Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: hala5102 »

Witam :) . Daaawno nie zaglądałam na to forum, ale to m.in. z braku czasu. Ostatnio byłam w Muszynie w "Koronie" (polecam). Wróciłam w lipcu 2015r. W styczniu br. złożyłam do NFZ nowy wniosek. Ale obecnie w moim NFZ czas oczekiwania na sanatorium wydłużył się, więc zdecydowałam w tym roku pojechać do sanatorium prywatnie. Wybrałam "Dedal" w Polańczyku, gdyż zależy mi na zabiegach w kriokomorze ogólnoustrojowej. Czy wśród forumowiczów miał ktoś gdzieś takie zabiegi? Czy rzeczywiście są tak zbawienne dla stawów jak się o tym słyszy? Pozdrawiam

PS. Ciekawostka! Na dzień dzisiejszy przede mną jest jeszcze 44187 osób!!! :lol:
Wyliczyłam sobie, że skierowanie z NFZ mogę dostać na maja 2017r. jeśli numery będą spadać w takim tempie, jak obecnie.
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: kasiula »

Hala ...dobry wybór.Byłam w Dedalu cały maj 2014...Super warunki ppokojowe.Lodówkaw pokojach....balkon suszarki...a do kriokomory nie wszyscy mogą.Decyduje o tym lekarz...jaoby co odzież do komory można kupić na miejscu.W sanatorium jest sklepik kawiarniaJedzonko ssuper...Gotowane na miejscu a nie dowoźmy katering...mi brakowałobasenu ttylkoale Solina i opiękna pogoda mi to zrekompensowała...Dedalu ma swą przystań wiec codziennie pływalam po Solinie.Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń..a będą na pewno
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11572
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Atina »

Polańczyk "Dedal" potwierdzam super jedyny minus brak basenu,ale... :) okolica cudowna,byłam wrzesień/pazdziernik 2013 r
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Zbigniew- I »

Dedal, dobry wybór, byłem w lipcu 2013r. Hala :kwiat: ,jestem świeżo po kriosaunie w Busku-Zdroju. Szału nie ma. Nadal uważam, że tylko sami możemy odbudować własne stawy. Zabiegi są pomocne, z pewnością, ale nie pomogą Tobie lekarze medycyny akademickiej. Najwyżej te stawy Ci wymienią na metalowe. Radzę, bierz się sama do roboty nad własnymi stawami. Powodzenia!
forumowicz

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: forumowicz »

..sama ? .. ale jak ?
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Zbigniew- I »

Kasiu :kwiat: , zależy na czym Tobie zależy? Cofnąć zwyrodnienia, odbudować chrząstkę stawową, czy wzmocnić główkę kości. A sposobów jest bardzo dużo, plus ruch.
forumowicz

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: forumowicz »

hala5102 pisze:PS. Ciekawostka! Na dzień dzisiejszy przede mną jest jeszcze 44187 osób!!! :lol: Wyliczyłam sobie, że skierowanie z NFZ mogę dostać na maja 2017r. jeśli numery będą spadać w takim tempie, jak obecnie.
Raczej jesień 2017 ;)
forumowicz

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: forumowicz »

Zbigniew-I,
Daj sposób na cofnięcie zwyrodnień :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Felice »

Cudotwórcą musiałby wtedy być okrzyknięty ;) :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Zbigniew- I »

Felice :kwiat:, nie, cudotwórcą nie jestem, ale mogę na dowód tego, że jest to możliwe, przedstawić moje wyniki prześwietlenia RTG z 1999r. i wynik rezonansu z tego roku. A jeden ze sposobów jest tutaj: [link]
Pisałem już o tym w innym temacie.Tu jest opis cofnięcia zwyrodnień kręgosłupa, ale w innych stawach działa identycznie.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2016 14:52 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ