiego Zdroju i dorzucić kierowcy kilka zł., który podwiezie pod samo wejście. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Nie trzeba było targać bagaży.

Napisz co chcesz wiedzieć jeszcze.
ODPOWIEDZ