Helios Sopot

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Helios Sopot

Post autor: Ewusia »

Proszę kuracjuszy o najświeższe opinie o sanatorium Helios w Sopocie, głównie interesuje mnie baza zabiegowa i "możliwości"zabicia nudy oraz .... ceny poza sezonowe w trójmieście, np. wyście na tzw. rybkę (gdzie najsmaczniej) itp. Turnus zaczynam od 24 lutego 2016:)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Helios Sopot

Post autor: violet58 »

W Trójmieście trudno się nudzić... a rybka ... chyba bar Przystań, w pół drogi do molo. Zupa rybna - doskonała. Polecam. A co do Heliosa, pozostaje w sferze marzeń - byłem dwukrotnie w Sopocie, ale naprzeciwko - w Perle.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Helios Sopot

Post autor: Fionka »

Krajanie i tak miałeś szczeście , bo nas zesłali do Leśnika.Ewusiu w tym kurorcie nie sposób się nudzić.Natomiast w Heliosie jedzonko jest tak pyszne (ponoć) że nie ma się apetytu na nic. :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Helios Sopot

Post autor: violet58 »

Elu , ja nie zdaje się na los czy widzimisię NFZ, od kilku lat jeżdżę ze zwrotów :D :D
Czasem się udaje tak jak z tym Sopotem, czasem mniej jak ...Duszniki :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Helios Sopot

Post autor: Fionka »

Ten Leśnik to był mój pierwszy wyjazd z NFZ-tu.Na szczęście trafiłam na cudownych ludzi i było wspaniale , ale uciekaliśmy jak najdalej od sanatorium .Teraz będę też polowała na zwroty.Interesuje mnie zima nad morzem , więc może coś fajnego sie trafi :) ;)
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Helios Sopot

Post autor: Ewusia »

Dziękuję za opinie :kwiat: ale jeszcze interesują mnie kwestie parkingu (wybieram się samochodem, ale może lepiej pociąg?), czy jest czajnik w pokoju (czy brać własny), co z ręcznikami (są ciężkie i zajmują sporo miejsca w bagażu, a jakbym zdecydowała się na pociąg to muszę ograniczyć bagaż). A, i jeszcze czy jest i ile płatna TV oraz Internet ? No i chciałabym pokój z widokiem na morze, czyli ostatnie piętra Heliosa - jak sprytnie to załatwić, czy może nie ma większego kłopotu? Jeżeli ktoś ma info na powyższe to bardzo proszę o odzew.
Dodam jeszcze, że jest to wyjazd ze zwrotów, przy numerku ok. 4400. Pozdrawiam kuracjuszy! :kwiat:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Helios Sopot

Post autor: Wienia »

Ewuś! Czajnik w pokoju+ sztućce i szklani.Ręczniki dwa ,zmiana w środku turnusu.Parking dość dużo samochodów na terenie sanatorium ,ceny nie znam ,jechałam
pociągiem z Krakowa dzień wczesniej.niestety nocleg to 151 zł,ale było to w sierpniu dostałam pokój 114 na 10 piętrze z widokiem na morze na tą jedną noc.Ponieważ przez turnus nie chciałam mieszkać sama mieszkałam na 8 piętrze 814 pokój z widokiem na morze i całą zatokę,pokój 3 osobowy.Dojazd z dworca 143 autobus pod samo sanatorium.Na przeciw ulicy sanatoriu Perła.I w Perle i w Heliosie wieczorki taneczne,plaża 50 metrów .Zabiegi na dobrym poziomie ,wszystkie na 1 pietrze Niestety nie ma basenu,korzystałysmy obok trzeba kawałeczek przejść.Wybrałaś super miejsce pozdrawiam ,życzę udanego pobytu. :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Helios Sopot

Post autor: Wienia »

Jeszcze odnosnie tv płatna,my nie korzystałyśmy i zostawiono nam radio.Od laptopa miałam odpoczynek ,korzystałam z komputera przy recepcji 5 zł godzina jak krócej to nawet nie pobierały panie opłat .
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Helios Sopot

Post autor: Ewusia »

Wielkie dzięki za informacje, dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Helios Sopot

Post autor: Ewusia »

Kochani, wróciłam z Heliosa bardzo zadowolona, polecam ten ośrodek.
Dodam mój opis:
Pobyt: 24 II - 16 III 2016
Przyjęcia: na miejscu byłam o 8.30, dostałam numerek 33. Przyjęcia są od godz. 10,00, idzie to dość sprawnie i tak ja pokój miałam przydzielony ok. 11,30 (z widokiem na morze), potem oczywiście pielęgniarka i lekarz, i można odpoczywać po podróży.
Parking: koszt 150 zł za turnus, ja parkowałam samochód na parkingu osiedlowym, vis a vis Heliosa, przy sklepie Meduza, bez problemów i bez opłat.
Pokój: dwuosobowy, z balkonem i widokiem na morze i zatokę gdańską, na 8 piętrze, telewizor jest - opłata 44,10 zł za cały turnus. W pokoju czajnik, dwa kubki, sztućce, taca i talerzyki. Wielki plus - duże lustro w łazience, a pod nim ogromna półka, wszystkie mazidła 2 osób bez problemów się zmieściły. Gorąca woda non stop. Ręczniki dają dwa, w połowie turnusu wymieniane, dają też jednorazowe prześcieradła na zabiegi. Szafa b.duża, w pawlaczu schowały się dwie wielkie walizy, wieszaki na ubrania w wystarczającej ilości.
Zabiegi: na wysokim poziomie, wszystkie (prawie) na I piętrze, wykonywane dokładnie i czasowo, rehabilitanci ok, można było "się obrobić" wcześniej,
Wyżywienie: bardzo dobre, domowe, zupy podawane w wazach - dolewki bezproblemowo, właściwie to nie ma kiedy iść na dodatkowe jedzonko (np. rybkę), bo człek najedzony chodzi.
Czas wolny: wieczorki w kawiarni na miejscu, wstęp 5 zł, nieźle grają, są też w Perle (naprzeciwko), ale tam nie byłam. Są organizowane wycieczki, np. na Hel, do Gdańska, Gdyni, Szwajcaria Kaszubska, Malbork. Ceny ok. 35-60 zł. Do molo spacerkiem brzegiem morza ok. 30 min, bar rybny "Przystań" w połowie drogi, ryby pyszne.
Zaopatrzenie: naprzeciwko sklep Meduza, ale za wiele w nim nie ma, a i ceny owszem, owszem. Z alkoholi tylko piwo, po większe zakupy (ew. wyższe procenty) trzeba się wybrać do centrum Sopotu - spacer ok. 30 min. lub komunikacja miejska (bilety u kierowcy, uwaga: reszty nie wydają).
Minusy: 1. furtka nad morze (skrót) otwarta w godz. 8-22, ja codziennie o 6 rano z kijami na plażę, więc musiałam nadrabiać drogi.
2. Zbyt krótko czynna biblioteka 13,30 - 14,30. Z minusów tyle.
Ogólnie: wróciłam wypoczęta i zadowolona, no i niestety nieco mi się przybrało na ciele, choć zamiar był odwrotny. Ośrodek naprawdę godny polecenia.
Pozdrawiam kuracjuszy z "mojego" turnusu :D :D :D
ODPOWIEDZ